Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

inSPORTline Skootie Pro 8“ so sedlom – Recenzia a test

16. 12. 2020 Aktualizované

inSPORTline Skootie Pro 8“ recenzia a test

Tento model kolobežky sa bohužiaľ už nepredáva. Ďalšie zaujímavé tipy nájdete v našom veľkom porovnaní elektrokolobežiek so sedadlom.

Hodnotenie elektrickej kolobežky JOYOR X5S

7.5

Výborná

Elektrokolobežka inSPORTline Skootie Pro má slušný výkon a jazdné vlastnosti vhodné pre mestské prostredie. Okrem toho je jej hmotnosť vzhľadom na výkon a kapacitu batérie pomerne nízka.

Rýchlosť a dojazd
7
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
8
Batéria
7.5
Klady
  • Nízka hmotnosť
  • Dojazd 40 km
  • Pekný dizajn (3 farebné prevedenia)
  • Dobrá skladnosť
Zápory
  • Vyššia cena
  • Rýchlosť mohla byť o niečo vyššia

Rýchlosť a dojazd

Elektrická kolobežka so sedadlom inSPORTline Skootie Pro má 500 W elektromotor. Ten je osadený v zadnom kolese. Jeho výhodou je, že na ňom nemusíte vykonávať žiadnu údržbu. Vďaka nemu môžete po rovine dosiahnuť rýchlosť 35 km/h. Jeho maximálny krútiaci moment je 9,5 Nm a maximálne otáčky 1200/min.

Kolesá majú priemer 8 palcov (20,32 cm), čím sú vhodné pre asfaltové cesty v meste. Dojazd je 40 km, čo je trochu nad priemer. Ten však závisí od mnoho faktorov. Kolobežka je aj po vybití batérie pojazdná.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Konštrukcia tejto elektrokolobežky sa vyznačuje nízkou hmotnosťou (13,5 kg bez sedadla/18 kg zo sedadlom). Ak ju prirovnáme k výkonu, dojazdu a tomu, že má aj sedadlo tak hmotnosť je určite jednou z najväčších predností. Preto je vhodná aj pre ľudí, ktorí majú v pláne s ňou cestovať aj autobusom, električkou či vlakom. Rozmery v zloženom stave sú 113 × 26 × 38 cm.

K nízkej hmotnosti sa určite podpísal hliník, ktorý bol použitý pri výrobe konštrukcie. Je dostupná v čiernej, tyrkysovej a oranžovej farbe. Jej dizajn je moderný a štýlový. Samozrejmosťou sú blatníky na oboch kolesách, takže aj pri jazde po mokrej ceste by ste mali ostať čistý. Nosnosť kolobežky je 120 kg čo je bežná hodnota. Avšak ako je to aj pri iných modeloch odporúčaná nosnosť je maximálne 100 kg.

Batéria

Batéria elektrokolobežky sa nachádza v nášľapnom ráme. Jej kapacita je 13 Ah a poskytne dojazd maximálne 40 km. Táto hodnota je štandardom.

Ostatné vlastnosti

Jazdu vám môže spríjemniť tempomat. Ten sa automaticky zapína po chvíli jazdy v tej istej rýchlosti. Všetky podstatné informácie o jazde vám prehľadne zobrazí displej na riadidle. Kolobežka má aj USB port pre nabitie mobilného telefónu. Jej súčasťou sú aj bezpečnostné prvky ako predné a zadné svetlo. Kolobežka je vhodná pre deti približne od 10 rokov (minimálna odporúčaná výška 130 cm).

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 500 W
Maximálna rýchlosť 35 km/h
Maximálne stúpanie 8,5°
Dojazd 40 km
Hmotnosť 13,5 kg
Nosnosť 120 kg
Doba nabíjania 6 – 8 hod
Priemer kolies 8″
Minimálna výška jazdca (odporúčanie) 130 cm
Náš tip

Nehľadáte elektrokolobežku so sedadlom? Rebríček ďalších modelov bez sedadla a ich recenzie nájdete v našom hlavnom článku. Okrem toho v ňom nájdete aj návod ako vybrať elektrickú kolobežku.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár