Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Devron 28124A 2019 – Recenzia a test

31. 3. 2021 Aktualizované

elektrobicykel Devron 28124 A 2019 recenzia

Devron 28124A 2019 je mestský elektrobicykel vhodný aj pre seniorov. Má štandardný výkon, elegantný a moderný dizajn a s plne nabitou batériou dokáže prejsť maximálne 100 km. Ďalšie zaujímavé modely, na ktoré sme sa bližšie pozreli nájdete v článku Najlepšie elektrobicykle.

Hodnotenie mestského elektrobicykla Devron 28124A 2019

7.6

Výborný

Tento mestský elektrobicykel disponuje pohonom na prednom kolese, batériou s kapacitou 11 Ah (zadný nosič) a dobrými jazdnými vlastnosťami. Nevýhodou je absencia kotúčových bŕzd, avšak je dostupný za nie veľmi vysokú sumu.

Výkon
8
Dojazd a batéria
8.5
Jazdné vlastnosti
7
Dizajn a konštrukcia
7
Klady
  • Dobré jazdné vlastnosti
  • Elegantný a moderný dizajn
  • Kvalitné komponenty
  • Prehľadný displej
Zápory
  • Absencia kotúčových bŕzd

Výkon

O výkon mestského elektrobicykla Devron 28124A 2019 sa stará bezkomutátorový elektromotor s výkonom štandardných 250 W. Teda rýchlosť, pri ktorej motor poskytuje výkon je maximálne 25 km/h. Pri jej prekročení automaticky motor prestane zaberať. To z dôvodu, že pri väčšej rýchlosti musíte mať pri sebe vodičský preukaz. Pri tomto bicykli na rozdiel od iných modelov je pohon na prednom kolese.

Dojazd a batéria

Na tomto bicykli sa nachádza batéria na zadnom nosiči. Teda pri jazde by vás nemala nijak obmedzovať. Je od výrobcu samotného bicykla, až na články, ktoré sú od firmy Panasonic. Jej kapacita je 11 Ah a maximálny dojazd je 100 km. Táto hodnota nie je malá, ale ani veľká. Treba počítať s tým, že je to maximálny dojazd. To znamená, že 100 kilometrovú vzdialenosť prejdete na plne nabitú batériu iba pri ideálnych podmienkach.

Jazdné vlastnosti

Dobré jazdné vlastnosti zabezpečujú kvalitné komponenty. Predná časť bicykla disponuje odpruženou vidlicou so zdvihom 45 mm. Na ťažší terén by tento zdvih bol pravdepodobne nedostačujúci. No pre mestské prostredie je táto hodnota štandardná. V meste vás čakajú viac-menej prekážky vo forme výtlkov či obrubníkov.

Prehadzovačka je od firmy Shimano, konkrétne ide o model Nexus SL-3S41E RevoShift. Ten je súčasťou držadiel, pričom rýchlosti sa radia otočným pohybom. Aktuálne zaradenú rýchlosť zobrazuje optický displej (3 rýchlosti).

Predné aj zadné koleso disponuje klasickými čeľusťovými brzdami Tektro V-brake. To sme zaradili ako nevýhodu, keďže pri jazde počas dažďa alebo po mokrej ceste strácajú v menšej miere účinnosť. Bicykel disponuje anatomicky tvarovaným sedlom city Comfort, ktoré je osadené na 27,2 mm sedlovke značky Devron. Taktiež má znížený rám, vďaka ktorému je nasadnutie a zosadnutie z bicykla jednoduché a nenáročné. To ocenia najmä seniori.

Dizajn a konštrukcia

Devron 28124A 2019 patrí k modelom elektrobicyklov, ktoré sú vhodné pre ženy aj mužov. Práve tento model je vhodný aj pre starších ľudí a seniorov, pretože má znížený rám. Jeho nosnosť je štandardných 120 kg. Konštrukcia má hliníkový rám a má elegantný dizajn, ktorý nevyniká žiadnymi špecifickými prvkami.

V rámci výbavy je súčasťou bicykla zadný nosič, stojan a blatníky. Z hľadiska bezpečnosti disponuje predným a zadným osvetlením a krytom na reťaz.

Vlastnosti Hodnoty
Batéria 11 Ah
Ovládanie LCD displej
Zdvih vidlice 45 mm
Rám Hliníkový
Dojazd Max 100 km
Sedlo City Comfort
Brzdy Čeľusťové
Výrobca Devron
Nosnosť 120 kg

Najpredávanejšie elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár