Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie vibrátory a dildá – výber roku 2024

Sú skvelým nástrojom, či už ich používate sami alebo spolu s partnerom. Je to pravdepodobne najstaršia a najvšestrannejšia sexuálna hračka vôbec a dodnes prináša potešenie. Nemohli sme sa zhodnúť, či u nás vyhral vibrátor LELO Soraya Wave s výstupkom alebo neuveriteľne jemný vibrátor Fun Factory Tiger.

1. miesto pre vibrátor

Extrémne príjemný materiál, 6 vibračných a 6 pulzných programov.

2. miesto pre vibrátor

Elegantný vzhľad a praktická konštrukcia. Výbežok pre ďalšiu stimuláciu.

Najlepšie dildo

Realistický vzhľad, veľký žaluď, úctyhodné rozmery.

O pôvode názvu dildo sa vedú diskusie. Existuje niekoľko teórií. Podľa jednej z nich je dildo založené na talianskom slove Diletto, ktoré označuje ženské potešenie. Ďalšou možnosťou je Dill-Doll zo starej angličtiny, čo možno voľne preložiť ako bábika na upokojenie alebo utíšenie. Výraz dildo môže pochádzať aj zo slovného spojenia Dil doul, ktoré sa predtým používalo pre penis.

Dildá sú súčasťou ľudskej histórie už naozaj dlho. Rôzne zdroje dokazujú, že prvé dildá sa používali už v dobe kamennej. V každom prípade je to pravdepodobne najstaršia a najvšestrannejšia sexuálna hračka, ktorá dodnes prináša ženám potešenie. Pridanie vibrácií len rozšírilo možnosti a vibrátory sa stali najpredávanejšou sexuálnou hračkou na svete. Vibrátory však nie sú jedinou sexuálnou hračkou, a preto sme tieto zaujímavé a krásne dráždivé pomôcky zhrnuli v našom článku o najlepších erotických pomôckach.

Fun Factory Tiger – najlepší vibrátor

Fun Factory Tiger recenzia

Absolútne skvelý vibrátor z luxusného materiálu. V ruke je tak príjemný, že ho nebudete chcieť pustiť. Má 6 klasických vibračných programov a tiež 6 pulzných programov, z ktorých si jednoducho vyberiete ten správny. Regulácia je krásne plynulá a hračka bez problémov zvláda prepínanie medzi režimamy bez výpadkov, ani si to nevšimnete. Ovládacie tlačidlá sú podsvietené a ľahko ich nahmatáte aj pod perinou alebo v tme.

Je z príjemného lekárskeho silikónu, jemného na dotyk, ale dostatočne tvrdého pri používaní. Naozaj ako skutočný. Len nefunguje tvrdnutie na dotyk, ale vďaka niekomu, kto naozaj myslel na potešenie pri jeho výrobe. Erotické hry bez vibrátora Fun Factory Tiger sú slabým odvarom.

LELO Soraya Wave – vibrátor s výbežkom

LELO Soraya Wave recenzia

Luxusný vibrátor s výstupkom vás za pár minút vynesie do neba. Okrem elegantného vzhľadu zaujme aj praktickým dizajnom. Vďaka praktickému otvoru na konci rukoväte sa nešmýka ani po použití lubrikačného gélu. Vibrátor má dva motory, ktoré stimulujú klitoris a vagínu súčasne. Bonusom je pohyblivá hlavica vibrátora na účinnú masáž bodu G.

Tento krásavec je vyrobený z dvojitého lekárskeho silikónu a je neuveriteľne jemný na dotyk. Vďaka tomuto materiálu je zvonku mäkký, ale zvnútra naozaj tvrdý. Je to skvelá hračka, ktorá vám zaručene prinesie veľa kvalitných orgazmov. Jedinou nevýhodou je jeho vyššia obstarávacia cena.

Dildo Maxim II – realistické dildo

Dildo Maxim II recenzia

Ak preferujete dilda, potom je Maxim II skvelou voľbou. Tento realistický model s pôsobivými rozmermi je dokonalou hračkou pre skúsené ženy. S dĺžkou 24 cm si užijete každý centimeter. Medzi hlavné výhody patrí skutočne realistický vzhľad s veľkým žaluďom. Bude vás pekne dráždiť presne tam, kde má. Ďalšou výhodou je praktická prísavka, vďaka ktorej možno vibrátor pripevniť na akýkoľvek hladký povrch. Môžete si tak napríklad užívať hranie v sprche.

Vibrátor môžete používať aj spolu s partnerom. Pohľad na vás, ako s touto hračkou šantíte, ho zaručene vzruší. Dvojitá silikónová vrstva zaručuje mäkkosť a hladkosť. Tento model je 100 % vodotesný, takže sa nemusíte obávať vziať ho do vane alebo bazéna. Vzhľadom na svoju veľkosť je tento vibrátor vhodný skôr pre ženy, ktoré už majú nejaké skúsenosti s erotickými pomôckami.

Fun Factory Bi Stronic Fusion – pulzný vibrátor

Fun Factory Bi Stronic Fusion recenzia

Pulzné vibrátory alias pulzátory patria medzi najobľúbenejšie typy vibrátorov. Vďaka ich funkcii prirážať zabezpečujú dokonalý erotický zážitok. Ak vás táto myšlienka oslovila, vyskúšajte zariadenie Bi Stronic Fusion. Tento model vás poteší nielen silnými prírazmi, ale pomocou výstupku bude rozmaznávať aj váš klitoris.

Skvelú konštrukciu dopĺňajú dokonale navrhnuté vibračné programy. Pre vaginálnu časť ich ponúka celkom 8, pre klitoris si môžete vybrať zo 6 rôznych typov vibrácií. Táto rozmanitosť zaručuje, že vás hranie s vibrátorom nikdy neomrzí. Skutočným vrcholom je režim hands free, pri ktorom nie je potrebné držať hračku v ruke. Štýlový fialový dizajn a kvalitné spracovanie sú len čerešničkou na torte. Nevýhodou tohto vibrátora je okrem pomerne vysokej obstarávacej ceny aj dlhý čas nabíjania.

Najpredávanejšie vibrátory podľa Heureky

Ako vybrať vibrátor a dildo

Skôr než sa dostaneme k jednotlivým parametrom, z ktorých si môžete vybrať, pozrime sa na rozdiel medzi dildom a vibrátorom. Dildo je umelá náhrada penisu, ktorá nevibruje, je to umelý penis. Niektoré modely možno pomocou prísavky pripevniť na podlahu, stenu kúpeľne alebo iný hladký povrch. Ako už názov napovedá, vibrátor vibruje, prípadne sa otáča alebo ohýba.

Vaginálne alebo análne dildo?

Prvou vecou, na ktorú treba myslieť pred kúpou novej hračky, je určenie vibrátora alebo dilda. Môžete si zaobstarať vaginálny alebo análny vibrátor. Dildá sú k dispozícii aj v oboch typoch. Hoci každý vibrátor a dildo možno použiť do vagíny aj do zadočku, určite je lepšie vybrať si výrobky, ktoré sú prispôsobené pre tento variant. Análne pomôcky bývajú kratšie a majú menší priemer v porovnaní s vaginálnymi.

najlepsie vibratory obr

Typ

Predtým, ako si začnete vyberať medzi konkrétnymi modelmi, mali by ste vedieť, čo od vibrátora alebo dilda očakávate. Potom sa rozhodnite, aký typ pomôcky chcete. Ak hľadáte čisto vaginálny stimulátor, zvážte klasické vibrátory alebo dildá. Na druhej strane, pre ženy, ktoré uprednostňujú klitoriálny orgazmus, sú skvelé masážne vibrátory a hlavice. Malé sú určené na stimuláciu klitorisu, s veľkými môžete vykonávať masáž celého tela. Existujú aj vibrátory s výstupkom, ktoré kombinujú oba typy stimulácie. Medzi najobľúbenejšie patria zahnuté vibrátory, ktoré okrem klitorisu stimulujú aj bod G. S takouto hračkou si užijete silné orgazmy raz dva.

Špecialitou sú takzvané pulzátory alebo pulzujúce vibrátory. Tie kombinujú vibrácie s prirážaním. Zvyčajne sú mierne zakrivené na účinnú stimuláciu bodu G. Na bod G sú zamerané taktiež rotačné vibrátory. Ďalšou možnosťou sú realistické dildá a vibrátory. Tie verne napodobňujú penis nielen tvarom a veľkosťou, ale aj štruktúrou povrchu. Okrem žíl a semenníkov sa môžu pochváliť aj žaluďom. Hoci každú hračku možno používať spoločne s partnerom, párové vibrátory sú navrhnuté tak, aby dráždili mužov aj ženy súčasne.

Dizajn a tvar

Ponuka vibrátorov a dild je neuveriteľne široká. Nájdete ich v rôznych farbách a veľkostiach. Samostatnou kategóriou sú realistické vibrátory a dildá, ktoré dokonale imitujú vzhľad penisu, sú to vlastne umelé penisy. Sú k dispozícii v telovej farbe, ako aj v iných farebných kombináciách. Do ďalšej kategórie patria luxusné vibrátory, ktoré okrem skvelých funkcií vynikajú aj jedinečným dizajnom. Nájdete aj špeciálne modely s neobvyklým dizajnom. Príkladom je vibrátor v tvare tučniaka alebo vibrátor v tvare kvetu. Veľmi obľúbené sú aj vibračné králičie uši.

Tvar vibrátora zvyčajne závisí od jeho typu. Vibrátory na dráždenie bodu G sú mierne zakrivené, na druhej strane vibrátory XXL sa môžu pochváliť impozantnými rozmermi. Niektoré dámy dávajú prednosť modelom s dokonale hladkým povrchom, zatiaľ čo iné uprednostňujú vrúbkovanú štruktúru.

najlepsie vibratory obr1

Materiál

Erotické pomôcky sú vyrobené z bezpečných a zdravotne nezávadných materiálov. Najčastejšie ide o ABS plast, ktorý je pomerne tvrdý. Zvyčajne je potiahnutý lekárskym silikónom, ktorý je veľmi jemný a hladký na dotyk. Luxusnejšie modely sú zvyčajne vyrobené z dvojitého silikónu. Tie sú potom na dotyk naozaj mäkké a ich hladkosť pripomína skutočný penis, aj keď sa jedná o umelý penis.

Hračky z gumy alebo gélu nie sú výnimkou. Sklenené dildá sú špecialitou. Sú naozaj tvrdé a počas hry vás dráždia a tlačia presne tam, kde chcete. Sklo je spočiatku studené, čo sa dá tiež využiť. Môžete si ňou prejsť cez bradavky alebo iné časti.

Sila vibrácií

Len málo vibrátorov má len jeden chod. Väčšina ponúka viacero režimov s rôznou intenzitou vibrácií. Počas vašich hrátok tak môžete postupne prechádzať od jemných vibrácií k naozaj silným. Rozhodne tiež neplatí, že čím väčší model, tým silnejšie vibrácie. Najmä malé vibrátory na stimuláciu klitorisu môžu vibrovať naozaj silno. Vybrané modely ponúkajú okrem rôznych intenzít aj viacero typov vibrácií.

Ďalšie funkcie a vlastnosti

Vibrovať môžu nielen vibrátory, ale aj dildá. Vibrácie spôsobujú guľôčky vo vnútri hračky. Čím rýchlejšie sa na dilde pohybujete, tým silnejšie sú vibrácie. Ďalšou možnosťou je pripínacie dildo, tzv. strap-on. Používajú sa v pároch. Obojstranné dildá sú určené aj pre páry. Pre odvážnejších je skvelou voľbou dildo s plácačkou alebo vibrátor s prísavkou. Špecialitou pre znalcov sú striekacie dildá, ktoré možno naplniť tekutinou pre skutočne realistický zážitok.

Vibrátory toho dokážu naozaj veľa. O ich funkciách sme už hovorili v úvode nášho článku. Ďalej sa odlišujú drobnosťami, ktoré však majú zásadný vplyv na celkový zážitok z ich používania. Jednou z nich je vibrovanie len v úžitkovej časti. Rukoväť hračky nevibruje, takže vás nebude brnieť ruka. Táto funkcia sa vyskytuje najmä v drahších a luxusnejších výrobkoch.

Veľmi obľúbené sú aj inteligentné vibrátory, ktoré možno ovládať prostredníctvom aplikácie. Môžete ho mať nielen v mobilnom telefóne a tablete, ale aj v inteligentných hodinkách. Tieto vibrátory sú skvelými pomocníkmi vo vzťahu na diaľku, pretože túto hračku môže váš partner ľahko ovládať z druhého konca sveta.

Ovládanie a nabíjanie

Vibrátory sa najčastejšie ovládajú pomocou tlačidiel na ich tele. Tie sú zvyčajne umiestnené tak, aby ste na ne počas hry pohodlne dosiahli a mohli ich ovládať naslepo. Niektoré modely rotačných vibrátorov s dvojitou stimuláciou môžu byť trochu náročnejšie na ovládanie. Majú totiž viacero pohyblivých častí, ktoré sa ovládajú rôznymi tlačidlami. Pri lepších typoch je možné vibrácie zapínať a ovládať pomocou mobilnej aplikácie.

Z hľadiska napájania sa vibrátory delia na dva typy. Vibrátory na batérie (najčastejšie AAA) a nabíjacie modely. Lacnejšie výrobky sú väčšinou napájané batériami a za nabíjacie vibrátory si trochu priplatíte. Nabíjajú sa pomocou USB kábla, takže ich možno zapojiť nielen do elektrickej zásuvky, ale aj do počítača alebo zapaľovača v aute.

Ako sa o vibrátor starať (údržba)

Tak ako o každú inú sexuálnu hračku, aj o vibrátory a dildá sa treba správne starať. Po každom použití ich umyte. Okrem vody môžete použiť aj dezinfekčný prostriedok, ale vždy si vyberte taký, ktorý neobsahuje alkohol. Pred vložením späť do škatule alebo zásuvky sa uistite, že je dokonale suchý. Dávajte však pozor, aby ste ho nikdy nesušili na ohrievači alebo na priamom slnečnom svetle. Mohlo by dôjsť k poškodeniu povrchovej úpravy.

Vieme, že máte 18 rokov a viac, ale pravidlá sú pravidlá. Ak si chcete pozrieť video o výbere vibrátorov, musíte kliknúť na “prehrať na YouTube” v tomto rámčeku 🙂 a postupovať podľa pravidiel.

Najpredávanejšie vibrátory podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár