Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Devron 20124 (2019) – Recenzia a test

21. 3. 2021 Aktualizované

elektrobicykel Devron 20124 2019 recenzia

Ďalším skladacím elektrobicyklom, na ktorý sme sa bližšie pozreli je Devron 20124 (2019). Je vhodný pre dochádzanie do školy, práce alebo obchodu na kratšie vzdialenosti. Nechýba mu výbava ako praktický stojan, vyberateľná batéria alebo osvetlenie. V našom porovnaní skladacích elektrobicyklov nájdete ďalšie zaujímavé modely “skládačiek”, ale ak chcete čítať o elekrických bicykloch viac, pozrite náš velký článok o elektrobicykloch.

Hodnotenie skladacieho elektrobicykla Devron 20124 (2019)

8

Výborný

Devron 20124 (2019) je vhodnou voľbou pre menej náročných cyklistov. Jeho pohon zaobstaráva 250 W elektromotor a ponúka maximálny dojazd 60 km. Prednosťou je taktiež odolná konštrukcia. Naopak nevýhodou je vyššia hmotnosť.

Jazdné vlastnosti
8
Dojazd a batéria
7.5
Dizajn a konštrukcia
8.5
Klady
  • Atraktívny dizajn (unisex)
  • Prijateľná cena
  • Robustná konštrukcia
  • Vyberateľná batéria
Zápory
  • Vyššia hmotnosť
  • Kratší dojazd
  • Čeľusťové brzdy

Jazdné vlastnosti

Devron 20124 (2019) ponúka vlastnosti, ktoré potešia bežných používateľov, ktorí sú menej náročný. O výkon sa stará bezkomutátorový elektromotor s označením ETM-HUB10A-FA. Ten má štandardne 250 W výkon a je umiestnený v zadnom náboji. Vďaka nemu dosiahnete rýchlosť 25 km/h, pričom po jej prekročení sa automaticky vypne. To z dôvodu, že ak by zaberal aj pri vyššej rýchlosti museli by ste mať pri sebe vodičský preukaz.

Celkovo má 7 rýchlostí, ktoré je možné radiť prehadzovačkou od známeho výrobcu Shimano. Vidlica je samozrejme bez odpruženia. Pohodlie pri jazde dodáva sedlo Selle Royal. Avšak pri väčšine modelov nájdete práve sedlo tejto značky, takže nejde o nič výnimočné.

Kolesá disponujú čeľusťovými brzdami. To môžeme označiť ako menšiu nevýhodu, keďže mnoho elektrobicyklov má hydraulické kotúčové brzdy, ktoré fungujú výborne aj pri jazde po mokrej vozovke. Práve čeľusťové brzdy strácajú účinok v mokrých podmienkach.

Všetky dôležité údaje o jazde sú zobrazené na LCD displeji. Veľkosť kolies je 20 palcov, čo je pri tomto type bežné. Na nich sú osadené plášte Mitas Shield. Je potrebné podotknúť, že s týmto bicyklom je najlepšie jazdiť po rovných mestských cestách.

Dojazd a batéria

Dojazd je údaj, ktorý zaujíma každého kto má v pláne zakúpiť elektrobicykel. Práve skladacie elektrobicykle potrebujú mať čo najmenšie rozmery a najnižšiu hmotnosť preto je batéria o niečo menšia. Tento model nie je výnimkou. Kapacita jeho batérie je 8,7 Ah, čo postačí pre maximálny dojazd 60 km.

To by malo byť dostačujúce pre dochádzanie na kratšie vzdialenosti do školy, práce alebo na nákup. Avšak počítajte s tým že maximálny dojazd je udávaný pri jazde v ideálnych podmienkach. Batéria sa nachádza sa v ráme bicykla a výbornou vychytávkou je to, že je možné ju vybrať a nabíjať mimo bicykla.

Dizajn a konštrukcia

Bicykel je možné pomerne jednoducho zložiť. Jeho rozmery v zloženom stave sú 80 × 45 × 80 cm. Na trhu nájdete modely ako napríklad Sava eFolding Carbon 2.0, ktoré majú po zložení o trochu menšie rozmery. Negatívnou vlastnosťou je určite hmotnosť 25 kg, ktorá vás môže pri prenášaní celkom potrápiť. Taktiež sa podpísala aj na kratšom dojazde.

Rám je vyrobený štandardne z hliníka a nosnosť bicykla je 120 kg. Teda konštrukcia je celkovo odolná a robustná. Jej súčasťou je aj predné a zadné osvetlenie, ktoré oceníte počas jazdy za znížených svetelných podmienok. Okrem toho má praktický stojan a zadný nosič. Dizajnu bicykla nemáme čo vytknúť.

Vlastnosti Hodnoty
Rozmery v zloženom stave 80 × 45 × 80 cm
Hmotnosť 25 kg
Priemer kolies 20″
Rám Hliníkový
Dojazd Max 60 km
Sedlo Selle ROYAL
Brzdy Čelusťové
Výrobca Devron
Nosnosť 120 kg

Najpredávanejšie skladacie elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár