Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Nedis KAAF111EBK – recenzia a test

2. 10. 2020 Aktualizované

Recenzia Nedis KAAF111EBK teplovzdušná fritéza

 

Spomedzi lacnejších modelov teplovzdušných fritéz nás príjemne prekvapilo zariadenie Nedis KAAF111EBK. Táto teplovzdušná fritéza ponúka moderný vzhľad, jednoduché ovládanie a veľmi rozumnú cenu.

Hodnotenie teplovzdušnej fritézy Nedis KAAF111EBK

8

Perfektná

Pre menšie domácnosti možno odporúčať túto fritézu, ktorá si používateľa získa jednoduchým ovládaním, pekným dizajnom a priaznivou cenou.

Kvalita prevedenia
8
Výkon
8
Použitie (ovládanie a funkcie)
8
Údržba
8
Klady
  • Nízka cena
  • Jednoduchá údržba
  • 6 rôznych programov
  • LED displej
  • Moderný vzhľad
Zápory
  • Menšia kapacita
  • Nižší výkon

Kvalita prevedenia

Pri testovaní teplovzdušných fritéz nás veľmi zaujal model Nedis KAAF111EBK. Tento spotrebič sa bude vo vašej kuchyni veľmi pekne vynímať. Je vyrobený z tmavého lesklého materiálu a spolu s oblou konštrukciou pôsobí veľmi vkusným a moderným dojmom. Určite bude lákať zvedavé pohľady. Páči sa nám aj moderný LED displej a rôzne indikátory, o nich si ale povieme viac neskôr.

Čo sa kvality prevedenia týka, je veľmi solídna a slušná. Nečakajte však žiaden luxus. Priaznivá cenovka sa jednoducho niekde prejaviť musela. Za zmienku stojí tiež šikovné uloženie kábla na napájanie, čím sa zamedzí jeho trčaniu, resp. prekážaniu. Táto teplovzdušná fritéza má šikovné protišmykové nožičky, ktoré ju vždy udržia bezpečne na mieste.

Výkon

Teplovzdušná fritéza Nedis KAAF111EBK nepatrí medzi vysokovýkonné zariadenia. Ani nemusí, jej príkon, ktorý dosahuje až 1 400 W je totiž vzhľadom k veľkosti nádoby na potraviny dostatočný.

Príprava jedla síce nebude tak expresne rýchla, ako v prípade výkonnejších modelov, no aj tak nebude trvať dlho. Vzduch, ktorý je výhrevným telesom fritézy ohrievaný, sa rovnomerne rozkladá v „útrobách“ fritézy a zaisťuje sa tak kvalitná príprava jedla.

Množstvo potravín

Fritézu Nedis KAAF111EBK odporúčame skôr pre páry, než veľké domácnosti. Dôvodom je nižšia kapacita nádoby na potraviny, ktorá činí 3 litre. Ak by sme to preložili do hmotnosti, s týmto spotrebičom si dokážete pripraviť približne jedno kilo potravín.

Ak by ste chceli teplovzdušnú fritézu pre štvorčlennú alebo viacčlennú domácnosť, bude pre vás lepšou voľbou zariadenie s vyššou kapacitou nádoby. No ak si túto fritézu zaobstará menšia domácnosť, bude jej úplne stačiť. Pre menej ľudí je zbytočné kupovať veľké a objemné fritézy a práve vtedy je vhodné vybrať si menšiu fritézu, ako napríklad Nedis KAAF111EBK.

Nedis KAAF111EBK recenzia fritézy

Použitie

V tomto ohľade na nás tento model fritézy urobil dojem. V prvom rade sa nám páčilo 6 prednastavených programov, ktoré spotrebič ponúka. Pripraviť si s ním tak môžete nielen hranolky, no môžete si ugrilovať aj mäso, prípadne tepelne upraviť aj zeleninové pokrmy. Nechýba tu ani šesťdesiat minútový časovač, ktorý je vybavený budíkom. Pri príprave jedla určite oceníte možnosť nastavenia teploty pomocou jednoducho nastaviteľného termostatu.

Nezabudlo sa ani na bezpečnosť. Táto teplovzdušná fritéza je totiž vybavená funkciou automatického vypnutia a ochranou proti prehriatiu. Kladne hodnotíme aj dobre viditeľné indikátory a veľmi prehľadný LED displej. Nájdete na ňom všetky relevantné informácie a jeho prítomnosť iste poteší každého používateľa.

Údržba

Aby sa zamedzilo prílišnému znečisťovaniu tejto fritézy, bola vybavená nepriľnavými povrchmi.

Mnoho ľudí sa desí náročnej údržby kuchynských spotrebičov. V prípade teplovzdušnej fritézy Sencor SFR 5400WH ale nemusíte mať strach. Ponúka vám totiž možnosť vybratia nádoby na smaženie, ktorú je možné jednoducho umyť. Fritovací kôš je okrem toho vybavený nepriľnavým povrchom.

Funkcie a vlastnosti

Vlastnosti Hodnoty
Príkon 1 400 W
Maximálne množstvo potravín 3 l
Možnosť umývania v umývačke riadu áno
Vyberateľný kôš áno
Nepriľnavý povrch áno
Časovač áno
Displej áno
Náš tip

Chcete sa lepšie zorientovať medzi teplovzdušnými fritézami? Prezrite si recenzie tých najlepších.

Najlepšie teplovzdušné fritézy podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár