Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Sencor SFR 3220WH – Recenzia a test

24. 9. 2020 Aktualizované

Sencor SFR 3220WH teplovzdušný hrniec recenziaNáš tipTestado

Najlepšou teplovzdušnou fritézou v nižšej cenovej kategórii je Sencor SFR 3220WH. Za naozaj nízku cenu ponúka výborné vlastnosti. Je tak vynikajúcim modelom pre tých, ktorí si chcú užívať zdravé fritovanie bez nutnosti investovať vysoké finančné čiastky.

Hodnotenie teplovzdušnej fritézy Sencor SFR 3220WH

7.5

Výborná

Dôkazom, že vydarená teplovzdušná fritéza nemusí zruinovať váš rozpočet. Ponúka dostatočne veľký objem, bezpečnostnú poistku a vyberateľný kôš s nepriľnavým povrchom.

Kvalita prevedenia
7
Výkon
8
Použitie (ovládanie a funkcie)
9
Údržba
6
Klady
  • Rýchlo sa zahreje
  • Disponuje vyberateľným košom s nepriľnavým povrchom
  • Dostatočne veľký objem
  • Pri používaní je fritéza studená
  • Bezpečnostná poistka
  • Nízka cena
Zápory
  • Nemožnosť umývania v umývačke riadu
  • Chýba displej

Kvalita prevedenia

Sencor nás pri testovaní produktov vždy vie príjemne prekvapiť vynikajúcim a takmer bezkonkurenčným pomerom kvality a ceny, ktorý ponúka. Výnimkou nie je ani teplovzdušná fritéza Sencor SFR 3220 WH. Jej kvalita je vzhľadom k cene solídna.

Nečakajte však žiadne zázraky. Zariadenie pôsobí lacno. Nie je na tom však nič zlé. Sencor sa týmto modelom nesnaží zapôsobiť na milovníkov high-end kuchynskej techniky. Je to model pre ľudí, ktorí si chcú užiť zdravé fritovanie a nechcú kvôli tomu siahať príliš hlboko do peňaženky.

Ani po dizajnovej stránke nikoho Sencor SFR 3220 WH neohúri a ani ohúriť nechce. Nemá plniť funkciu dekorácie, no funkčného pomocníka v kuchyni.

Výkon

Produkty Sencor sú veľmi pragmatické. To, čo stratil Sencor SFR 3220 WH pri našom hodnotení z hľadiska kvality prevedenia získal pri hodnotení funkčnosti.

Teplovzdušná fritéza má pripravovať jedlo, a to robí Sencor SFR 3220 WH veľmi dobre. Dopomáha mu k tomu príkon s výškou 1 500 W. Vďaka nemu sa dokáže prístroj rýchlo zahriať. Raz-dva je pripravený na tepelnú úpravu jedla.

Vzduch sa vo fritéze zohrieva pomerne rovnomerne a výsledná kvalita pokrmu je na dobrej úrovni.

Množstvo potravín

Koľko jedla naraz vám dokáže Sencor SFR 3220 WH pripraviť? S nádobou s objemom 2,6 litra sa do neho zmestí približne 1,3 kg potravín. To je dosť pre bežnú domácnosť.

Použitie

Už sme spomenuli rýchle zahriatie spotrebiča. Stačia mu tri minúty na to, aby bol pripravený na prácu.

Prekvapilo nás, že táto fritéza disponuje vzduchovým filtrom, ktorý navyše veľmi dobre funguje. Vďaka tomu je fritovanie s týmto prístrojom len s minimom zápachu. Nezabudlo sa ani na bezpečnosť a Sencor SFR 3220 WH disponuje tiež bezpečnostnou poistkou.

Pozitívne hodnotíme aj fakt, že povrch fritézy je behom jej používania vždy chladný. Nemusíte sa preto obávať manipulovať s ňou. Samozrejmým javom je tu možnosť nastaviť si požadovanú teplotu. Vyberať si môžete z rozpätia teplôt od 80 až do 200 °C.

Príjemne nás potešila aj prítomnosť časovača so zvukovým signálom.

Údržba Sencor SFR 3220WH

Azda nikto sa nevyžíva v čistení kuchynských spotrebičov plných masti a nečistôt.

Vo firme Sencor to, samozrejme, veľmi dobre vedia a preto sa rozhodli pri tomto modeli teplovzdušnej fritézy o praktické riešenie v podobe odnímateľného fritovacieho košíka.

Vďaka tejto odnímateľnosti sa dá jednoducho udržiavať. Nadmernému znečisteniu zabraňuje nepriľnavý povrch, ktorým je fritovací kôš vybavený.

Funkcie a vlastnosti

Vlastnosti Hodnoty
Príkon 1 500 W
Maximálne množstvo potravín 2,6 l
Možnosť umývania v umývačke riadu áno
Vyberateľný kôš áno
Nepriľnavý povrch áno
Časovač áno
Displej nie
Náš tip

Ďalšie recenzie a hodnotenie najlepších fritéz nájdete v našom teste.

Najlepšie teplovzdušné fritézy podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár