Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

PHILCO PHAF 3500 – Recenzia a test

26. 8. 2022 Aktualizované

Teplovzdušná fritéza Philco PHAF 3500

Teplovzdušná fritéza Philco PHAF 3500 je super voľba pre tých, ktorí nechcú nad prípravou jedla príliš rozmýšľať. Fritéza s mechanickým ovládaním na pohľad pôsobí jednoducho, no prekvapí vás svojím výkonom a nenáročnou údržbou.

Hodnotenie teplovzdušnej fritézy Philco PHAF 3500

8

Perfektné

Varenie, fritovanie, smaženie, zohrievanie jedla. Toto všetko dokáže teplovzdušná fritéza Philco PHAF 3500. Vyzdvihujeme jednoduché ovládanie, nenáročnú údržbu a výborný pomer výkon/kapacita. Čo sa ukrýva v tomto strieborno-čiernom tele, sa dozviete v nasledujúcom hodnotení.

Kvalita prevedenia
8
Výkon
8
Použitie (ovládanie a funkcie)
8
Údržba
8
Klady
  • Jednoduché manuálne ovládanie
  • Vhodná aj na zohrievanie jedla
  • Nielen slané, ale aj sladké pokrmy a dezerty
  • Jednoduchá údržba
  • Výborný pomer výkon/kapacita
Zápory
  • Pre max. 4 osoby
  • Všedný dizajn

Kvalita prevedenia teplovzdušnej fritézy Philco PHAF 3500 – 8/10

Do nášho porovnávania najlepších teplovzdušných fritéz sme sa rozhodli zaradiť aj niekoľko s mechanickým ovládaním. Napríklad teplovzdušná fritéza PHILCO PHAF 3500 si získala svojich obľúbencov práve pre jednoduché ovládanie a manipuláciu. Je to kúsok pre tých, ktorí dajú prednosť veľkému otáčaciemu gombíku pred dotykovým ovládaním alebo smart ovládaním cez mobil.

Vyplývajúc z charakteristiky fritézy Philco dominantou celého dizajnu je ovládací panel vo vrchnej časti a na ňom veľký do priestoru vystupujúci otáčací gombík. Odolnosť voči teplote je dosiahnutá použitím kvalitnej nehrdzavejúcej ocele v kombinácii s odolným plastom. Predná strana fritézy je strieborná, zvyšok je neutrálny čierny. Dizajn neohuruje, no ani nenudí. Fritéza pekne doplní oceľové zariadenia a iné kovové kuchynské doplnky.

Výkon – 8/10

Ušetríte čas a energiu. Okrem zdravšej úpravy pokrmov sú toto ďalšie dve pridané hodnoty, ktoré získate kúpou teplovzdušnej fritézy Philco PHAF 3500. Svojím jednoduchým dizajnom pripomína klasickú fritézu, v ktorej sa pokrmy smažia priamo v oleji. Teplovzdušná fritéza však funguje na princípe cyklónového ohrevu, o všetko sa stará horúci vzduch, ktorý cirkuluje vo vnútri fritézy. Aby pokrm bol smažený rovnomerne, v hornej časti je ukrytý gril, ktorý farbí chrumkavú kôru dozlatista.

S výkonom 1 300 W patrí Philco k priemerným teplovzdušným fritézam, no tento výkon postačuje na to, aby sa vám po niekoľkých minútach na tanieri objavilo perfektne pripravené jedlo. Výkon býva často prispôsobený veľkosti nádoby na smaženie, teda množstva jedla, ktoré dokážete pripraviť na jednu dávku. V tomto prípade bol dosiahnutý výborný pomer medzi výkonom a kapacitou.

Fritézu stačí zapojiť do elektrickej zásuvky a hneď je pripravená na použitie. Nevyžaduje predhrievanie, naplňte kôš dobrotami a môžete smažiť. Teplotu jednoducho nastavíte v rozsahu od 80 °C – 200 °C, časovač až do 60 minút. Keď je hotová jedna dávka, fritéza je okamžité pripravená na druhú dávku. S fritézou Philco PHAF 3500 máte chutný zdravý obed alebo večeru hotovú za pár minút.

Množstvo potravín – 8/10

Teplovzdušná fritéza je ideálna, ak si s partnerom prvýkrát zariaďujete svoju spoločnú kuchyňu a záleží vám na tom, aby ste jedli zdravo. Ak počet stravníkov dokážete spočítať na jednej ruke, spoľahnite sa na fritézu Philco. Kôš na smaženie má objem 3,5 l, dokáže tepelne upraviť približne 2 kg jedla. Ak ste zvyknutí variť vo väčšom množstve, prípadne na niekoľko dní dopredu, fritéza s takýmto objemom vám stačiť nebude.

Stretli sme sa s názorom, že ak mierne prekročíte odporúčanú kapacitu, na výkone fritézy sa to nijako neodzrkadlí. My, ani výrobca s týmto mylným názorom nesúhlasí. Aj tu platí, že menej je viac – viac chuti, viac lákavej vône, väčší zážitok z jedla. Kôš by nikdy nemal byť naplnený do maximálnej kapacity, a už vonkoncom neprekračujte odporúčané množstvo, pretože by to mohlo mať vplyv na kvalitu pečenia.  

eplovzdušná fritéza Philco PHAF 3500

Použitie – 9/10

Pred prvým použitím zapnite fritézu bez akýchkoľvek potravín a nechajte ju prázdnu prehrievať približne 20 minút. Tento proces pomáha eliminovať zápach nového spotrebiča, horúci vzduch navyše vnútro fritézy dezinfikuje a zbaví mastnoty, ktorá mohli ostať vo fritéze od výroby. Nemá to však nijaký vplyv na bezpečnosť spotrebiča, ani na nezávadnosť potravín, ktoré do fritézy neskôr vložíte.

Použitie teplovzdušnej fritézy Philco PHAF 3500 je naozaj všestranné. Na prípravu akýchkoľvek pokrmov, ktoré dokážete bežne pripraviť v klasickej rúre, môžete pokojne použiť túto fritézu a výsledok bude rovnaký… ba, dovolíme si povedať, že ešte lepší, keďže jedlo bude pripravené bez alebo s minimálnym množstvom oleja. Olej pridajte do fritézy iba vtedy, ak chcete zvýrazniť chuť jedla, alebo ak upravujete suroviny, ktoré sa pre svoju konzistenciu môžu prilepiť na spodnú časť koša.

Pripravte si zemiakové placky, steak, hamburger, kuracie prsia a stehná, kuracie nugetky, ryby, zeleninu, syrové pochúťky, niektoré druhy koláčov, muffiny a iné sladké chuťovky. Chrumkavé zemiačiky a hranolčeky? Samozrejme, aj tie. Mnohí milovníci dobrého jedla si kupujú fritézu práve na tento účel. Optimálne množstvo hranoliek na jednu dávku je 500 g. Ak máte chuť na nejakú plnenú chuťovku, siahnite radšej po polotovare, vyžaduje si totiž kratší čas na prípravu ako domáce cesto.

Fritovanie, smaženie, varenie, to sú základné úkony, ktoré zvládnete s teplovzdušnou fritézou Philco. Okrem toho ju môžete použiť aj na zohrievanie jedla. Ak chcete zohriať jedlo, nastavte teplotu na 140 °C na 10 minút.

Údržba – 8/10

Aby ste dodržali nezávadnosť pripravovaných pokrmov, a zároveň predĺžili životnosť spotrebiča, zvyknite si na jeho pravidelnú údržbu. Je ľahká a jednoduchá, stačí vám na ňu zopár minút. Výhodou je, že všetky odnímateľné časti môžete umývať buď pod tečúcou vodou, alebo ich šupnite do umývačky riadu, ktorá ich efektívne zbaví všetkých nečistôt.

Na údržbu vnútra fritézy si vystačíte handričkou z mikrovlákna. Následne ho vytrite dosucha papierovou utierkou. Aby ste odstránili zvyšky jedla z výhrevného telesa, použite kefku s jemnými štetinami.

Vlastnosti Hodnoty
Príkon 1 300 W
Maximálne množstvo potravín 3,5 l
Možnosť umývania v umývačke riadu Áno
Vyberateľný kôš Áno
Nepriľnavý povrch Áno
Časovač Áno
Displej Nie
Náš tip

Ak vás lákajú modernejšie kúsky s inovatívnymi technológiámi a LED displejom, nakuknite do nášho porovnávania najlepších teplovzdušných fritéz. Poradíme vám, ako si správne vybrať.

Najpredávanejšie teplovzdušné fritézy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár