Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia mestského elektrobicykla Devron 28122 4.0

6. 5. 2022 Aktualizované

Mestský elektrobycikel Devron 28122 4.0 recenzia

Mestský elektrobicykel Devron 28122 4.0 uspel v našom hodnotí v nižšej cenovej kategórii. Ako bližšie rozoberáme v recenzii, bez vysokých finančných nákladov prináša slušnú kvalitu, ktorá splní nároky mnohých záujemcov o uľahčenie si cesty do práce či na nákupy.

Hodnotenie mestského elektrobicykla Devron 28122 4.0

7.3

Výborný

Mestský elektrobicykel Devron 28122 4.0 za priaznivú cenu ponúka slušnú kvalitu komponentov, odpruženú vidlicu i praktické príslušenstvo. Zníženou konštrukciou a jednoduchým ovládaním asistencie elektropohonu poteší aj seniorov.

Elektromotor
7
Dojazd a batéria
7
Jazdné vlastnosti
7.5
Dizajn a konštrukcia
7.5
Klady
  • Priaznivá cena
  • Znížený rám pre jednoduché nasadanie
  • Odpružená predná vidlica
  • Jednoduché ovládanie elektro asistencie
  • Bohaté príslušenstvo
Zápory
  • Kratší dojazd
  • Len čeľusťové brzdy
  • Nižší počet prevodov

Elektromotor

Kľúčový prvok mestského elektrobicykla Devron 28122 4.0 – elektromotor Devron – je umiestnený je na prednom kolese a disponuje štandardným výkonom 250 W. Elektromotor dovoľuje zvoliť si z niekoľkých stupňov asistencie, pričom najvyššia rýchlosť s elektro pomocou je obmedzená na 25 km/h. Následne sa elektromotor automaticky vypne.

Ovládací panel elektrického pohonu je veľmi jednoduchý, pomocou LED podsvietenia udáva stav batérie a zvolený stupeň asistencie elektromotora. Oproti pokročilejším modelom teda absentuje displej zobrazujúci rýchlosť či prejdenú vzdialenosť.

Dojazd a batéria

Energiu elektromotoru dodáva batéria umiestnenie v zadnom nosiči s kapacitou 8,8 Ah. Výrobca deklaruje maximálnu prejdenú vzdialenosť na jedno nabitie 80 km. Vzhľadom na cenovú triedu neprekvapí, že ide o podpriemernú hodnotu, na jazdu do zamestnania či výlety po okolí to však hravo postačuje. Musíme však dodať, že o skutočnom dojazde rozhoduje celý rad kritérií, predovšetkým profil trate, váha jazdca a samozrejme taktiež spôsob využívania pomoci elektromotora.

Jazdné vlastnosti

Mestský elektrobicykel Devron 28122 4.0 je primárne navrhnutý pre mestské komunikácie. S neupraveným terénom si teda nerozumie. Ale prejazd miernymi nerovnosťami zjemňuje odpružená vidlica so zdvihom 45 mm, ktorá si poradí napríklad s výtlkmi či obrubníkmi. Brzdenie je riešené čeľusťovými brzdami V-Brake.  Tie sa síce účinnosť kotúčových bŕzd nevyrovnajú, ale pre bežného mestského cyklistu sú dostačujúce. Počet prevodov je nižší, otočné radenie Shimano poskytuje 3 rýchlosti v náboji.

Dizajn a konštrukcia

Recenzovaný mestský elektrobicykel zoženiete v šedom alebo čiernom prevedení, bez špecifických dizajnový prvkov. Znížený rám prináša bezproblémové nasadanie i zosadanie, ktoré ocenia obzvlášť staršie osoby.

Celková nosnosť elektrobicykla s hliníkovým rámom je 150 kg, zarátaná je však do toho aj hmotnosť bicykla a príslušenstva. Samotný cyklista nesmie prekročiť váhu 120 kg, čím sa model neodlišuje od konkurencie.

Výrobca k mestskému elektrobicyklu pribalil aj základnú výbavu. Vďaka tomu nemusíte dokupovať predné a zadné osvetlenie, blatníky ani stojan a kryt reťaze. V cene dostanete taktiež zadný nosič s nosnosťou do 25 kg, ktorý využijete napríklad na upevnenie nákupu.

Technické parametre Devron 28122 4.0

Vlastnosti Hodnoty
Batéria Devron Electric, 8.8 Ah, články Panasonic
Ovládanie LED panel
Zdvih vidlice 45 mm
Rám hliník
Dojazd 80 km
Sedlo Comfort Line
Prevody 1 × 3
Brzdy čeľusťové, Tektro V-Brake
Nosnosť 120 kg
Výrobca Devron

Najlepšie elektrobicykle do mesta

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.8 (10 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár