Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky na 50 pre muža a ženu

Hľadáte darček na 50 pre muža alebo ženu? Niekedy môže byť výber toho správneho darčeku neľahká úloha. Z tohto dôvodu nájdete v riadkoch nižšie 30 zaujímavých tipov, ktoré vám výber môžu uľahčiť.

Darček na 50 pre muža

Čochvíľa bude oslava a vy stále rozmýšľate aký darček na 50 pre muža vybrať? Nahliadnite na riadky nižšie, kde nájdete 15 inšpiratívnych tipov.

1) Horský bicykel – cyklistický darček na 50 pre muža

horsky bicykel rockrider

Decathlon.sk

Blíži sa 50-tka vášho blízkeho a vy stále rozmýšľate čo by ste mu mali na tieto okrúhle narodeniny kúpiť? Aj v tomto veku je pohyb pre človeka veľmi dôležitý. Preto ak viete, že daná osoba nemá bicykel alebo má starý bicykel, ktorý ledva ide, tak darček v tejto podobe by mu prišiel vhod. Horské bicykle sú jedny z najpoužívanejších, viete s nimi jazdiť po rovnej asfaltke aj ťažšom teréne.

2) Záhradný gril – darček pre otca na 50 – na letné grilovačky

zahradny gril

Alza.sk

Grilovačky sú pre niektorých ľudí neodmysliteľnou súčasťou letnej sezóny. Patrí do tejto skupiny ľudí aj vaša blízka osoba, ktorá bude mať čochvíľa 50. narodeniny? Môžete mu urobiť radosť v podobe záhradného grilu. Tu sa však treba rozhodnúť aký typ grilu by si prial. Odporúčame zvoliť gril na drevené uhlie, ktorý grilovanému jedlu dodáva skvelú a nezameniteľnú chuť. Avšak môžete zvoliť napríklad plynový, ktorému je možné plynule regulovať prívod tepla a je menej náročný na umývanie.

3) Pivný kúpeľ – darček na 50 narodeniny pre muža, ktorý má rád pivo

pivne kupele

Adrop.sk

Mnoho mužov v tomto veku si radi pochutnajú na dobrom orosenom pive. Čo tak sa v ňom vykúpať? Látky obsiahnuté v pive majú pozitívne účinky na pokožku. Celý kúpeľ trvá 50 minút a oslávenec ho môže absolvovať sám alebo so svojimi blízkymi. Samozrejmosťou je, že počas celej doby kúpania si môže čapovať a popíjať pivo. Zážitkový darček je niekedy lepší ako nejaký predmet, ktorý časom zapadne prachom na poličke.

4) Sveter – štýlový darček k 50. narodeninám pre muža

pansky sveter

Vivantis.sk

Našim ďalším tipom na darček na 50. narodeniny pre muža je elegantný pánsky sveter. Darček v podobe oblečenia sa väčšinou daruje na Vianoce no okrúhle narodeniny môžu byť taktiež vhodnou udalosťou. Keďže okrúhle narodeniny sú významnejšou udalosťou, je lepšie zvoliť aj hodnotnejší dar. Z tohto dôvodu môžete vybrať drahší sveter od prestížnejšej značky. Prípadne ho môžete doplniť ďalším darčekom.

5) Smart hodinky – darček na 50 pre moderného muža

smart hodinky

Alza.sk

Je oslávenec nadšenec do nových technológii? Všimli ste si, že na ruke nenosí žiadne hodinky prípadne iba klasické? V tomto prípade môžu byť správnym darčekom práve smart hodinky. Majú mnoho užitočných funkcii, ktoré muž v tomto veku určite ocení. Okrem praktickosti dodávajú aj určitú mieru štýlu a elegancie. Vyberať môžete z drahších, ale aj lacnejších modelov, ktoré taktiež disponujú mnohými funkciami.

6) Lekcia golfu – športový darček na 50 pre muža

lekcia golfu

Adrop.sk

Páči sa vášmu oslávencovi golf alebo je dokonca preňho snom? Doprajte mu zážitok vo forme lekcie tohto športu so skúseným golfistom. Výhodou je, že nebude potrebovať žiadnu výbavu, pretože mu bude zapožičaná. Treba myslieť na to, že je vhodné na lekciu prísť v slušnom oblečení. Lekcia trvá 45 až 90 minút a počas nej sa naučíte pravidlá tejto hry a ako odpaľovať. Tento zážitok sa však koná v Bratislave, takže ak nie je oslávenec odtiaľ, tak bude potrebné cestovať.

7) Súprava aku náradia – praktický darček pre muža na 50. narodeniny do dielne

sada aku naradia

Alza.sk

Je váš blízky domáci kutil, ktorý si najradšej všetko opraví sám namiesto toho, aby volal opravárov? Chýba mu vo výbave tzv. aku náradie? K jeho 50. narodeninám mu môžete podarovať celú súpravu tohto náradia, z ktorej sa určite poteší. Hlavne mu to pri práci môže ušetriť čas a energiu. V ponuke nájdete rôzne varianty ako napríklad skrutkovač s uhlovou brúskou alebo vŕtačka s multifunkčným náradím.

8) Tričko s vlastnou fotografiou – originálny darček na 50 pre muža

tričko s vlastnou potlačou

 

Myshirt.sk

Hľadáte originálny darček pre vášho blízkeho na 50-tku? Verte, že tričko s potlačou, ktorú zvolíte vy mu určite nedaruje nikto iný. Ako potlač môžete dať spoločnú fotku alebo nejaký vtipný nápis. K tomuto darčeku by bolo vhodné pridať ešte niečo keďže 50. narodeniny sú významná udalosť. Môžete priložiť napríklad fľašu jeho obľúbeného alkoholu alebo hodinky.

9) Riadenie obrneného transportéru – darček na 50 pre muža, ktorý si rád zaspomína na časy povinnej vojenčiny

jazda v bvp

Adrop.sk

Má za sebou váš oslávenec povinnú vojenskú službu? Rád si na ňu zaspomína? V tomto prípade by ho jazda v obrnenom transportéri BVP 1 určite nie len prekvapila, ale aj potešila. Navyše to nebude len obyčajné prevezenie. Transportér bude on sám šoférovať po ťažkom teréne, samozrejme pod vedením inštruktora. Tento zážitok môže absolvovať s jednou osobou, ktorá mu môže spraviť nejaké fotky či video.

10) Detektívka – knižný darček na 50-tku pre muža

detektivka

Pantarhei.sk

Klasickým darčekom, ktorý poteší každého knihomoľa alebo aj občasného čitateľa je kniha. Pri tomto darčeku je jedinou podmienkou to, že musíte trafiť jeho žáner a zároveň vybrať knihu, ktorú ešte nečítal. Mnoho mužov má v obľube detektívky. Medzi obľúbených autorov patrí Dominik Dán alebo Jo Nesbo.

Aby ste mali väčšiu istotu, skúste trochu povyzvedať aké knihy oslávenec čítal a nečítal, prípadne ktoré by si prečítať chcel. Kniha nie je veľmi hodnotný dar, preto ak si myslíte, že je to málo pridajte mu k tomu ešte ďalší darček. Inšpirovať sa môžete aj z tohto zoznamu.

11) Trekingové palice – darček na 50. narodeniny pre muža, ktorý rád chodí na prechádzky do prírody

trekingove palice

 

Najlacnejsisport.sk

Trekingové palice prinášajú pri chôdzi niekoľko výhod. Jednou z nich je stabilnejšia chôdza. Taktiež dokážu tlmiť nárazy vašich nôh, čím budú vaše kĺby a chrbtica menej namáhané. To ocení pravdepodobne každý päťdesiatnik. Takže ak si oslávenec rád vyrazí na prechádzku alebo túru a trekingové palice nie sú súčasťou jeho výbavy, tak môžu byť vhodným darčekom práve k tejto udalosti.

12) Náramok – elegantný darček pre muža na 50. narodeniny

pansky naramok

Vivantis.sk

Ďalší tip na darček na 50 z kategórie móda je pánsky náramok. Tento darček dodá pánskemu outfitu kus elegancie a štýlu. Samozrejme je vhodné vybrať taký štýl, ktorý preferuje oslávenec. Je skôr športový typ? V tomto prípade sa mu bude páčiť náramok z paracordu. Ak preferuje elegantnejší štýl, tak môžete zvoliť náramok z chirurgickej ocele. Tento darček nezabudnite vložiť do peknej darčekovej krabičky.

13) Digitálny fotoaparát – darček na 50 pre chlapa, ktorým zveční významné chvíle

digitalny fotoaparat

Alza.sk

Digitálny fotoaparát je vhodný aj pre začínajúcich fotografov. Cena základných modelov začína už na 75 eurách. Spomínal vám niekedy váš blízky, že by chcel začať fotografovať? Ak áno, tak tento darček ho určite poteší. V dnešnej digitálnej dobe môže byť vhodnou voľbou aj instantný fotoaparát. Ten vám po odfotení rovno fotografiu vytlačí. Vysokokvalitné fotografie zabezpečí digitálna zrkadlovka, avšak tá je vhodná skôr pre pokročilých fotografov.

14) Parfum – voňavý darček pre muža na 50. narodeniny

pansky parfum

Vivantis.sk

Posledným tipom zo zoznamu je značkový pánsky parfum. Ten dokáže dodať kus elegancie a štýlu. Je však dôležité vybrať vôňu, ktorú preferuje. To si môžete zistiť jednoducho tak, že sa ho na to priamo opýtate. Prípadne sa to môžete opýtať jeho manželky, priateľky alebo blízkych. Taktiež je dobré vybrať parfum od prestížnejšej značky. Tie sú drahšie no majú väčšinou dlhú výdrž.

Darček na 50 pre ženu

Rozmýšľate aký darček na 50 pre ženu máte kúpiť? Presne pre vás sme pripravili nasledujúcich 15 tipov.

1) Relaxačná masáž – relaxačný darček na 50 tku pre ženu

relaxacna masaz

Adrop.sk

Každá žena v tomto veku určite ocení každú chvíľu relaxu. Preto môžete na jej 50. narodeniny práve tieto chvíle dopriať. Vybrať môžete z momentálne populárnej čokoládovej alebo medovej masáže. Napríklad čokoládová masáž má tú výhodu, že čokoláda, ktorá je pri nej používaná má blahodarné účinky na pokožku. Takže okrem relaxu, ktorý je prospešný pre psychické zdravie má pozitívne účinky aj po fyzickej stránke.

Taktiež aj medová masáž má pozitívne účinky vo forme detoxikácie tela. Ak teda ešte neviete, čo oslávenkyni na 50-tku zaobstarať, tak masáž môže byť vhodnou voľbou.

2) Sada kozmetických prípravkov – kozmetický darček na 50 pre ženu

sada damskej kozmetiky

Vivantis.sk

Kozmetika je neodmysliteľnou súčasťou života každej ženy a to nepochybne aj v tomto veku. Ak teda vašu blízku o chvíľu čaká oslava 50. narodenín a vy ešte neviete čo jej máte darovať, tak sada kozmetických prípravkov ju určite poteší. V ponuke nájdete kozmetické sady s prípravkami na telo, vlasy, pleť a ďalšie. Ak oslávenkyňu dobre poznáte, tak by ste nemali mať s výberom problém. V prípade, že nie, telovej kozmetike určite nepohrdne žiadna žena.

3) Náušnice z bieleho zlata – luxusný darček na 50 pre vašu blízku

nausnice

Vivantis.sk

Rôzne doplnky k outfitu nesmú chýbať žiadnej žene. Vhodným darčekom na 50-tku pre ženu môžu byť aj náušnice z bieleho zlata. V ponuke nájdete rôzne tvary a prevedenia. Výber bude jednoduchší ak viete čo sa danej osobe páči. Cena náušníc z tohto materiálu je o niečo vyššia, avšak okrúhle narodeniny sú významnou udalosťou. Tento darček môže byť vhodnou voľbou pre priateľku či manželku.

4) Domáca pekáreň – darček na 50-tku pre ženu do kuchyne

domaca pekaren

4home.sk

Kto by nechcel mať doma ráno voňavý a čerstvý chlieb bez toho, aby poň musel ísť do obchodu? Domáca pekáreň sa presne o to o postará. Večer do nej vložíte potrebné ingrediencie, nastavíte a ráno po vstupe do kuchyne vás omámi krásna vôňa. Okrem toho viete presne čo a koľko toho vaše pečivo bude obsahovať. Darčekom v podobe domácej pekárne presne toto vašej blízkej doprajete. Navyše väčšina týchto spotrebičov dokáže upiecť aj bezlepkový chlieb.

5) Fitness náramok – praktický a štýlový darček na 50-tku pre ženu

fitness naramok

 

Alza.sk

Je vaša blízka obľúbenkyňou nejakého športu? Prípadne si občas alebo aj pravidelne ide zabehať? Ak áno a na jej zápästí sa nenachádzajú žiadne inteligentné zariadenia, tak práve fitness náramok môže byť vhodným darčekom. Tieto zariadenia dokážu merať počet prejdených krokov, spálených kalórii, dĺžku spánku a mnoho ďalšieho. Ich ceny začínajú už od 20 €, pričom aj lacnejšie modely dokážu toho celkom dosť. V prípade, že ešte neviete čo oslávenkyni darujete, tak práve toto môže byť vhodnou voľbou.

6) Bavlnené pyžamo – pohodlný darček na 50. narodeniny pre ženu

damske pyžamo

Astratex.sk

Bavlnené pyžamo dodá vašej blízke pocit pohodlia a voľnosti. Nie je nič krajšie ako si dať po ťažkom a namáhavom dni sprchu, následne si obliecť niečo pohodlné a ľahnúť si do pohodlnej postele. Tento pocit môžete dopriať vašej blízkej v podobe bavlneného pyžama. V ponuke nájdete rôzne vzory, farby a prevedenia dámskych pyžám. Preto by výber nemal byť problém, avšak najlepšie je vedieť aký typ pyžama oslávenkyňa preferuje (tielko, tričko, kraťasy,…).

7) Kožená kabelka – štýlový darček pre ženu na 50. narodeniny

kozena kabelka

Vivantis.sk

Ešte stále ste nenašli darček k 50. narodeninám? Náš ďalší tip z kategórie móda je kožená kabelka. Tieto kabelky sú o niečo drahšie, avšak dodávajú žene eleganciu a štýl okrem toho, že sú aj praktické. Taktiež cene samozrejme odpovedá aj kvalita. V ponuke nájdete veľa farebných prevedení, značiek a veľkostí. Je veľmi veľká šanca, že darčekom v tejto podobe oslávenkyni vyčarujete úsmev na tvári.

8) Sladký box – darček na 50-tku pre ženu, ktorá má rada sladké aj kvety

sladky box

Kvetyprevas.sk

Tradičnými darčekmi pre ženy sú pre väčšinu sviatkov kvety alebo čokoláda. Sladký box je spojenie týchto dvoch populárnych darčekov. V ponuke nájdete sladké boxy v tvare srdca alebo kruhu. Tie sú v kombinácii s kvetmi, ale nájdete aj verzie bez kvetov iba so sladkosťami.

Má rada vaša blízka, ktorá čochvíľa bude oslavovať 50. narodeniny sladkosti aj kvety? V prípade, že áno, tento darček poteší jej oči aj chuťové poháriky.

9) Eurovíkend – cestovateľský darček na 50 pre ženu

eurovikend - pariz

Invia.sk

Je snom vašej oslávenkyne navštíviť jedno z európskych miest ako napríklad Rím, Paríž alebo blízku Viedeň či Budapešť? Tento sen jej môžete splniť darčekom vo forme eurovíkendu. Ako to z názvu vyplýva, tento zájazd trvá zväčša pár dní a je situovaný v jednom z európskych metropolitných miest.

Doprava je riešená autobusom, pričom k dispozícii vám bude aj sprievodca. Vďaka tomu sa dozviete o danom mieste zaujímavé informácie.

10) Robotický vysávač – praktický darček pre ženu na 50. narodeniny do domácnosti

roboticky vysavac

Roboticky-vysavac.sk

Robotický vysávač je domáci spotrebič, ktorý vám dokáže ušetriť čas aj vašu energiu. Myslíte si, že by sa v domácnosti vašej oslávenkyne takéto zariadenie hodilo? V prípade, že áno, môžete ho zvoliť ako darček na 50-tku.

Ak si nie ste istý, tak berte na vedomie, že robotický vysávač neprekoná výšku väčšiu ako 1 cm. Taktiež je vhodný do domácnosti kde je veľká plocha podláh a nachádza s v nej aj nejaký domáci miláčik, ktorý za sebou zanecháva srsť.

11) Dámska šatka – módny darček na 50-tku pre ženu

damska satka

Vivantis.sk

Našim ďalším tipom znova z kategórie móda je dámska šatka. V ponuke obchodu nájdete rôzne typy, značky, veľkosti a farebné prevedenia. Stačí poznať štýl oslávenkyne a s výberom by nemal byť problém. Cena začína už na štyroch eurách a keďže okrúhle narodeniny sú významnou udalosťou, tak môžete k tomuto darčeku pridať ešte fľašu vína, čokoládu alebo kvety.

12) Pobyt v kúpeľoch – oddychový darček na 50-tku pre ženu

pobyt v kupeloch

Zlavadna.sk

Každý si potrebuje raz za čas oddýchnuť. Ak viete, že aj vaša blízka by oddych potrebovala a ešte nemáte vybraný darček na 50-tku, tak pobyt v kúpeľoch by ju potešil. V ponuke nájdete pobyty po celom Slovensku. V prípade, že si nebudete istý výberom môžete zvoliť darčekový poukaz, za ktorý si môže zaobstarať pobyt aký bude chcela.

13) Kytica kvetov – darček na 50 pre mamu

kytica kvetov

Kvetyprevas.sk

Rozmýšľate ako potešíte svoju mamu na jej 50. narodeniny? Môžete jej darovať klasický darček, ktorý urobí radosť každej žene a to kyticu kvetov. V ponuke nájdete mnoho druhov za cenu od 20 eur až po 360 eur. Medzi najobľúbenejšie patria samozrejme kytice z červených ruží. Tento darček môžete taktiež doplniť o niečo ďalšie ako napríklad darčekový poukaz alebo bonboniéru.

14) Závesné kreslo – darček na 50-tku pre ženu pre pohodlné chvíle

zavesne kreslo

Temponabytok.sk

Závesné kreslo predstavuje vysokú mieru komfortu a relaxu. Okrem toho slúži v domácnosti aj ako dizajnový prvok. Preto sme ho zvolili ako náš tip na darček na 50. narodeniny. Ponuka obsahuje závesné kreslá už od 20 eur, avšak tie sú bez stojanu. Niektoré modely môžete mať zavesené aj v exteriéri, takže chvíle oddychu a pohody si oslávenkyňa môže vychutnať aj na záhrade či terase.

15) Darčekový poukaz na nákup pobytov a zážitkov

darcekovy poukaz

Zlavadna.sk

Darčekový poukaz je vhodné darovať ak neviete čo konkrétne by oslávenkyni urobilo radosť. Poukaz od Zlavadna.sk poslúži na nákup wellness pobytov a zážitkov. Teda oslávenkyňa si môže vybrať to, čo sa jej bude najviac páčiť. Ceny darčekových poukazov začínajú na 20 € a končia na 300 €. Výhodou je, že poukaz kúpite za nižšiu sumu akú bude mať pri nákupe pobytu.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 1.7 (7 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár