Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky pre teenagerov a pubertiakov – 15 tipov

28.10.2022 Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk

Nájsť vhodný darček pre teenagera nie je vždy ľahké. Našťastie pre vás máme 15 osvedčených tipov na darček pre pubertiakov, s ktorými určite zabodujete. Nech už hľadáte vianočné darčeky pre teenagerov, darček k narodeninám, alebo k inej príležitosti, v tomto článku bezpochyby nájdete inšpiráciu.

1) Imidžové slúchadlá – darček pre teen milovníkov hudby

Štýlové slúchadlá

Alza.sk

Hudba dokáže zlepšiť náladu a celkovo má silný vplyv na emocionálne rozpoloženie počúvajúceho. Nie je žiadnym tajomstvom, že mladí ľudia hudbu milujú – a hlavne nahlas! Prečo im nedopriať kvalitné slúchadlá, ktoré im umožnia počúvať obľúbenú hudbu? Slúchadlá môžu byť aj odpoveďou na otázku – čo kúpiť teenagerovi na Vianoce.

Našim odporúčaním je vybrať cool imidžový model. Aj na vzhľade totiž záleží. Určite však nepodceňujte ani ich audio kvality. Každý chce v dnešnej dobe počúvať hudbu kvalitne.

2) Kniha pre mládež – klasický darček pre teenagera

Kniha pre mládež

Pantarhei.sk

Každý knihomoľ vie, že knihy môžu byť bránou do iných, zaujímavých svetov. Popustiť uzdu fantázii a zžiť sa s radosťami a strasťami hrdinov knihy je skvelým zážitkom. Za výborný tip na darček pre teenagera preto považujeme knihy pre mládež. Ako darček pre chlapca odporúčame dobré fantasy alebo sci-fi. Knižný darček pre dievča by sme skôr smerovali k romantickej a dievčenskej literatúre.

Dnešná pretechnizovaná spoločnosť plná žiariacich displejov potrebuje knihy viac, ako kedykoľvek predtým. Kúpou tej správnej knihy môžete ukázať krásu literatúry mladým a nabádať ich tak k ďalšiemu čítaniu.

3) Pilotom lietadla na skúšku – nezabudnuteľný darček pre teenagera

Pilotom lietadla na skúšku

Adrop.sk

Pre mladých milovníkov adrenalínu sme vybrali tento zážitkový tip na darček – je ním možnosť vyskúšať si pilotovanie lietadla. S týmto nezabudnuteľným darčekom bude mať teenager možnosť vyletieť k oblakom a zažiť adrenalínový pocit z brázdenia po oblohe. Nemusíte sa však obávať, stále je po ruke skúsený pilot, ktorý v prípade potreby zasiahne.

V oblakoch môžete stráviť od 15 až do 120 minút, podľa toho, aký balík si vyberiete. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, každá sekunda bude nezabudnuteľná.

4) Smart hodinky – moderný darček pre mladých

Smart hodinky

Alza.sk

Smart technológie si rýchlo našli miesto v našich každodenných životoch. Dobrý tipom na trendy darček pre pubertiaka sú preto aj smart hodinky.

Na výber je veľké množstvo rôznych výrobcov a modelov. Všetko záleží na vašom rozpočte. Vlastnosti a ponúkané funkcie smart hodiniek sa totiž veľmi líšia v závislosti od ceny. Napríklad ikonické Apple Watch stoje niekoľkonásobne viac, než jednoduché modely čínskych výrobcov.

5) Jazdenie na koni – zábavný darček pre mladých

Jazda na koni

Adrop.sk

Kone sú úžasné a energické zvieratá a mnoho z nás by si s radosťou vyskúšalo jazdu na nich. Bezpochyby o tom sníva každé dievča a nemálo chlapcov. Prostredníctvom tohto zážitkového darčeku im môžete tento sen splniť.

Začínajúci jazdci sa najprv prevezú vo výbehu, kde sa s celou činnosťou zoznámia. Následne po získaní základných zručností im už nebude nič brániť vo výlete do prírody. Tento zážitok určite patrí medzi nápadité a zaujímavé tipy na darček pre teenagera.

6) Herná konzola – poriadna dávka zábavy pre teenagerov

Herná konzola

Alza.sk

Hranie hier je obľúbenou činnosťou ľudí všetkých vekových kategórií. Najobľúbenejšie však je medzi teenagermi. Práve z tohto dôvodu sme do nášho výberu najlepších tipov na darček pre mladých zaradili aj herné konzoly.

Nech už si vyberiete Xbox alebo PS, otvoria sa vám nevídané horizonty zábavy. Aj keď prvotná investícia je vyššia, nespočetné hodiny zábavy ju úplne vyvažujú. Okrem vyššie menovaných konzol si môžete vybrať aj Nintendo, alebo ďalšie platformy a retro konzoly.

7) Video hry – kopec zábavy všetkých druhov

Video hry

Alza.sk

S vyššie spomenutým tipom na darček súvisí aj tento. Sú ním video hry. Ide síce o široký pojem, no zároveň vám to dáva pri výbere obrovskú voľnosť. Zo stoviek herných titulov môžete vybrať ten, ktorý najlepšie zarezonuje s obdarovaným.

Na výber máte hry pretekárske, športové, akčné, simulátory, hry na hrdinov a mnohé ďalšie. Zakúpiť sa dajú buď ako fyzická kópia, alebo ako elektronická verzia. Pri druhom menovanom ušetríte – darčeky pre pubertiakov môžu byť aj v elektronickej podobe a predsa potešiť.

8) Ošetrovateľom útulku na skúšku – darček pre mladých milovníkov zvierat

Ošetrovateľom útulku na skúšku

Adrop.sk

Hľadáte darček pre teenagera s veľkým srdcom a láskou k zvieratám? Len ťažko nájdete niečo lepšie, ako zážitkový darček, kde si bude môcť vyskúšať prácu v útulku. Zažije tak deň s partiou výnimočných ľudí, ktorí opusteným štvornohým priateľom venujú svoj čas a pozornosť.

Nejde však len o zábavu – v hre je aj zodpovednosť. Práve tá k práci v útulku neodmysliteľne patrí a prostredníctvom tohto zážitku sa jej naučí aj mladý obdarovaný.

9) Rafting na Slovensku – adrenalínový darček na rieke pre celú partiu

Rafting na Slovensku

Adrop.sk

Splavovanie rieky na rafte je parádnym, bezpečným a adrenalínovým darčekom pre celú partiu teenagerov. Je skvelým spôsobom, ako sa naučiť spolupracovať a držať spolu aj v náročnej situácii.

Všetko sa začína zaškolením na pokojnej vode. Po zvládnutí základov sa môže partia vybrať na rieku a vyskúšať si kamarátske dobrodružstvo. Úsek na splavovanie má cca 9 kilometrov a aktivita sa dá uskutočniť v skupine 4 alebo 6 ľudí.

10) Tablet  – skvelý darček pre každého teenagera

Tablet

Alza.sk

Tablety miluje každý. Veď kto by si neobľúbil veľký displej, výkonný hardvér a obrovské množstvo dostupných aplikácií a hier? Niet divu, že sú tablety tak obľúbené darčeky pre tínedžerov.

Na výber máte produkty od rôznych výrobcov. Rozdiely v cenách sú veľké a preto je dobré stanoviť si, aký typ tabletu chcete. Menej náročným používateľom plne postačí aj lacnejší model. Na hranie hier, grafické programy a ďalšie náročnejšie úlohy už bude potrebné zainvestovať viac.

11) Stolové a kartové hry – spoločenská zábava pre teenagerov

Spoločenské hry

Pantarhei.sk

V dnešnom svete elektronickej zábavy veľmi dobre padne venovať čas spoločenským a kartovým hrám. Nejde len o darčeky pre deti – je to skvelý spôsob, ako do hry zapojiť celú partiu teenagerov a nechýba tu ani spoločenský element.

V súčasnosti sú na trhu mnohé kvalitné spoločenské hry, ktoré majú potenciál zaujať tennagerov, alebo sú aj priamo určené pre túto cieľovú skupinu. Zaujímavou voľbou môžu byť náučné hry, pri ktorých sa dá nielen kráľovsky zabaviť, ale aj rozšíriť si vedomostné obzory.

12) Online úniková hra – zábavná hra z pohodlia domova

Online úniková hra

Adrop.sk

Únikové hry sa tešia veľkej obľube, no vedeli ste, že k dispozícii je aj online verzia? Nie je potrebné nikam chodiť a dá sa užiť 100% v pohodlí domova. Hrá sa pomocou aplikácie a naraz ju môžu hrať až piati hráči. Môže tak ísť o dobrý darček na boj proti nude pre celú partiu teenagerov.

Aj keď hra sa dá hrať bez toho, aby boli spoluhráči pri sebe, neodporúčame ju tak hrať. Pre lepší adrenalínový zážitok sa bude viac hodiť, ak budú hráči fyzicky pri sebe. Hra je v štýle escape room a na jej zdolanie bude potrebné poriadne prevetrať mozgové závity.

13) Smartfón – darček, ktorý poteší každého teenagera

Smartfón

Alza.sk

Smartfóny sú neoddeliteľnými spoločníkmi našich každodenných životov. Ich vývoj a progres ale napreduje míľovými krokmi a aj ich výmena sa stáva čoraz frekventovanejšou.

Teenageri chcú držať s vyvíjajúcou sa technikou krok a preto je nový smartfón darčekom, ktorému neodolajú. Na výber je veľké množstvo modelov v rôznych cenových kategóriách. Všetko záleží na tom, pre akého náročného používateľa bude určený. Veľmi obľúbené sú u mládeže predovšetkým iPhony, no na zahodenie nie sú ani výkonné androidové smartfóny.

14) Proteín – darček pre fyzicky aktívnych teenagerov

Proteín

Gymbeam.sk

Ak hľadáte darček pre športovo založeného teenagera, ktorý žije aktívnym životným štýlom, len ťažko nájdete niečo univerzálnejšie, ako proteín.

Proteín je základným pilierom športovej výživy a nezaobíde sa bez neho žiaden športovec. Možno ste sa stretli s mýtom, že proteín je vhodný len na naberanie svalovej hmoty. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Bielkoviny sú totiž nenahraditeľné v strave každého a odporúča sa ich zvýšený príjem pre fyzicky aktívnych ľudí.

15) Športové tenisky – štýlový darček pre teenagera

Športové tenisky

Vivantis.sk

Značkové tenisky potešia každého teenagera. Sú vkusným spôsobom, ako podčiarknuť módny štýl a dodať mu iskru. Nech už hľadáte darček pre chlapca alebo dievča, športové tenisky sú vždy dobrou voľbou.

Vyberať môžete z viacerých známych značiek. Určite by ste výber mali prispôsobiť vkusu teenagera. Čo sa týka farieb, môžete staviť na obľúbené farby obdarovaného. Ak si nie ste istý, radšej neriskujte výraznými farbami a siahnite po nejakej neutrálnejšej – čierna, biela, sivá a pod.

16) Elektrokolobežka – moderný a ekologický darček pre teenagera

darčeky pre teenagera - elektrokolobežkaInsportline.sk

Potrebuje váš blízky každý deň dochádzať do školy, ktorá nie je najbližšie od domova? Elektrická kolobežka by mu určite prišla vhod. Je to rýchly a ekologický dopravný prostriedok.

Vďaka elektrokolobežke nebude musieť cestovať v preplnenom autobuse. Môže to byť aj úľava pre rodičov, ktorý ho do školy vozia autom. Takýto darček je vhodný na narodeniny alebo pod stromček. Avšak nevýhodou je, že to nie je najlacnejšia záležitosť.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 3.1 (8 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár