Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Huawei Watch GT 2 – Recenzia a test

21. 10. 2020 Aktualizované

inteligentné hodinky Huawei-watch-gt-2 recenzia

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 2 patria k obľúbeným modelom. Majú viaceré zaujímavé funkcie a vlastnosti, o ktorých sa dozviete v tejto recenzii.

Hodnotenie inteligentných hodiniek Huawei Watch GT 2

7.8

Výborné

Nie len bežní používatelia, ale aj športovci tieto hodinky ocenia. To vďaka rôznym funkciám pre športové aktivity a GPS.

Hardware a funkcie
9
Výdrž batérie
8
Ovládanie
7
Dizajn
7
Klady
  • Možnosť telefonovania
  • Výhodná cena
  • Zabudovaná GPS
  • Dlhá výdrž batérie
Zápory
  • 42 mm verzia má o polovicu kratšiu výdrž batérie
  • Trochu horšia podpora pre zariadenia s iOS

Funkcie

Huawei Watch GT 2 síce nepatria k najdrahším a najkvalitnejším inteligentným hodinkám, no aj tak dokážu ponúknuť slušné vlastnosti a funkcie. Jednou z nich je možnosť telefonovania pomocou Bluetooth. To možno poteší veľa ľudí, ktorí práve túto funkciu na hodinkách požadujú. Kapacita interného úložiska je 4 GB. Môžete si do nich vložiť vaše obľúbené kontakty. Taktiež je možné vložiť aj hudbu, no ak preferujete aplikáciu Spotify, tak vás sklameme, keďže ju hodinky nepodporujú.

Hodinky dokážu zobraziť notifikácie z prepojeného mobilu. Samozrejme sú to sms správy alebo správy z messengera atď. Výhodou je, že hodinky dokážu pekne zobraziť aj diakritiku, s čím je u mnohých iných modeloch tejto cenovej kategórie problém.

O výkon sa stará mikročip Kirin A1, ktorý zároveň spotrebuje málo energie, takže výdrž batérie je o niečo dlhšia. Nechýba im ani GPS modul, vďaka ktorému si môžete zmerať svoju prejdenú trasu napríklad pri behu alebo túre. Hodinky ponúkajú aj meranie viacerých športových aktivít, z ktorých vám vedia zobraziť štatistiky. To je vhodné pre ľudí, ktorí si chcú merať svoj pokrok pri cvičení.

Ak ste sa rozhodli, že začnete behať, tak práve Huawei Watch GT 2 majú pre vás výbornú funkciu, ktorá obsahuje viac ako 10 kurzov behu. Ako fungujú? Počas behu vám bude robiť inštruktáž hlasový asistent. Hodinky vám neustále počas ich nosenia merajú tep (cez deň aj v noci). Navyše vďaka vodeodolnosti vedia merať tep aj počas plávania. Teda jednoducho povedané, športovo založený ľudia si tieto hodinky obľúbia. Samozrejme to platí ak nemajú veľmi náročné požiadavky.

Ďalšie štandardné funkcie, ktoré nájdete u väčšiny smart hodiniek sú napríklad sledovanie spánku, meranie krokov alebo spálené kalórie.

Batéria

Výdrž batérie 46 mm verzie je 2 týždne, čo je celkom slušný čas. Ocenia to najmä ľudia, ktorí nechcú hodinky nabíjať každý druhý deň (tak ako to je napríklad pri Apple Watch). Táto doba je pri bežnom používaní. Pri maximálnom vyťažení hodiniek t.j. zapnutá GPS a ďalšie funkcie je výdrž 30 hodín. Verzia s menším priemerom 42 mm má menej priestoru pre hardvér. To sa podpísalo na kapacite batérie keďže výdrž je o polovicu menšia.

Dizajn

Hodinky majú klasický okrúhly ciferník. Výrobca ponúka niekoľko farebných a materiálových prevedení remienka. Tak ako je spomenuté už v kapitole Batéria v riadkoch vyššie sú dostupné v 42 a 46 mm verzii. Menšia verzia je vhodná pre ženy, avšak má kratšiu výdrž batérie.

Odolnosť

Hodinkám nechýba odolnosť proti vniknutiu vody 5 ATM, 50 m, čo je pomerne bežné. Puzdro je vyrobené z kovu a plastu.

Vlastnosti Hodnoty
Výdrž batérie Bežné používanie – 2 týždne, Max. vyťaženie – 30 hodín (46 mm verzia)
Priemer ciferníku 46 mm, 42 mm
Konektivita Bluetooth
Uhlopriečka displeja 1,39″
Maximálna dĺžka remienku 210 mm
Odolnosť voči vode 50 m, 5 ATM
Hmotnosť 41 g (46 mm verzia)
Kompatibilita iOS, Android
Kľúčové funkcie Ovládanie hudby, Prijímanie hovorov, Meranie športových aktivít
Náš tip

Ak hľadáte prehledne zpracovaný výber ďalších zaujímavých inteligentných hodiniek, prečítajte si o nich článok, ktorý komplexneji hodnotí 10 rozných typov smart hodiniek. Presvedčte sa sami.

Najpredávanejšie inteligentné hodinky podľa heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár