Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Horský elektrobicykel Devron Riddle M1.7 (2022) – Recenzia a test

24. 4. 2022 Aktualizované

Devron Riddle M1.7 recenzia

Model Devron Riddle M1.7 sme zaradili do nášho výberu najlepších horských elektrobicyklov ako vydareného zástupcu nižšej cenovej kategórie. Vhodný je pre menej náročných záujemcov, ktorých poteší, okrem cenovky, aj kvalitnými komponentmi. Podrobnejšie hodnotenie silných i slabých stránok sa dočítate v recenzii.

Hodnotenie horského elektrobicykla Devron Riddle M1.7

7.6

Výborný

Devron Riddle M1.7 (2022) je horský elektrobicykel za priaznivú cenu, ideálny pre menej náročných záujemcov. Disponuje slušnou kvalitou komponentov, 18 rýchlosťami aj spoľahlivými kotúčovými brzdami. Na výber je dizajn v rôznych farbách.

Výkon
7.5
Dojazd a batéria
7.5
Jazdné vlastnosti
7.5
Dizajn a konštrukcia
8
Klady
  • Nízka cena
  • Kvalitné komponenty
  • Spoľahlivé brzdy
  • 18 prevodov
  • Atraktívne farebné varianty
Zápory
  • Kratší dojazd
  • Zadný pohon
  • Batéria umiestnená na ráme

Výkon

Silu elektrobicyklu Devron Riddle M1.7 dodáva elektromotor DRIVE UNIT ETM X2, ktorý je ukrytý v zadnom kolese. Má štandardné parametre, teda výkon 250 W a maximálnu rýchlosť obmedzenú na 25 km/h. Točivý moment dosahuje 40 Nm. Elektrobicykel je pritom schopný dosiahnuť pomerne rýchlu akceleráciu.

Dojazd a batéria

Elektrobicykel je osadený batériou Sparda s kapacitou 10.4 Ah, čo znamená maximálny dojazd okolo 100 km. Oproti drahšej konkurencii ide, pochopiteľne, o slabšiu hodnotu. Ale pre bežných používateľov by to nemalo predstavovať vážnu prekážku. Pripomíname však, že skutočná výdrž batérie sa odvíja od hmotnosti jazdca, štýlu jazdy, náročnosti terénu a ďalších faktorov. V porovnaní s pokročilejšími elektrobicyklami možno spozorovať ešte jeden rozdiel, a to v umiestnení batérie. Tá nie je integrovaná do konštrukcie bicykla, ale umiestnená na ráme.

Jazdné vlastnosti

S recenzovaným elektrobicyklom si hravo poradíte s bežnými terénnymi výzvami a výletmi do prírody. Poslúži vám pritom odpružená vidlica Zoom so zdvihom 100 mm a taktiež kvalitná nádielka komponentov značky Shimano. Popredný výrobca dodal prehadzovačku i prešmykač. K dispozícii je až 18 prevodov, vyberať si optimálnu rýchlosť môžete pomocou páčkového radenia na riadidlách.

Elektrobicykel sa ľahko ovláda. Bezpečnú jazdu a rýchlosť pod kontrolou, aj pri prudkých klesaniach, zaisťujú hydraulické kotúčové brzdy Tektro. Kolesá sú obuté do plášťov WTB Ranger. Na zobrazenie informácií o stave batérie a ďalších podstatných údajov slúži čiernobiely LCD displej.

Dizajn a konštrukcia

Bicykel má jednoduchý dizajn. Na výber sú viaceré farebné prevedenia. Pozornosť pútajúci neón či elegantný šedý variant? Záleží len na vašom vkuse. Rám elektrobicykla je vyrobený z ľahkého a odolného hliníka. Hmotnosť predstavuje čosi vyše 24 kg. Maximálna odporúčaná váha jazdca je 120 kg.

Technické parametre

Vlastnosti Hodnoty
Batéria Sparda 10.4Ah, 374Wh
Ovládanie LCD displej
Zdvih vidlice 100 mm
Rám hliník
Dojazd 100 km
Sedlo WTB Rocket
Prevody 2 × 9
Brzdy hydraulické kotúčové Tektro HD-275
Hmotnosť 24,25 kg
Nosnosť 120 kg
Výrobca Devron
Modelový rok 2022
Náš tip

Máte záujem o pokročilejší model? Pozrite si náš výber najlepších horských elektrobicyklov alebo porovnanie elektrobicyklov všetkých typov.

Najpredávanejšie horské elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár