Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Ninebot eKickscooter ZING E10 – Recenzia a test

22. 12. 2020 Aktualizované

Ninebot eKickscooter ZING E10 recenzia

Elektrická kolobežka pre deti Ninebot eKickscooter ZING E10 je vhodnou voľbou pre dieťa od 8 do 14 rokov. Disponuje nízkou hmotnosťou, štýlovým dizajnom a množstvom kvalitných funkcii.

Hodnotenie elektrickej kolobežky Ninebot eKickscooter ZING E10

8

Dobrá

Elektrická kolobežka Ninebot eKickscooter ZING E10 má kvalitné prevedenie a výborné jazdné vlastnosti. Jej maximálny dojazd je 10 km a rýchlosť 16 km/h.

Rýchlosť a dojazd
7
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
7
Batéria
10
Klady
  • Kvalitné prevedenie
  • Tri brzdy (mechanické + rekuperácia)
  • Štýlový dizajn (ambientné podsvietenie)
  • Tri jazdné režimy
Zápory
  • Doba nabíjania
  • Rýchlosť a dojazd môže byť pre skúsenejších nedostatočný

Rýchlosť a dojazd

Elektrická kolobežka Ninebot eKickscooter ZING E10 je konštruovaná priamo pre deti. Výrobcom odporúčaný vek jazdca je teda od 8 do 14 rokov. Vzhľadom na to má jej elektromotor výkon 200 W. Maximálna rýchlosť kolobežky je 16 km/h, čo je pravdepodobne pre deti v tomto veku dostačujúce a hlavne bezpečné. Pri jazde je možné zvoliť z troch jazdných režimov.

Kolobežka má nízku hmotnosť, čo sa pravdepodobne podpísalo aj na kapacite batérie. Jej dojazd je 10 km. To by malo v mnohých prípadoch postačiť pre jazdu do školy a domov. Obidve kolesá majú iné priemery. Predné má 7″ a zadné 6″, čím je vhodná viac menej pre jazdu po rovnej asfaltovej ceste. Pneumatiky sú vyrobené z elastickej gumy, čo zabezpečí hladšiu jazdu po menších nerovnostiach na ceste.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Pri konštruovaní tejto elektrokolobežky mysleli výrobcovia na to, aby sa dala prenášať v ruke čo najľahšie. Preto je jej hmotnosť len 8,5 kg. Táto hmotnosť by nemala robiť problém deťom vo veku od 8 do 14 rokov pri tlačení alebo občasnom pozdvihnutí.

Konštrukcia kolobežky je vyrobená štandardne z leteckého hliníka. Jej nosnosť je 50 kg, čo by malo byť pre väčšinu detí (8 – 14 rokov) dostatočne veľa. Design môžeme označiť za štýlový, pričom má aj ambientné LED podsvietenie, čím sa bude dieťaťu ešte viac páčiť. Rúčky držadiel sú potiahnuté termoplastickou gumou, ktorá je ľahko čistiteľná a dobre sa drží v ruke. Dieťa bude mať lepší úchop, čo zapríčiní pohodlnejšiu a istejšiu jazdu.

Batéria

Hodnotený typ elektrokolobežky Ninebot eKickscooter ZING E10 má batéria s kapacitou 2,55 Ah. To nie je veľa ale ani úplne málo a medzi detskými elektrokolobežkami sa to dá považovať za štandard. Je umiestnená v nášľapnej ploche, vďaka čomu nebude pri jazde zavadzať. Doba nabíjania je 3 až 5 hodín, no vzhľadom na kapacitu batérie by sme očakávali trochu menej.

Ostatné vlastnosti

Brzdenie pri jazde zaobstaráva mechanická a motorová brzda (rekuperácia). Zadný blatník má odrazku, no osvetlenie na tejto kolobežke nenájdete. Preto bude potrebné ho dokúpiť prípadne by nemalo dieťa jazdiť za tmy.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 200 W
Maximálna rýchlosť 16 km/h
Kapacita batérie 2,55 Ah
Dojazd 10 km
Hmotnosť 8,5 kg
Nosnosť 50 kg
Doba nabíjania 3 – 5 hod
Priemer kolies 6″ a 7″
Odporúčaný vek od 8 – 14 rokov
Náš tip

Recenzie ďalších modelov elektrokolobežiek nájdete v článku Najlepšie elektrické kolobežky.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár