Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Bosch ARM 34 Ergoflex

30. 3. 2022 Aktualizované

recenzia elektrická kosačka Bosch ARM 34

Ľahká elektrická kosačka, ktorej výkon môžeme prirovnať k akejkoľvek benzínovej kosačke. Bosch ARM 34 Ergoflex sa dokonale postará o váš trávnik, pričom nezabúda na vaše pohodlie pri práci. Prinášame recenziu, v ktorej vám kosačku predstavíme zo všetkých strán.

Celkové porovnanie týchto kosačiek a odkazy na ďalšie recenzie elektrických kosačiek nájdete v našom článku najlepšie elektrické kosačky na trávu.

Hodnotenie elektrickej kosačky Bosch ARM 34 Ergoflex

8.3

Výborná

Elektrickú kosačku Bosch ARM 34 Ergoflex poháňa výkonný 1 300 W motor Powerdrive. 40 l zberný kôš a ergonomicky tvarovaná nastaviteľná rukoväť vám spríjemnia prácu, uľahčia kosenie a vy si túto činnosť zamilujete.

Technické špecifikácie
9
Kvalita prevedenia a materiálov
8
Určenie a použitie
8
Klady
  • Príjemný výkon
  • Jednoduchá manipulácia
  • Veľký zberný kôš
  • Možnosť mulčovania
  • Ergonomické spracovanie
Zápory
  • Bez mulčovania
  • Menej odolný plastový skelet

Technické špecifikácie Bosch ARM 34 Ergoflex

Elektrická kosačka, ktorá hravo strčí do vrecka benzínové modely, má označenie Bosch ARM 34 Ergoflex. Veľa už napovedá značka Bosch, ktorá je akýmsi symbolom technologickej vyspelosti, dôkladného spracovania a spoľahlivosti. Aj kosačka ARM 34 je navrhnutá tak, aby vám vyhovela po každej stránke a spĺňala všetky bezpečnostné podmienky.

Za jej obdivuhodným výkonom, ktorý si pochvaľujú všetci užívatelia, stojí motor Powerdrive. Pripisuje sa mu tichá prevádzka, nízka spotreba energie a dlhá životnosť. Motor s výkonom 1 300 W s krútiacim momentom 15 Nm je dobrý základ pre dobre odvedenú prácu. Navyše, motor disponuje ochranou proti preťaženiu, nemôže sa teda stať, že to s kosením preženiete a kosačku preťažíte. Problém jej nerobí ani náročnejší či mierne zvlnený terén. Pre záhrady, lúky či ovocné sady s rozlohou do 450 m2 si nevieme predstaviť lepší stroj.

Kosenie zabezpečuje rotačný nôž so šírkou záberu 34 cm. K pohodliu pri práci tiež prispieva zberný kôš s objemom 40 l. Táto kosačka vďaka optimalizovanému prietoku vzduchu dokáže zachytiť až 99 % všetkej pokosenej trávy. Váš trávnik tak nebude potrebovať dodatočné úpravy, ktoré vám ukroja z vášho voľného času.

Kvalita prevedenia a materiálov

Opäť sa vráťme k výrobcovi Bosch. Bosch je na trhu už niekoľko desaťročí, určite ste sa stretli s ich výrobkami. Nie nadarmo sa hovorí, že Bosch je kvalita. Aj elektrická kosačka ARM 34 je vyrobená zo špičkových materiálov.

Niekoho môže odradiť plastové telo, avšak pri správnej manipulácii s kosačkou sa nemusíte obávať, že sa plast zlomí, naopak vydrží aj mierne nárazy. Vďaka plastovému obalu je stroj výnimočné ľahký. Technické parametre uvádzajú hmotnosť iba 11 kg. Pomocou rúčky ho ľahko prenesiete aj na opačnú stranu záhrady, ani pri schádzaní po schodisku nepocítite takmer žiadnu záťaž.

Elektrická kosačka Bosch ARM 34

Boschka za nás získava body navyše za ergonomické riadidlá Ergoflex. Samotná rukoväť je sklápacia a výškovo nastaviteľná, ovládacie riadidlá sú tvarované tak, aby vám dokonale padli do dlaní. Uchopte riadidlá Ergoflex, vaše zápästia budú vystreté tak, aby tam nevznikalo nijaké nezdravé napätie. Riadidlá tiež umožňujú niekoľko spôsobov úchopu, počas kosenia tak môžete meniť pozíciu rúk, aby ste sa vyhli nechcenému svalovému vypätiu a stresu. Aj váš chrbát, plecia a ramená ihneď pocítia rozdiel náročnosti práce s kosačkou s bežnou rukoväťou a s rukoväťou Ergoflex.

Určenie a použitie Bosch ARM 34 Ergoflex

Elektrická kosačka je ideálny pomocník k domu, na chalupu či k horskej chate so zatrávnenou plochou do 450 m2. Napájaná je káblom, takže jediná vaša starosť je zabezpečiť si prístup k prívodu elektriny.

Zariadenie si poradí s akoukoľvek trávou aj s mierne mokrým porastom. O dokonalý trávnik sa postará presne kalený nôž. Kosačka Bosch ARM 34 Ergoflex je navyše vybavená bočnými hrebeňmi na trávu, pokojne sa pustite do kosenia okolo plotov, stavieb či obrubníka. Jednoduchým pohybom páčky v prednej časti kosačky si nastavíte výšku kosenia v rozmedzí 20 – 70 mm.

Je ľahká a skladná. Po vyčistení – ktoré je veľmi jednoduché, keďže zariadenie je z plastu – sklopte rukoväť, zložte zberný kôš a naložte ho na prednú časť kosačky. Rozmery kosačky sa tak zmenšia o polovicu, ARM 34 tak môžete pokojne skladovať aj v záhradnom domčeku na náradie.

Vlastnosť Hodnota
Typ pohonu elektrický
Výkon 1 300 W
Šírka záberu 34 cm
Pojazd Nie
Mulčovanie Nie
Skelet: Plast
Hmotnosť 11 kg
Zberný kôš Áno / 40 l
Nastaviteľná výška kosenia Áno
Približná cena 145 €

Najpredávanejšie elektrické kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár