Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Božkov Rum Republica Exclusive 8y

Rum republica exclusive recenzia

Božkov Rum Republica Exclusive je dobrý rum vo výbornom balení. Zmes 8-ročných rumov tvorí kvalitný základ, ktorý je cítiť v každom dúšku. Pre svoju jemne sladkú chuť vyhovuje širokej verejnosti. Dozvuky chutí a vôní, tzv. chvost, ktorý pripomína klasický Tuzemák, však môže niektorých ľudí odradiť.

Na rumy sme sa bližšie (doslova až na dno fliaš) pozreli v našom článku o najlepších rumoch. Samozrejme, ide o subjektívne hodnotenie, každý má predsa rád niečo iné. Nie nadarmo sa hovorí: koľko ľudí, toľko chutí. Nech vás povedie preferovaná chuť, momentálna nálada, a možno cena. Výber ostáva na vás.

Hodnotenie vybraných charakteristík rumu Republica Exclusive

7.3

Dobrý

Veľmi dobrá kvalita za naozaj dobrú cenu. Jemne sladká chuť vanilky a orieškov poteší mužov aj ženy. Skvelá vyvážená vôňa. Negatívne hodnotíme chvost, ktorý podľa nás nesie stopy Tuzemáka.

Výroba a proces zrenia
6
Chuť a vôňa rumu Republica
7
Farba a balenie
9
Klady
  • Skvelá cena
  • Veľmi dobrá vôňa
  • Príjemne sladká chuť
  • Krásny dizajn fľaše
Zápory
  • príliš typická chuť

Výroba a proces zrenia

Na rozdiel od klasického Tuzemáku môžeme Republicu označiť za pravý rum. Aby nápoj mohol niesť toto označenie, musí byť vyrobený z cukrovej trstiny. V každej fľaši nájdete zmes rumov starých až 8 rokov. Tie pochádzajú zo 4 karibských krajín, ktoré sú domovom najlepších rumov: Dominikánskej republiky, Barbadosu, Jamajky a Nikaraguy. Ak by nápoj následne neprešiel ďalším miešaním a úpravou, práve pôvod jednotlivých zložiek by ho vystreli do kategórií skutočne kvalitných a chutných rumov.

Základom rumu Republica je zmes lahodných vyzretých rumov, ktorá je navyše ochutená trstinovým cukrom. Presný pomer zložiek nie je možné určiť. Ako u väčšiny výrobcov rumu, aj tu ide o výrobné tajomstvo. Vzhľadom na cenu tohto nápoja sa dá očakávať, že jeho zloženie nebude identické s inými rumami rovnakého veku.

Chuť a vôňa rumu Republica Exclusive

Rum Republica je svojím spôsobom skutočne jedinečný. Ak ho porovnáte s Tuzemákom od Božkova, je to vynikajúci nápoj. V porovnaní s veľmi vyzretými prémiovými rumami však trochu zaostáva. Výnimočnosť tohto rumu Bozkov spočíva v jeho špecifickej chuti Tuzemáku, ktorú cítiť v každom dúšku. Chvost rumu je potom hladký, nie príliš nápadný. Ak patrí klasická plachetnica Božkov k vašim obľúbeným alkoholickým nápojom, potom si rum Republica nepochybne zamilujete.

Republica exclusive rum v darčekovoum tubuse
Rum je jemný a príjemne sladký. V jeho chuti určite spoznáte vanilku, orechy alebo sušené ovocie. Žiadna z chutí nie je obzvlášť výrazná. Vďaka pridanému trstinovému cukru je výsledkom dobre vyvážená, sladká zmes chutí. Keď si k nej privoniate, ucítite vôňu kandizovaného ovocia, karamelu a vanilky. Vôňa a chuť sa pekne dopĺňajú. Obe sú príjemné a sladké.

Farba a balenie

Balenie exkluzívneho rumu Republica je naozaj prepracované. Nedá sa porovnať s klasickým Tuzemákom. Fľaša je nižšia a pekne bacuľatá. Vzhľadom na to, že rum bol vytvorený pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa, jeho eitketa je rovnako elegantná a noblesná. Secesný dizajn sa k tomuto českému rumu perfektne hodí, výrobca Božkov tak získava body navyše. Popri iných prémiových rumoch môže táto fľaša vyzerať dosť obyčajne. Ale vzhľadom na to, že v podstate ide o jeden z najobyčajnejších rumov, jeho dizajn je veľmi dobre spracovaný.

Recenzia rumu republica exclusive

Exkluzívny rum Republica sa môže pochváliť skvelou veľmi tmavou farbou, ktorá je podobná rumom, ktoré zrejú v dubových sudoch dlhé roky. Bohužiaľ, Božkov rum Rebuplica nezískal svoju farbu týmto prirodzeným spôsobom, je výsledkom dofarbenia.

Záverečné hodnotenie – rum Republica Exclusive

Rum Republica Exclusive rozhodne nie je zlý nápoj. Záleží však na tom, čo od neho očakávate. Ak je Tuzemák vášmu srdcu a chuti blízky, zamilujete si ho od prvého dúšku. Ak si radi vychutnávate prémiové vyzreté rumy z Karibiku, Republica vám nemá čo ponúknuť. Chuť má príjemne sladkú a jemnú, ale chvost pripomína Tuzemák. Vôňa je tiež veľmi dobrá. Je sladká a nevtieravá. Spoločnosti Božkov sa podarilo prísť na trh s chutným, a najmä cenovo dostupným rumom, ktorý zaujme širokú verejnosť.

 

Ochutnali sme viac alkoholických nápojov ao každom z ochutnaných sme napísali recenziu, pokiaľ vás to zaujíma, môžete si prečítať napríklad recenziu na Rum Zacapa. Čo všetko sme ochutnali nájdete v článku o rumoch a tiež v článku o whisky.

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár