Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Barum Polaris 5

1. 11. 2022 Aktualizované

Barum Polaris 5 195-65 R15 91T recenzia

Zimné pneumatiky Barum Polaris 5 195/65 R15 91T vynikajú výhodným pomerom medzi nižšou cenou a dobrou kvalitou. Spoľahnúť sa s týmto obutím auta môžete na dobré jazdné vlastnosti aj na mokrej vozovke či na zasneženom povrchu.

Hodnotenie Barum Polaris 5 195/65 R15 91T

8.4

Perfektné

Zimné pneumatiky Barum Polaris 5 195/65 R15 91T potešia priaznivým pomerom medzi cenou a výkonom. Pozitívom sú jazdné vlastnosti a bezpečnosť jazdy. Spoľahlivo odvádzajú vodu a udržujú priľnavosť na mokrom povrchu.

Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke
8
Jazdné vlastnosti na snehu
8
Jazdné vlastnosti na ľade
7.5
Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
8.5
Úspora paliva
8.5
Tichosť
8.5
Hodnotenie používateľov
9.5

Výhodný pomer medzi cenou a kvalitou

Zimné pneumatiky Barum Polaris 5 patria vo svojej kategórií medzi lacnejšie alternatívy. Ale zato prinášajú veľmi slušné jazdné vlastnosti. Potešením je najmä dobré ovládanie na suchom aj na mokrom povrchu. Obzvlášť vhodné sú najmä pre vodičov, ktorí jazda prevažne po mestských a upravených komunikáciách.

Efektívne odvádzanie vody

Zimné pneumatiky Barum Polaris 5 195/65 R15 91T majú dômyselne navrhnutú konštrukciu a dezén vzhľadom na to, čo jazda v zimných mesiacov vyžaduje. Dobre premyslený dizajn dezénu chvályhodne odvádza vodu a maximalizuje styčnú plochu medzi pneumatikou a povrchom vozovky.  To pomáha prechádzať nebezpečnému aquaplaningu, pri ktorom vodič nad automobilom stráca kontrolu. Dezén umožňuje zachovať dobré jazdné vlastnosti aj na zasneženom povrchu. Posilňuje priľnavosť k vozovke, skracuje brzdnú dráhu a zlepšuje ovládateľnosť auta.

Ekonomická prevádzka

Ak sa pozrieme na tabuľku s kľúčovými vlastnosťami, vidíme vzhľadom na typ a rozmery pneumatík štandardné hodnoty. Index nosnosti je 91 a index rýchlosti T, čo znamená 190 km/h. Pneumatiky nie sú sklamaním ani z hľadiska spotreby paliva, o čom svedčí to, že patria do triedy palivovej úspornosti C. Hlučnosť je oproti drahším konkurentom o čosi vyššia. Avšak vodiči vo všeobecnosti v recenziách uvádzajú, že pneumatiky sa vyznačujú nízkou hlučnosťou.

Kľúčové vlastnosti Hodnoty
Šírka 195
Profil 65
Vnútorný priemer 15
Index nosnosti 91
Index rýchlosti T (190 km/h)
Úspora paliva C
Priľnavosť za mokra C
Hlučnosť 72 dB
Náš tip

Zaujíma vás, ktorý model zvíťazil? Pozrite si náš výber najlepších zimných pneumatík.

Najpredávanejšie zimné pneumatiky podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár