Najlepšie ústne sprchy – tipy pre rok 2018

Ústnej hygiene dnes venujeme oveľa viac pozornosti, ako kedysi. Už neplatí, že zuby by sa mali umývať dvakrát denne, po dve minúty. Do starostlivosti o chrup sa pridali rôzne elektronické zariadenia. Jedným z takýchto pomocníkov je i ústna sprcha, ktorá dokáže nahradiť manuálne medzizubné kefky a prispieva tiež k zdraviu ďasien.

Ústne sprchy sú naozaj rozšírené a populárne. Vybrať tú správnu však nemusí byť vôbec jednoduché. V nasledujúcom článku sme si pre vás pripravili prehľad troch modelov, z rôznych cenových kategórií. Na záver si môžete prečítať pár rád, ktoré vám s výberom správnej ústnej sprchy pomôžu.

Najlepšie ústne sprchy

Panasonic EW1211W845

Oral-B MD20 Oxyjet

Philips Sonicare AirFloss

Panasonic EW1211W845

Oral-B MD20 Oxyjet

Philips Sonicare AirFloss Ultra

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Nízka cena

Tri režimy prevádzky

Kompaktné rozmery

5 stupňov regulácie tlaku

4 trysky v balení

Veľký objem nádržky

Elegantné prevedenie

Kvalitné odstránenie povlaku

Jednoduchá obsluha

Vhodná aj na cestovanie

Zápory

Menší objem nádržky

Bez kontrolky nabitej batérie

Nevhodná na cestovanie

Mierne hlučnejšia

Vysoká cena

Model nie je vodeodolný

Iba 1 tryska v balení

ZhrnutieKompaktná ústna sprcha, ktorá je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú takéhoto pomocníka vyskúšať.Stolná ústna sprcha s veľkou nádržkou poteší každého, kto túži po zdravých zuboch a ďasnách.Moderná ústna sprcha v elegantnom prevedení je zárukou dokonalej hygieny ústnej dutiny, aj keď si za ňu musíte priplatiť.

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Recenzia: Panasonic EW1211W845

Typ ústnej sprchy: cestovná | Objem nádržky: 130 ml | Tlak vody: 2 – 5,9 Bar | Napájanie: nabíjací akumulátor | Trysky v balení: 2 ks | Hmotnosť: 300 g

KLADY:
 • Nízka cena
 • Tri režimy prevádzky
 • Kompaktné rozmery

ZÁPORY:
 • Menší objem nádržky
 • Bez kontrolky nabitej batérie

Jednoduchá ústna sprcha Panasonic EW1211W845 je určená na použitie doma i na cestách. Jej nádržka je umiestnená priamo v rukoväti a disponuje objemom 130 ml. Ten je dostatočný na 35 sekundovú prevádzku. Po vyprázdnení ju jednoducho naplníte pod prúdom tečúcej vody.

Model pracuje na princípe dvojitého čerpadla vzduchu a vody. Vybrať si môžete z troch režimov. Režim Jet vstrekuje silný prúd vody medzi zuby a je vhodný na odstraňovanie zvyškov potravy. Režimy Air in jet (dve intenzity – regular a soft) striekajú vodu zmiešanú so vzduchom a sú určené na čistenie parodontálnych vačkov a masáž ďasien.

Ústnu sprchu napája nabíjací akumulátor. Sprchu jednoducho vložíte do malej, bezkontaktnej nabíjačky, pričom plné nabitie batérie zaberie približne 8 hodín. Nabíjačka rovnako slúži ako stojan na trysky a dá sa pripevniť na stenu.

Ergonomická rukoväť je zárukou pohodlného používania. Ústna sprcha je vodeodolná a preto ju môžete umývať pod prúdom tečúcej vody. Tento model nájdete na trhu v bielo-modrej farebnej kombinácii.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: Oral-B MD20 Oxyjet

Typ ústnej sprchy: stolná | Objem nádržky: 600 ml | Tlak vody: 2 – 6 Bar | Napájanie: do elektrickej zásuvky | Trysky v balení: 4 ks | Hmotnosť: 960 g

KLADY:
 • 5 stupňov regulácie tlaku
 • 4 trysky v balení
 • Veľký objem nádržky

ZÁPORY:
 • Nevhodná na cestovanie
 • Mierne hlučnejšia

Stolná ústa sprcha Oral-B MD20 Oxyjet je ideálnym doplnkom starostlivosti o zdravie ústnej dutiny. Model patrí k najmodernejším a využíva technológiu bubliniek vzduchu. Režim s bublinkami je ideálny na masáž ďasien, pričom zabraňuje ich krvácaniu a zápalu. Sprcha sa dá samozrejme prepnúť do režimu klasického prúdu vody, s ktorým odstránite, z medzizubných priestorov, povlak.

Tlak vody je možné, kolieskom na bočnej strane sprchy, regulovať až v piatich stupňoch. Výhodou tejto sprchy je jej veľká nádržka na vodu. Tá disponuje objemom až 600 ml a podľa výrobcu je dostatočná na dve čistenia. S objemnejšou nádržkou však súvisia väčšie rozmery sprchy.

Ústna sprcha sa napája z elektrickej siete, takže ju nie je potrebné dobíjať. Model sa dá položiť na skrinku alebo pripevniť na stenu. V balení nájdete 4 náhradné trysky. Táto sprcha sa predáva v bielo-modrom farebnom prevedení.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: Philips Sonicare AirFloss Ultra 

Typ ústnej sprchy: cestovná | Objem nádržky: 150 ml | Tlak vody: ? | Napájanie: nabíjací akumulátor | Trysky v balení: 1 ks | Hmotnosť: 300 g

KLADY:
 • Elegantné prevedenie
 • Kvalitné odstránenie povlaku
 • Jednoduchá obsluha
 • Vhodná aj na cestovanie

ZÁPORY:
 • Vysoká cena
 • Model nie je vodeodolný
 • Iba 1 tryska v balení

Elegantná a kompaktná ústna sprcha Philips Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01 patrí k moderným pomocníkom svojho druhu. Sprcha kombinuje prúd vody a malé bublinky vzduchu, takže nielen vyčistí medzizubné priestory (odstráni až 99,9 % povlaku), ale rovnako masíruje ďasná.

Pomocou jednoduchého tlačidla, ktoré sa nachádza na rukoväti ústnej sprchy, si nastavíte intenzitu striekania vody. Samotná sprcha sa aktivuje tlačidlom na hornej ploche rukoväti. Túto ústnu sprchu môžete naplniť aj ústnou vodou, čím docielite ešte lepšie výsledky.

K ústnej sprche je možné zakúpiť stanicu, z ktorej ju naplníte vodou a ktorá rovnako slúži aj ako nabíjačka. Dve LED kontrolky na rukoväti zobrazujú úroveň nabitia sprchy. Na jedno nabitie, ktoré trvá približne 24 hodín, môžete tento model používať až dva týždne.

Zobraziť na Heureka.sk >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie ústne sprchy podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako vybrať ústnu sprchu?

V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať na čo slúži ústna sprcha, komu jej používanie pomôže, rozdelenie ústnych spŕch podľa konštrukcie a spôsobu čistenia a základné technické parametre, na ktoré by ste mali, pred jej kúpou, myslieť.

Na čo slúži ústna sprcha?

Jednou z hlavných úloh ústnej sprchy je čistenie medzizubných priestorov. Zub je, za normálnych okolností, z dvoch strán obklopený susedným zubom. Práve na týchto plochách často vznikajú zubné kazy, ktorým by sa dalo zabrániť poctivejšou hygienou ústnej dutiny. Ak kupujete sprchu práve pre tento účel, zvoľte model s dostatočne silným tlakom prúdu vody. Iba takto odstránite všetok povlak.

Druhou úlohou ústnych spŕch je masáž ďasien. Citlivé, krvácajúce ďasná, so sklonom k zápalu, trápia ľudí každého veku. V prípade, že hľadáte model, ktorý zlepší zdravie vašich ďasien, určite zvoľte sprchu s pulzným prúdom vody. Ten je efektívny a šetrný k ďasnám.

Na trhu samozrejme nájdete modely ústnych spŕch, ktoré disponujú reguláciou tlaku vody a oboma spôsobmi čistenia. Tieto sprchy tak zvládnu hygienu medzizubných priestorov, aj masáž ďasien.

Pre koho je určená ústna sprcha?

Starostlivosť o medzizubné priestory by mala byť bežnou súčasťou ústnej hygieny. Málokto z nás si však môže povedať, že každý večer používa medzizubnú kefku. Práve pre ľudí, ktorí nie sú v manuálnej hygiene medzizubných priestorov takí precízni, je ústna sprcha ideálnym riešením.

Okrem toho je ústna sprcha skvelým pomocníkom pre ľudí s mostíkmi, korunkami a zubnými strojčekmi, pretože bežná kefka, ani medzizubná, nedokáže takýto chrup spoľahlivo umyť. Ľudia, ktorí majú citlivé ďasná, ocenia masáž, ktorú ústne sprchy ponúkajú.

Druhy ústnych spŕch

 • Podľa konštrukcie

Cestovné

Cestovné ústne sprchy sú kompaktné a ľahko sa prenášajú. Napája ich obyčajne nabíjací akumulátor, takže ich prevádzka je obmedzená jeho kapacitou. Nádržka na vodu, prípade ústnu vodu sa nachádza v rukoväti sprchy. To znamená, že takéto modely sú pri používaní ťažšie a môžu unaviť vašu ruku. Rovnako musíte počítať s malým objemom nádržky.

Stolné

Stolné ústne sprchy sú vybavené objemnou nádržkou, v ktorej voda vydrží aj viac použití. Napájajú sa z elektrickej siete, takže je potrebné ich umiestniť blízko zásuvky. Disponujú obyčajne viacerými režimami, či stupňami regulácie tlaku. Ich nevýhodou je, že sa nedajú prenášať.

 • Podľa spôsobu čistenia

S jedným prúdom vody

Ústne sprchy s jedným prúdom vody sú vhodné na čistenie medzizubných priestorov. Takýto prúd dokáže spoľahlivo odstrániť z medzizubných priestorov zvyšky potravy a povlak. V menšom rozsahu prispievajú masážou k zdraviu ďasien.

Pulzné

Ústne sprchy, ktoré pracujú na pulznom princípe dokonalo masírujú ďasná a zabraňujú tak rozvoju zápalu a krvácaniu. Rovnako však dokážu pomerne poctivo vyčistiť aj medzizubné priestory. Pulzácia ústnych spŕch je jemná, takže ju prakticky vôbec neucítite.

V dnešnej dobe nájdete na trhu modely, ktoré kombinujú pulzné čistenie, s čistením prúdom vody, čím dosiahnete ideálne výsledky. Medzi týmito režimami si jednoducho vyberiete pomocou tlačidla na sprche.

Objem nádržky

Cestovné ústne sprchy disponujú nádržkami s objemom do 200 ml. Takéto množstvo vody je, pri správne zvládnutej technike, dostačujúce na jedno použitie. Ak s ústnou sprchou začínate, pripravte sa na to, že budete musieť nádržku v priebehu čistenia doplniť.

Rovnako je potrebné myslieť na to, že nádržka cestových ústnych spŕch je umiestnená v ich rukovätiach. Čím väčší objem teda má, tým viac zaťažuje sprcha pri použití ruku a zápästie.

Stolné ústne sprchy sú vybavené objemnými nádržkami, s ktorými si vystačíte aj na dve, či tri použitia. Sú umiestnené mimo samotnej sprchy, takže nezaťažujú ruku. Nevýhodou stolných spŕch sú samozrejme ich väčšie rozmery.

Spôsob napájania

Cestovné ústne sprchy napája nabíjací akumulátor. Výdrž akumulátora a doba nabitia sa líšia od prístroja k prístroju a ich hodnoty obyčajne uvádza výrobca v popise sprchy. Stolné sprchy sa zapájajú do elektrickej zásuvky. Pred ich kúpou si teda musíte byť istý, že máte pri umývadle voľnú zásuvku.

Trysky v balení

Tak, ako hlavice elektrických ústnych kefiek, aj trysky ústnych spŕch je potrebné pravidelne, obyčajne raz za pol roka, meniť. Ich cena je rôzna a odporúčame si ju pre kúpou sprchy overiť. Niektoré modely sú v balení doplnené náhradnými tryskami, čo vám pri používaní ušetrí peniaze.

Najpredávanejšie ústne sprchy podľa Heureky

Najlepšie ústne sprchy – tipy pre rok 2018
5 (100%) 5 votes

Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte