Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia vretenovej kosačky Hecht 5180

HECHT 5180 vretenová kosačka

Kvalitná vretenová kosačka Hecht 5180 zaujme nielen príjemnou cenou, ale aj prvotriednym spracovaním. Preto sme ju zaradili medzi TOP modely v tejto kategórii. Ďalšie zaujímavé typy vretenových kosačiek nájdete v našom  porovnaní.

Hodnotenie vretenovej kosačky Hecht 5180

8.5

Perfektná

Anglický trávnik vo vašej záhrade vďaka vretenovej kosačke HECHT 5180 už viac nebude nedosiahnuteľným snom. V rámci tohto druhu kosačiek ide o nášho favorita, ktorý sa môže popýšiť ideálnym pomerom ceny a výkonu.

Kvalita konštrukcie
9
Záber a výbava
8
Ovládanie
8.5
Klady
  • Jednoduché ovládanie
  • Kovový skelet
  • Precízne kosenie
  • Zberný kôš
  • Tichý chod
Zápory
  • Mierne vyššia hmotnosť

Kvalita konštrukcie

Ak hľadáte vretenovú kosačku so skutočne odolným skeletom, tak potom Hecht 5180 určite zaujme vašu pozornosť. Kosačka je totiž vyrobená z kvalitného kovu, preto ju len tak ľahko nezničíte. Oceľové prevedenie je aplikované aj na piatich 2 mm nožoch. Tie citlivo a precízne zastrihávajú trávnik a vytvárajú na ňom jednoliaty vzor.

Prevody pohonu vretena sú v plastových krytoch kolies. Takže kosačku môžete vytiahnuť na dvor v akomkoľvek čase bez toho, aby ste rušili susedov. Vydáva totiž minimálny hluk, čo patrí k jej hlavným prednostiam.

Záber a výbava

Kosačka Hecht 5180 má navyše aj celkom príjemný záber kosenia so šírkou 46 cm. Celkovo na nej môžete nastaviť výšku kosenia od 15 do 73 mm, čo je veľkorysý nadštandard.

V rámci výbavy kosačky sa nachádza aj textilný zberný kôš. To považujeme za plus spolu s jeho veľkým objemom. No keď budete kosiť s jeho pomocou, musíte rátať nielen s vyššou hmotnosťou kosačky, ale aj náročnejšou manipuláciou. Samozrejme tento moment odpadá, ak sa rozhodnete posekanú trávu nezachytávať a necháte ju pohnojiť trávnik.

Ovládanie

Ovládanie vretenovej kosačky Hecht 5180 je veľmi jednoduché. Absencia aku batérie či motora sa postaralo o ľahkú manipuláciu aj údržbu. Kosačka má celkovú hmotnosť 12,7 kilogramov. Nepatrí tak k najľahším vretenovým kosačkám, no oceľový skelet sa predsa musel niekde prejaviť. Takže miestami môže byť ovládanie trochu náročnejšie.

Jednoduché ovládanie je i preto podporené  kvalitnými a vhodne nastavenými prevodmi. Pojazd je vďaka ním príjemný a s minimálnym odporom. Okrem toho sa nám páči aj rozoberateľná rukoväť. Tú určite oceníte pri preprave a uskladnení.

Technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Typ pohonu Ručný
Typ kosenia Vretenový
Šírka záberu 46 cm
Nastaviteľná výška sekania od 15 do 73 mm
Odporúčaná plocha
Hmotnosť 12,7 kg

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.5 (11 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár