Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Clatronic FR 3667 – recenzia a test

2. 10. 2020 Aktualizované

Recenzia Clatronic FR 3667

Jednou z najlacnejších teplovzdušných fritéz nášho výberu je produkt Clatronic FR 3667. Ide o výbornú voľbu pre menej náročného používateľa, ktorý sa chce zoznámiť so zdravou prípravou hranolčekov, rezňov a ďalších pokrmov.

Hodnotenie teplovzdušnej fritézy Clatronic FR 3667

7.5

Výborná

Teplovzdušná fritéza Clatronic FR 3667 je skvelým pomocníkom do každej kuchyne. Používateľa poteší prekvapivo dobrou kvalitou spracovania a rýchlym nahrievaním.

Kvalita prevedenia
6
Výkon
8
Použitie (ovládanie a funkcie)
9
Údržba
7
Klady
  • Jednoduché fritovanie
  • Termostat a časovač
  • Zvuková signalizácia
  • Objem 2,5 litra
  • Nízka cena
Zápory
  • Bez displeja

Kvalita prevedenia

Mnoho ľudí sa bojí, že teplovzdušná fritéza za menší finančný obnos bude trpieť nedostatkami a nízkou kvalitou.

Fritéza Clatronic FR 3667 však ukazuje presný opak. Cena tejto fritézy je veľmi lákavá, no aj napriek tomu si zachováva dostatočne vysoký štandard, čo sa kvality materiálov a spracovania týka.

Dizajnovo nečakajte žiadne zázraky, fritéza má klasický oválny tvar. Farebne výrobca taktiež stavil na istotu a rozhodol sa pre kombináciu čiernej a striebornej.

Výkon

Má teplovzdušná fritéza Clatronic FR 3667 dostatok výkonu na prípravu chrumkavého a chutného jedla? S príkonom 1 500 W dokáže prístroj zásobovať potraviny horúcim vzduchom a dosiahnuť tak kvalitné smaženie.

Kľúč však nie je len vo výkone/príkone, no aj v cirkulácii ohriateho vzduchu. Tento bod má Clatronic FR 3667 výborne zvládnutý a pripravené jedlo je tak vždy rovnomerne chrumkavé a tepelne upravené.

Výhodou tohto produktu je aj jeho rýchle nahrievanie. Po zapnutí a nastavení teploty nebudete čakať dlhšie, ako pár minút a teplovzdušná fritéza bude pripravená na použitie.

Množstvo potravín

Zdravá fritéza Clatronic FR 3667 disponuje menším objemom, ako väčšina ostatných teplovzdušných fritéz, ktorých testovaniu sme sa venovali. Aj napriek tomu možno považovať 2,2 litra za dostatočný. Umožňuje prípravu pre viacero ľudí naraz a nájde tak uplatnenie vo väčšine domácností.

Pri jednom použití v tejto fritéze môžete pripraviť približne 600 gramov hranolčekov alebo približne 500 gramov rôznych druhov mäsa.

Použitie

Používanie tejto fritézy je veľmi jednoduché a v pohode to zvládne aj technicky menej zdatný jedinec. Prístroj je vybavený otočnými voličmi, ktoré umožňujú zvoliť si potrebné parametre prípravy jedla. Na prednej strane fritézy sú dobre viditeľné indikátory teploty a prevádzky.

Pri používaní spotrebiteľ určite ocení plynule nastaviteľný termostat, ktorý umožňuje voľbu teploty od 80 °C do 200 °C. O ukončení fritovania vás oboznámi zvuková signalizácia.

Aj keď nejde o high-end teplovzdušnú fritézu, ponúka Clatronic FR 3667 solídne vlastnosti príznačné pre všetky zariadenia tohto druhu, medzi ktoré patrí minimum potrebného oleja a kvalitné fritovanie.

Pri prístrojoch, ktoré produkujú veľa tepla, je vždy výhodné mať tepelne odizolovanú rukoväť. Tú nájdeme aj v prípade tohto produktu. Je vždy chladná a uľahčuje manipuláciu s fritézou.

V nižšej cenovej kategórii je celkom bežné, že fritézy nemajú displej. Platí to aj pre Clatronic FR 3667. Väčšine používateľov chýbať nebude, no modernejšie založení ľudia by ho tu určite radi videli.

Údržba

Výrobca Clatronic myslel aj na čo najjednoduchšiu údržbu. Povrch fritovacej nádoby je tak vybavený nepriľnavým povrchom. Jedlo sa tak na ňu neprilepí, čo značnou mierou uľahčuje údržbu celej fritézy. Keďže je nádoba vyberateľná, dá sa jednoducho očistiť.

Funkcie a vlastnosti

Vlastnosti Hodnoty
Príkon 1 500 W
Maximálne množstvo potravín 2,2 l
Možnosť umývania v umývačke riadu áno
Vyberateľný kôš áno
Nepriľnavý povrch áno
Časovač áno
Displej nie
Náš tip

Ak táto fritéza nespĺňa vaše požiadavky pozrite si aj ďalšie modely v našom teste teplovzdušných fritéz.

Najlepšie teplovzdušné fritézy podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár