Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y

Diplomatico rum v inom balenie

Rum Diplomatico je medzi fanúšikmi dobrého rumu čoraz obľúbenejší. Čím je táto venezuelská pochúťka taká výnimočná? Zistite to v nasledujúcej recenzii. Zamerali sme sa nielen na chuť a vôňu rumu Diplomatico, ale hodnotili sme aj jeho farbu a obal. Pozrite sa, ako dopadol obľúbený “rhum Diplomatico”.

Ochutnávka tohto nápoja nás podnietila k tomu, aby sme otestovali aj iné rumy. Stručnejšie sme sa im venovali v našom článku o najlepších rumoch a podrobnejšie v niekoľkých recenziách. Sú v nich detailne opísané naše osobné pocity, ktoré v nás ten ktorý nápoj vyvolal. Nie každému bude stačiť takýto popis “z druhej ruky”, preto vás pozývame nápoje ochutnať. V každom prípade, každému, kto si potrpí na kvalite nápoja, môžeme tieto rumy iba odporučiť.

Hodnotenie vybraných vlastností rumu Diplomatico

8

Skvělý

Vynikajúca kvalita za skvelú cenu. Chuť rumu je bohatá, plná a príjemne sladká. Lákavá vôňa karamelu a pečených banánov. Veľmi sofistikovaná etiketa. Ak chcete ochutnať skutočne dobrý rum, voľte Diplomatico Reserva Exclusiva, určite vás nesklame.

Výroba a proces zrenia
8
Chuť a vôňa rumu Diplomatico
8
Farba a balenie
8
Klady
  • Príjemne sladká chuť
  • Vynikajúca vôňa
  • Blend vyzretých rumov
  • Poctivá korková zátka
Zápory
  • Vzhľadom na cenu nič

Výroba a proces zrenia

Základnou surovinou na výrobu tohto rumu je melasa. Je vedľajším produktom spracovania cukrovej trstiny. Okrem melasy sa pri výrobe používa aj med z cukrovej trstiny. Po destilácii sa rum Diplomatico ukladá do sudov z bieleho kanadského duba a zreje 12 rokov. Keďže ide o rum reserva, výsledný nápoj je zmesou takýchto vyzretých rumov. Iné rumy, ako napríklad Zacapa 23y, o ktorom sme písali v predchádzajúcej recenzii, môžu obsahovať rôzne staré rumy. V Diplomatico Reserva si môžete vychutnať rumy, ktoré zrejú prene 12 rokov.

Rum diplomatico

Okrem spôsobu a dĺžky zrenia výslednú kvalitu a chuť ovplyvnilo aj miesto, kde rum dozrieva. Tropické podnebie je ideálne na zrenie rumov. Liehovar, v ktorom sa Diplomatico rodí, sa nachádza v blízkosti dažďového pralesa. Tieto podmienky sú zodpovedné za nezameniteľnú a nezabudnuteľnú chuť tohto nápoja.

Chuť a vôňa rumu Diplomatico

Ako chutí? Podľa niektorých skúsených konzumentov je rum Diplomatico príliš sladký. Pochopiteľne, každému vyhovuje niečo iné. Rozhodne však nemôžeme povedať, že ide o presladený rum. Sladká chuť je príjemná a myslíme si, že je to jeden z dôvodov, prečo je Diplomatico také obľúbené. Chvíle s týmto rumom sú jednoducho zážitkom, dobre sa pije a chutí takmer každému.

V každom dúšku si vychutnáte med, zázvor, pomaranč a škoricu. Niektorí v lahodnej zmesi chutí objavia aj stopy duba alebo slabú chuť tabaku. Tie sú výraznejšie v príjemnom a hladkom závere. Rum Diplomatico je nielen príjemný na jazyku, ale prináša aj potešenie pre nos. Po privoňaní vás omámi sladká, ale jemná vôňa karamelu a pečených banánov. Môžete tiež cítiť vôňu kokosu, pomarančovej kôry alebo javorového sirupu.

Mohlo by sa zdať, že výsledná kombinácia toľkých rôznych chutí bude príliš divoká a nesúrodá, no je to presne naopak. Všetky chute sa navzájom nádherne dopĺňajú a vytvárajú dokonale vyváženú harmóniu.

Farba a balenie

Fľašu Diplomatica bezpečne spoznáte na prvý pohľad. Táto pochúťka sa plní do nízkych fliaš. Poctivá korková zátka zaručuje vynikajúcu kvalitu nápoja aj po otvorení. Aj etiketa rumu Diplomatico je nezameniteľná. Namiesto jednoduchého  názvu nesie podobizeň Dona Juancha. Slávny cestovateľ a milovník rumu, ktorý je pevne spojený s regiónom, odkiaľ rumy Diplomatico pochádzajú. Okrem toho, že jeho tvár zdobí každú fľašu z liehovaru, bol na jeho počesť namiešaný nový rum Diplomatico Mantuano. Etiketa tu má tiež podobu starej poštovej známky, ktorá dodáva fľaši rafinovaný a luxusný vzhľad.

Rum diplomatico mantuano

Vzhľadom na tmavozelené sklo fľaše nie je na prvý pohľad možné určiť, akej farby rum je. Farba sa naplno prejaví, až keď si doprajete prvý pohár. Rum Diplomatico sa môže pochváliť tmavou jantárovou farbou. Pripomína slnko alebo med, ktorého chuť je v rume cítiť.

Postupom času prišiel výrobca na trh aj s rôznymi darčekovými baleniami. Či už v tube, puzdre alebo v balení s okuliarmi. Stačí sa len poobzerať a máte darček na každú príležitosť.

Záverečné hodnotenie – Rum Diplomatico

Spomedzi cenovo dostupnejších rumov vyššej kvality patrí Diplomatico k tým lepším. Jeho sladká chuť nemusí vyhovovať každému maškrtnému jazýčku, ale drvivá väčšina ju nepochybne ocení. Je bohatá a komplexná. Zmes niekoľkých rôznych zložiek ponúka vyváženú harmóniu. Podobne aj aróma v sebe nesie niekoľko rôznych vôní, ktoré sa navzájom dokonale dopĺňajú. Ak chcete ochutnať skutočne dobrý rum, voľte Diplomatico Reserva Exclusiva, určite vás nesklame.

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (2 hlasy)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár