Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Samsung Galaxy A6+ Dual SIM

27. 8. 2018 Aktualizované

Do našej redakcie zavítal chytrý telefón Samsung Galaxy A6+ Dual SIM, ktorý je možné zakúpiť za rozličné ceny. Investícia do tohto telefónu sa určite vyplatí, nakoľko dokáže obstáť vo všetkých oblastiach.

Okrem našej striebornej farby na zadnej strane a hranách ho môžete tiež zakúpiť v iných farbách, napr. v zlatej, čiernej, tmavomodrej apod.

Obsah balenia

Vo vnútri papierovej krabičky nájdete okrem telefónu Samsung Galaxy A6+ aj mohutnú USB nabíjačku s výstupom 1,55A, microUSB kábel, plastové slúchadlá s ovládaním hlasitosti a s mikrofónom, ale aj 4 pármi štupľov do uší, kovový kolík na vysúvanie zásuvky a stručnú príručku.

Napriek tomu, že je obsah balenia bohatý, rozhodne chýba obal, ktorý by telefón uchránil pred okolitými vplyvmi. A je to predovšetkým dvojica duálnych fotoaparátov, ktorá by potrebovala zakryť.

Samsung Galaxy A6+ Dual SIM - obsah balení

Dizajn a spracovanie – 8/10

A6+ patrí do vyššej strednej triedy, kde je dizajn jedným z významných prvkov. Avšak menšou nevýhodou je vzhľad, ktorý je skôr z minuloročného základného modelu J5 ako z modelov A8. Nie je to nič zlé, ale za danú cenu, ktorá sa blíži k vlajkovým lodiam konkurencie, by sme očakávali niečo viac. Dizajn odkazuje na širokouhlý displej 18,5:9.

Telefón ponúka ešte pred pár rokmi nemysliteľné. Vpredu tvrdené sklo Gorilla Glass 5. Predná stena tohto telefónu nesie 6palcový displej, ktorý na vrchu susedí s hovorovým reproduktorom, nevyhnutnými senzormi, predným fotoaparátom a LED bleskom. Na spodku nájdete audio jack a microUSB konektor pre USB kábel a USB nabíjačku.

Ľavá hrana obsahuje samostatné sloty na microSD kartu a pre dvojicu SIM kariet, tiež tu nájdete tlačidlá slúžiace na reguláciu hlasitosti. Na pravej hrane nájdete vypínacie tlačidlo a otvor pre hlasný reproduktor. Hrany sú pekne zaoblené, pričom jednotlivé bočné prechody nikde nevytvárajú ostré hrany či iné nepohodlie. Na zadnej stene leží už len logo výrobcu, čítačka odtlačkov prstov a hlavný duálny fotoaparát s LED bleskom.

Samsung Galaxy A6+ Dual SIM

Zariadenie je možné odomykať niekoľkými spôsobmi. Okrem odtlačkov, gest a PINov je ideálny využiť senzor pre rozpoznanie tváre. Ten funguje úplne dokonale a svižne. A ak vás azda nerozpozná, čo sa stane skutočne minimálne, jednoducho sa dotknete čítačky a telefón je v okamihu sprístupnený. Prístroj meria 160,2 × 75,7 × 7,9 mm. Váha tohto zariadenia sa zastavila na hodnote 191 gramov.

Displej – 8,5/10

Ako sme už spomenuli, tak Samsung Galaxy A6+ má displej s 6palcovou uhlopriečkou. Ide o Super AMOLED Infinity panel s pomerom strán 18,5:9. Na tejto obrazovke sa rozprestiera HD+ rozlíšenie, ktoré zaisťuje výslednú jemnosť na úrovni 409 ppi.

Recenzia Samsung Galaxy A6+ displej

K svojej práci využíva rozlíšenie 2 220 × 1 080 pixelov. Ponúka skvelé pozorovacie uhly, verné podanie farieb, dostatočnú hodnotu maximálneho jasu a realistickú čiernu. Zobrazenie farieb navyše možno v nastaveniach jednoducho upraviť. Displej je tiež úplne postačujúci na pozeranie filmov.

K výberu máte automatickú reguláciu jasu, filter modrého svetla, automatickú úpravu fariebpodľa osvetlenia okolia či chytré rozlíšenie obrazovky, ktoré automaticky zníži rozlíšenie v prípade energetickej nedostatočnosti. Podobne ako ďalšie Samsungy nezabúda na Always-On režim. Na slnku je displej trošku horšie viditeľný.

Hardvér a výkon – 8/10

Zariadenie disponuje 8jadrovým čipsetom, ktorý nesie označenie Qualcomm Snapdragon 450. Ten spolupracuje s grafickou jednotkou Adreno 506. Čipset hravo zvláda vykonávanie náročnejších operácií a dokáže si poradiť aj s graficky prepracovanejšími hrami.

Prístroj reaguje na väčšinu podnetov pomerne rýchlo, na čom nesú svoj podiel aj 2 GB RAM. Interné 32 GB úložisko je možné rozšíriť prostredníctvom microSD karty. Bohužiaľ, do celej kapacity je zarátaná i ROM a predinštalované súbory, čiže nám ostane len 2 2GB. Zariadenie poháňa operačný systém Android 8.0, ktorý podporuje aj Bixbyho potiahnutím obrazovky zľava.

Samsung Galaxy A6+ Dual SIM - AnTuTu hardware

Môžete pokojne hrať hocijakú hru, potom plynule odpísať na správu a pohodlne sa vrátiť k náročnému hraniu. Chod je za každých okolností skutočne svižný, a príjemné bolo aj zistenie, že telefón sa ani veľmi nezahrieva. Nájdeme tu aj systém zabezpečenia Knox a k nemu naviazanú Zabezpečenú zložku aplikácií, do ktorej možno zaheslovať bitovú kópiu akéhokoľvek programu a vytvoriť si tak separé súkromné prostredie. Benchmark AnTuTu udelil telefónu 69 637 bodov.

Ak sa pozrieme na reprodukčnú stránku, z prieduchu vychádza príjemný zvuk plný kvality. Na počúvanie a prehrávanie hudby alebo pozeranie filmov je určite vhodný, škoda však absencie sterea. Maximálna hlasitosť je však úplne dostatočná. Pri prehrávaní v hudobnom prehrávači môžete aktivovať režim Dolby Atmos, ktorý vám prinesie efekt priestorového audia. Nachádza sa tu aj FM rádio, ktoré však hrá iba s pripojenými slúchadlami, ktoré slúžia ako anténa.

Výdrž batérie a doba nabíjania – 9/10

Samsung Galaxy A6+ využíva batériu s kapacitou 3500 mAh. Z hľadiska svojej veľkosti ide iba o priemernú, no ponúka nadpriemernú výdrž na jedno nabitie. Najväčšiu zásluhu na tom má úsporný procesor, ale aj nízkemu rozlíšeniu obrazovky. Vďaka týmto dvom faktorom, zariadenie vydrží na jedno nabitie bez problémov aj dva dni náročnejšieho používania.

Samsung Galaxy A6+ Dual SIM - AnTuTu baterie

Pri väčšom používaní počítajte s výdržou jeden a pol dňa. V prípade potreby môžete tiež výdrž batérie ešte o niečo predĺžiť, keďže tento smartfón ponúka hneď dva šetriace režimy.

Nabíjanie zariadenia trvá asi 2 hodiny. Aj tu platí, že prvá percentá sa dobíjajú oveľa rýchlejšie ako posledných asi 15 %. Samsung Galaxy A6+ však nepodporuje bezdrôtové nabíjanie, čo je veľká škoda. AnTuTu test batérie získal 15 469 bodov.

Fotoaparát a kamera – 8/10

K dispozícii je dvojica fotoaparátov o rozlíšení 16 a 5 Mpx krytých sústavami so svetelnosťami f/1.7 a f/1.9. Zároveň sa však dostalo aj na fázové zaostrovanie či detekciu tvárí. Takto zariadený fotoaparát sa postará o veľmi kvalitné snímky, ktorým nechýba nič, čo by im chýbať malo. Fotky sú totiž ostré a ponúkajú realisticky zachytené farby. Nechýba im ani veľké množstvo detailov či dobrý dynamický rozsah.

Viac fotografií v originálnej kvalite nájdete na tejto stránke.

Avšak kvalita fotiek sa znižuje so zmenšujúcim sa množstvom svetla, no nejde o žiadne extrémne zníženie kvality. Vďaka skvelej clone f/1.7 totiž Samsung Galaxy A6+ fotí nadmieru dobre aj na tmavých miestach a bez šumu.

Zariadenie je vybavené 24 Mpix predným fotoaparátom, ktorý je obohatený o trojúrovňový blesk a širší objektív so svetelnosťou f/1,9. Vďaka tomu sa jednoducho vysporiadate s nedostatkom svetla a vaše fotografie budú bez zbytočného šumu. U snímok si navyše môžete sami upraviť hĺbku ostrosti, a to pri fotení i po urobení snímky.

 

Samsung Galaxy A6+ zvládne nahrávať Full HD video s dobrým rozlíšením a pri 30 snímkoch za sekundu. Medzi najväčšie lákadlá tejto novinky patria kvalitné fotografie, ktorých sme sa skutočne dočkali.

Vaše zábery budú mať dostatok svetla bez ohľadu na to, kde fotografujete. Jediná výhrada smeruje k absencii stabilizácie a niekomu tiež môže chýbať možnosť nahrávania videa s vyššou snímkovou frekvenciou. Inak ale kamera tohto telefónu rýchlo a presne zaostruje, čo vo videách určite oceníte.

Galaxy ponúka niekoľko režimov fotografovania, veselé nálepky a rozmanité filtre, ktorými ozvláštnite každý záber. Telefón dokáže okrem toho vaše fotografie aj inteligentne roztriediť a usporiadať. Svoje fotografie a videá môžete upravovať pomocou najrozličnejších efektov a vytvoriť si tak vlastný originálny príbeh. A vďaka šikovnému usporiadaniu obsahu sa svojimi dielami jednoducho podelíte s rodinou a priateľmi.

Systém a konektivita – 8,5/10

V telefóne je Android 8.0 Oreo s grafickou nadstavbou Samsung Experience 9.0, ktorá je tiež použitá u súčasného topmodelu Galaxy S9. Prostredie behá dostatočne svižne až na občasné zaseknutie, ktoré sa sem tam zjaví z neznámeho dôvodu.

K dispozícii máte niekoľko plôch s widgety, vzhľad systému si upravíte pomocou schém, ktoré si možno stiahnuť z obchodu Theme Store. Upraviť si možno aj hustotu mriežky na pohotovostnej obrazovke vo výsuvnej lište. Ikony rýchleho spustenia sú stále po ruke v hornej lište, dlhším podržaním sa dostanete hneď do príslušných ponúk.

Z obrazovky posledných spustených aplikácií môžete využívať režim Multidisplej, stačí u aplikácií stlačiť tlačidlo s dvoma obdĺžniky, a hneď sa presuniete do rozvrhnutia dvoch aplikácií. Aplikačná výbava je skromná, avšak aplikácie si môžete stiahnuť z aplikačného obchodu Galaxy Apps. K dispozícii tu je prehľadný správca súborov, hlasový záznamník, webový prehliadač alebo aplikácia Samsung Health, ktorá sa stará o správu vašich aktivít a monitoring ušlých krokov.

Konektivita telefón je pomerne slušná, k internetu sa pripojíte cez Wi-Fi alebo LTE, lokálnu konektivitu zabezpečuje NFC, Bluetooth 4.2 či káblové spojenie cez microUSB konektor. Aj na tom sa ukazuje, že Samsung hardware inovoval „tak napoly“, všetky jeho doterajšie tohtoročné novinky už totiž používajú USB-C alebo Bluetooth 5.0.

Svoje zastúpenie si tiež našli aplikácie od Googlu, ako napríklad Gmail, YouTube, Disk a ďalšie. Mnohí tiež ocenia kalkulačku a kalendár, ale aj predinštalované programy Word, Excel, Powerpoint a One Drive.

Recenzie a skúsenosti zákazníkov

Na Heureke sa objavilo iba niekoľko užívateľských hodnotení, celkovo sa produkt odporúča na 78%. Užívatelia vidia klady vo výdrži batérie, v možnosti vloženia dvoch SIM kariet a pamätovej karty do telefónu. No najviac vyzdvihnuté boli fotoaparáty zariadenia.

Naopak ako nevýhody vidia v konektore microUSB, ktorý považujú za starý, v absencii odolnosti voči vode, s čím súhlasíme.

Alternatívy k Samsung Galaxy A6+

K hlavným konkurentom patrí Samsung Galaxy A8 Dual SIM, ktorý je pomerne drahší. Obe zariadenia majú dosť spoločného, no zároveň sú aj dosť odlišné. Samsung Galaxy A6 je ťažší, má menšiu pamäť RAM o 1000 MB, väčšie rozmery, horšiu frekvenciu procesora o 0,4 GHz. Na druhú stranu Samsung Galaxy A8 Dual SIM je horší v operačnom systéme, ktorým je 7.1. (Nougat), horší displej 5,6“ a slabšiu kapacitu batérie 3000 mAh.

Ďalším konkurentom je Huawei P20 4GB/128GB Dual SIM, ktorý sa predáva za dvojnásobnú cenu. Huawei má lepší operačný systém 8.1. Oreo, je ľahší, má 2× väčšiu pamäť RAM, lepší displej 6,1“, viac farieb, menšie rozmery, o 24 Mpix lepšie rozlíšenie fotoaparátu, je vodoodolný. Okrem toho má aj lepšiu kapacitu batérie o 500 mAh, frekvenciu procesoru o 0,6 GHz, užívateľskú pamäť väčšiu o 96 GB. Avšak nemá 3,5 audio jack, FM rádio a nemá možnosť vloženia pamätovej karty.

Záverečné hodnotenie

8.3

Skvelý

Samsung Galaxy A6+ Dual SIM patrí medzi veľmi dobré telefóny tohto roku. Môžete na ňom spraviť naozaj pekné fotografie, má veľmi dobrý výkon, dobrú kapacitu batérie či možnosť dvoch SIM kariet. Oproti iným typom však nie je odolný voči vode a prachu a má iba microUSB konektor.

Dizajn a spracovanie
8
Displej
8.5
Hardware a výkon
8
Výdrž batérie a doba nabíjania
9
Fotoaparát a kamera
8
Systém a konektivita
8
Klady
 • Kvalitný super AMOLED displej
 • Kompletný slot na 2 SIM karty
 • Hliníková konštrukcia
 • Nadpriemerná výdrž
 • Pekné fotografie
 • Výkonný hardware
Zápory
 • Staršie MicroUSB
 • Prítomnosť odtlačkov
 • Iba 32GB úložisko
 • Nie je odolný voči vode a prachu
 • Pomalý snímač odtlačkov prstov

Najpredávanejšie telefóny podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Matej Brundza
Matej Brundza

Veľmi rád sa učí nové veci, najmä v ekonomickom smere, pretože miluje čísla. Milovník prírody. Slobodne mysliaci človek, ktorý musí mať na všetko svoj názor. Motto: Všetko sa dá docieliť, len sa o to človek musí snažiť; Človek sa má stále čo učiť a preto by sa mal neustále vzdelávať a rozvíjať svoju inteligenciu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár