Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Sencor SFR 5400WH – Recenzia a test

24. 9. 2020 Aktualizované

Sencor SFR 5400WH teplovzdušná fritéza recenzia

Do výberu najlepších teplovzdušných fritéz sme sa rozhodli zaradiť aj model Sencor SFR 5400WH. Táto fritéza totiž ponúka výborný pomer ceny a výkonu.

Hodnotenie teplovzdušnej fritézy Sencor SFR 5400WH

8.3

Tento model teplovzdušnej fritézy ponúka používateľovi vynikajúci pomer výkonu a ceny. Pripočítajte si k tomu veľkorysý objem a až 12 rôznych programov – jednoducho skvelá voľba.

Kvalita prevedenia
7
Výkon
9
Použitie (ovládanie a funkcie)
9
Údržba
8
Klady
  • Dostatočne vysoký objem
  • Slušná kvalita
  • Veľkorysá nádoba na jedlo
  • 12 rôznych programov
  • Intuitívne ovládanie
Zápory
  • Väčšie rozmery a hmotnosť

Kvalita prevedenia

Sencor je známy tým, že dokáže vyprodukovať kvalitné zariadenia vo veľmi rozumnej cene. Príkladom tejto filozofie je aj teplovzdušná fritéza Sencor SFR 5400WH.

Kvalita prevedenia tohto spotrebiča je na dobrej úrovni. Konštrukcia je dostatočne pevná a robustná. Použité materiály sú kvalitné a nie je im čo vytknúť.

Oproti niektorým iným značkám ale Sencoru chýba akýsi nádych luxusu. Je to poznať aj na dizajne. Pri tomto produkte jednoducho nemáte pocit, že ide o prémiový výrobok.

Je to zlé? Vôbec nie. Najmä ak sa pozrieme na cenovku, keďže tento spotrebič sa predáva za veľmi rozumnú cenu.

Výkon

Aby dokázala teplovzdušná fritéza Sencor SFR 5400WH odviesť svoju prácu, potrebuje na to dostatočne vysoký výkon. Treba povedať, že ho aj má. Príkon tohto spotrebiča totiž dosahuje 1 800 W.

Ohrievaný vzduch je v rámci fritézy distribuovaný veľmi rovnomerne, čo tiež považujeme za pozitívne.

Množstvo potravín

S teplovzdušnou fritézou Sencor SFR 5400WH dokážete pripraviť jedlo pre väčšie množstvo ľudí. Určite nejde o zariadenia, ktoré by bolo primárne určené jednotlivcovi alebo páru. S 11 l objemom fritovacej nádoby totiž bude používateľ schopný pripraviť jedlo nielen pre seba, ale aj pre množstvo priateľov, známych alebo širšiu rodinu.

Sencor SFR 5400WH je skvelou voľbou do väčších domácností, kde sa nájde väčší počet hladných krkov.

Objem je tak veľký, že fritézu neodporúčame do rúk používateľov, ktorí si zvyknú pripravovať jedlo len pre seba, prípadne pre dvoch ľudí. Nielenže by sa takýmto používaním nevyužil celkový potenciál fritézy, ale bolo by takéto použitie aj plytvaním.

Použitie

Pri hodnotení teplovzdušných fritéz zohľadňujeme aj jednoduchosť použitia a celkový používateľský zážitok. Spotrebič Sencor SFR 5400WH v tomto ohľade dominuje hneď v niekoľkých oblastiach.

V prvom rade chceme vyzdvihnúť 12 predvolených programov, z ktorých si môže používateľ vyberať. Nájdete tu všetky potrebné – na hranolky, na prípravu rýb a morských plodov, na hamburgery, pizzu, steaky, kuracie stehná a pod. Okrem slaných pokrmov je možné fritézu použiť aj na prípravu torty, sušienok, alebo na rozmrazovanie potravín.

Páči sa nám aj prítomný nadstavec na automatické premiešavanie surovín, ktorý uľahčuje prípravu jedla.

Sencor nezabudol ani na bezpečnosť. SFR 5400WH má hneď niekoľko bezpečnostných prvkov. Dôležitá je poistka proti prehriatiu a nanokeramický filter, ktorý ušetrí vašu domácnosť od nepríjemných pachov.

Údržba

Mnoho ľudí sa desí náročnej údržby kuchynských spotrebičov. V prípade teplovzdušnej fritézy Sencor SFR 5400WH ale nemusíte mať strach.

Ponúka vám totiž možnosť vybratia nádoby na smaženie, ktorú je možné jednoducho umyť. Fritovací kôš je okrem toho vybavený nepriľnavým povrchom.

Funkcie a vlastnosti

Vlastnosti Hodnoty
Príkon 1 800 W
Maximálne množstvo potravín 11 l
Možnosť umývania v umývačke riadu áno
Vyberateľný kôš áno
Nepriľnavý povrch áno
Časovač áno
Displej áno
Náš tip

Je táto fritéza príliš veľká pre vaše potreby? Prezrite si aj ostatné recenzie nášho testu v článku nazvaném najlepšia teplovzdušná fritéza.

Najlepšie teplovzdušné fritézy podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 3.0 (1 hlas)

Autor

Petra Kvapilová
Petra Kvapilová

Petra sa živí online marketingom a písaním mnoho rokov a pevne dúfa, že ani tu sa nestratí a pomôže ľuďom so správnou voľbou. Je trochu marketingový chameleón a nebojí sa púšťať aj do neprebádaných tém zákutí internetu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár