Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Darčeky

Najlepšie darčeky na 50. narodeniny pre muža a ženu

5. 10. 2023 Aktualizované

Hľadáte darček na 50. narodeniny pre muža alebo ženu? Niekedy môže byť výber toho správneho darčeku neľahká úloha. V ďalších riadkoch nájdete 30 zaujímavých tipov, ktoré vám výber môžu uľahčiť.

Darček na 50-tku pre muža

Čochvíľa bude oslava a vy stále rozmýšľate, aký darček na 50. narodeniny pre muža vybrať? Nižšie nájdete 15 inšpiratívnych tipov.

1) Horský bicykel – cyklistický darček na 50-tku pre muža

horsky bicykel rockrider

Decathlon.sk

Blíži sa 50-tka vášho blízkeho a vy stále rozmýšľate, čo by ste mu mali na tieto okrúhle narodeniny kúpiť? Aj v tomto veku je pohyb pre človeka veľmi dôležitý. Preto, ak viete, že daná osoba nemá bicykel alebo má starý bicykel, ktorý “melie” z posledného, tak darček v tejto podobe by mu prišiel vhod. Horské bicykle sú jedny z najpoužívanejších, viete s nimi jazdiť po rovnej asfaltke aj ťažšom teréne.

2) Záhradný gril – darček pre otca na 50. – na letné grilovačky

zahradny gril

Alza.sk

Grilovačky sú pre niektorých ľudí neodmysliteľnou súčasťou letnej sezóny. Patrí do tejto skupiny ľudí aj vaša blízka osoba, ktorá bude mať čochvíľa 50. narodeniny? Môžete jej urobiť radosť v podobe záhradného grilu. Tu sa však treba rozhodnúť, aký typ grilu, by si oslávenec prial. Odporúčame zvoliť gril na drevené uhlie, ktorý grilovanému jedlu dodáva skvelú a nezameniteľnú chuť. Avšak môžete zvoliť napríklad plynový, ktorému je možné plynule regulovať prívod tepla a je menej náročný na umývanie.

3) Pivný kúpeľ – darček na 50. narodeniny pre muža, ktorý má rád pivo

pivne kupele

Adrop.sk

Mnoho mužov v tomto veku si radi pochutná na dobrom orosenom pive. Čo tak sa v ňom vykúpať? Látky obsiahnuté v pive majú pozitívne účinky na pokožku. Celý kúpeľ trvá 50 minút a oslávenec ho môže absolvovať sám alebo so svojimi blízkymi. Samozrejmosťou je, že počas celej doby kúpania si môže čapovať a popíjať pivo. Zážitkový darček je niekedy lepší ako nejaký predmet, ktorý časom zapadne prachom na poličke.

4) Sveter – štýlový darček k 50. narodeninám pre muža

Sveter

Bonprix.sk

Naším ďalším tipom na darček na 50. narodeniny pre muža je elegantný pánsky sveter. Darček v podobe oblečenia sa väčšinou daruje na Vianoce, no okrúhle narodeniny môžu byť taktiež vhodnou udalosťou.

Keďže okrúhle narodeniny sú významným míľnikom v živote muža, je lepšie zvoliť aj hodnotnejší dar. Z tohto dôvodu môžete vybrať drahší sveter od prestížnejšej značky. Prípadne ho môžete doplniť ďalším darčekom.

5) Smart hodinky – darček na 50-tku pre moderného muža

smart hodinky

Alza.sk

Je oslávenec nadšenec do nových technológii? Všimli ste si, že na ruke nenosí žiadne hodinky, prípadne iba klasické? V tom prípade môžu byť správnym darčekom práve smart hodinky. Majú mnoho užitočných funkcií, ktoré muž v tomto veku určite ocení. Okrem praktickosti dodávajú aj určitú mieru štýlu a elegancie. Vyberať môžete z drahších, ale aj lacnejších modelov, ktoré taktiež disponujú mnohými funkciami.

6) Pilotom lietadla – darček, ktorý plní sny

Pilotom lietadla

Adrop.sk

Je váš oslávenec blázon do lietadiel? Doprajte mu zážitok vo forme pilotovania lietadla so skúseným pilotom. Prejde si prípravou a školením, nasadne do lietadla a vzlietne k výšinám. Vzlietnutie a ťažké etapy budú v rukách skúseného pilota, obdarovaný si vyskúša pilotovanie počas pokojnej fázy.

Takéto pilotovanie lietadla sa organizuje v niekoľkých lokalitách na Slovensku. V oblakoch môže stráviť od 15 do 120 minút. Skutočne perfektný zážitkový darček. Otázne je, ako potom svojho manžela, priateľa, brata či kolegu udržíte na zemi 🙂

7) Súprava aku náradia – praktický darček pre muža na 50. narodeniny do dielne

sada aku naradia

Alza.sk

Je váš blízky domáci kutil, ktorý si najradšej všetko opraví sám namiesto toho, aby volal opravárov? Chýba mu vo výbave tzv. aku náradie? K jeho 50. narodeninám mu môžete podarovať celú súpravu náradia, z ktorej sa určite poteší. Navyše, mu to pri práci môže ušetriť čas a energiu. V ponuke nájdete rôzne varianty, ako napríklad skrutkovač s uhlovou brúskou alebo vŕtačka s multifunkčným náradím.

8) Tričko s vlastnou fotografiou – originálny darček na 50 pre muža

tričko s vlastnou potlačou

 

Myshirt.sk

Hľadáte originálny darček pre vášho blízkeho na 50-tku? Verte, že tričko s potlačou mu nedaruje nikto iný. Ako potlač môžete dať spoločnú fotku alebo nejaký vtipný nápis. K tomuto darčeku by bolo vhodné pridať ešte niečo, keďže 50. narodeniny sú významná udalosť. Môžete priložiť napríklad fľašu jeho obľúbeného alkoholu alebo hodinky

9) Riadenie obrneného transportéra – darček na 50-tku pre muža, ktorý si rád zaspomína na časy povinnej vojenčiny

jazda v bvp

Adrop.sk

Má za sebou váš oslávenec povinnú vojenskú službu? Rád si na ňu zaspomína? V tom prípade by ho jazda v obrnenom transportéri BVP 1 určite nielen prekvapila, ale aj potešila. Navyše to nebude len obyčajné prevezenie. Transportér bude on sám šoférovať po ťažkom teréne, samozrejme pod vedením inštruktora. Tento zážitok môže absolvovať s jednou osobou, ktorá mu môže spraviť nejaké fotky či video.

10) Detektívka – knižný darček na 50-tku pre muža

Detektívka

Bux.sk

Klasickým darčekom, ktorý poteší každého knihomoľa alebo aj občasného čitateľa, je kniha. Pri tomto darčeku je jedinou podmienkou to, že musíte trafiť jeho žáner a zároveň vybrať knihu, ktorú ešte nečítal. Mnoho mužov má v obľube detektívky. Medzi obľúbených autorov patrí Dominik Dán, Peter Šloser alebo Jo Nesbo.

Aby ste mali väčšiu istotu, skúste trochu povyzvedať, aké knihy oslávenec čítal a nečítal, prípadne ktoré by si prečítať chcel. Kniha nie je veľmi hodnotný dar, preto, ak si myslíte, že je to málo, pridajte mu k tomu ešte ďalší darček. Inšpirovať sa môžete aj z tohto zoznamu.

11) Trekingové palice – darček na 50. narodeniny pre muža, ktorý rád chodí na prechádzky do prírody

Detektívka

Insportline.sk

Trekingové palice prinášajú pri chôdzi niekoľko výhod. Jednou z nich je stabilnejšia chôdza. Taktiež dokážu tlmiť nárazy vašich nôh, čím budú vaše kĺby a chrbtica menej namáhané. To ocení pravdepodobne každý päťdesiatnik. Takže, ak si oslávenec rád vyrazí na prechádzku alebo túru a trekingové palice nie sú súčasťou jeho výbavy, tak môžu byť vhodným darčekom práve k tejto udalosti.

12) Náramok – elegantný darček pre muža na 50. narodeniny

Náramok

Sofia.sk

Ďalší tip na darček na 50. narodeniny z kategórie móda je pánsky náramok. Tento darček dodá pánskemu outfitu kus elegancie a štýlu. Samozrejme je vhodné vybrať taký štýl, ktorý preferuje oslávenec.

Je skôr elegantný typ? V tom prípade sa mu bude páčiť kožený náramok. Ak preferuje niečo jednoduchšie, tak môžete zvoliť náramok zo striebra alebo chirurgickej ocele. Tento darček nezabudnite vložiť do peknej darčekovej krabičky

13) Digitálny fotoaparát – darček na 50-tku pre chlapa, ktorým zveční významné chvíle

digitalny fotoaparat

Alza.sk

Digitálny fotoaparát je vhodný aj pre začínajúcich fotografov. Cena základných modelov začína už na 75 eurách. Spomínal vám niekedy váš blízky, že by chcel začať fotografovať? Ak áno, tak tento darček ho určite poteší.

V dnešnej digitálnej dobe môže byť vhodnou voľbou aj instantný fotoaparát. Ten vám po odfotení rovno fotografiu vytlačí. Vysokokvalitné fotografie zabezpečí digitálna zrkadlovka, avšak tá je vhodná skôr pre pokročilých fotografov.

14) Parfum – voňavý darček pre muža na 50. narodeniny

Parfum

Notino.sk

Posledným tipom zo zoznamu je značkový pánsky parfum. Ten dokáže dodať kus elegancie a štýlu. Je však dôležité vybrať vôňu, ktorú preferuje. To si môžete zistiť jednoducho tak, že sa ho na to priamo opýtate. Prípadne sa to môžete opýtať jeho manželky, priateľky alebo blízkych. Taktiež je dobré vybrať parfum od prestížnejšej značky. Tie sú drahšie, no majú väčšinou dlhú výdrž.

15) Darčekové balenie piva – darček k 50. narodeninám pre fajnšmekra

Parfum

Domáca-pivotéka.sk

6 kvalitných pív a pochutiny ukryté v darčekovom balení, ktoré výnimočným spôsobom prispeje k oslave životného jubilea. Degustačná sada pív je skvelým darčekom nielen vďaka svojej kvalite, ale aj vďaka možnosti nechať na krabici napísať osobné prianie pre oslávencov.

Fľaše s objemom 0,5 l sú naplnené výberovými českými pivami, ktoré si oslávenec môže vychutnať pri sledovaní futbalového zápasu alebo pri partičke pokru. Degustačná sada pív poteší chuť aj zrak každého, kto má rád dobré pivo.

Keď niekomu niečo darujete, pravdepodobne vám v prvom rade ide o to, aby ste ho potešili. Ak hľadáte darček k 50. narodeninám, máme pre vás inšpirácie aj v našom výbere darčekov na narodeniny a darčekov k 60. narodeninám. Ak oslavuje váš dedko, aj preňho máme zopár tipov.

Darček na 50-tku pre ženu

Rozmýšľate, aký darček na 50-tku pre ženu máte kúpiť? Presne pre vás sme pripravili nasledujúcich 15 tipov.

1) Relaxačná masáž – relaxačný darček na 50-tku pre ženu

relaxacna masaz

Adrop.sk

Každá žena v tomto veku určite ocení každú možnosť relaxovať. Darujte jej preto na 50. narodeniny práve takúto výnimočnú chvíľu. Zvoliť je možné napríklad kokosovú alebo bylinkovú masáž. Kokosový olej pokožku hydratuje, vyživuje a dokonca pomáha aj pri hojení rán a pigmentových škvrnách. Bylinková masáž ponúka tiež relaxačné a liečivé účinky.

Takže okrem relaxu, ktorý je prospešný pre psychické zdravie, masáž zlepšuje aj fyzickú pohodu. Ak teda ešte neviete, čo oslávenkyni na 50-tku zaobstarať, tak masáž môže byť vhodnou voľbou.

2) Sada kozmetických prípravkov – kozmetický darček na 50-tku pre ženu

Sada kozmetických prípravkov

Notino.sk

Kozmetika je neodmysliteľnou súčasťou života každej ženy, a to nepochybne aj v tomto veku. Ak teda vašu blízku o chvíľu čaká oslava 50. narodenín a vy ešte neviete, čo jej máte darovať, tak sada kozmetických prípravkov ju určite poteší.

V ponuke nájdete kozmetické sady s prípravkami na telo, vlasy, pleť a ďalšie. Ak oslávenkyňu dobre poznáte, tak by ste nemali mať s výberom problém. V prípade, že nie, telovou kozmetikou určite nepohrdne žiadna žena.

3) Dámske náušnice – luxusný darček na 50. narodeniny pre vašu blízku

nausnice

Olivie.sk

Rôzne doplnky k outfitu nesmú chýbať žiadnej žene. Vhodným darčekom na 50-tku pre ženu môžu byť aj pekné a elegantné náušnice. V ponuke nájdete rôzne tvary a prevedenia. Výber bude jednoduchší, ak viete, čo sa danej osobe páči.

Siahnuť môžete aj po zlate a bielom zlate. Cena náušníc z tohto materiálu je o niečo vyššia, avšak okrúhle narodeniny sú významnou udalosťou. Tento darček môže byť vhodnou voľbou pre priateľku či manželku.

4) Domáca pekáreň – darček na 50-tku pre ženu do kuchyne

domaca pekaren

4home.sk

Kto by nechcel mať doma ráno voňavý a čerstvý chlieb bez toho, aby poň musel ísť do obchodu? Domáca pekáreň sa presne o to postará. Večer do nej vložíte potrebné ingrediencie, nastavíte a ráno po vstupe do kuchyne vás omámi krásna vôňa.

Darček v podobe domácej pekárne, to je to, čo vaša blízka určite ocení. Navyše, väčšina týchto spotrebičov dokáže upiecť aj bezlepkový chlieb.

5) Fitness náramok – praktický a štýlový darček na 50-tku pre ženu

fitness naramok

 

Alza.sk

Je vaša blízka športovo aktívna? Ak áno, na jej zápästí by nemal chýbať fitness náramok. Tieto inteligentné zariadenia dokážu merať počet prejdených krokov, spálených kalórii, dĺžku spánku a mnoho ďalšieho. Ich ceny začínajú už od 25 €, a veru aj lacnejšie modely dokážu toho celkom dosť. V prípade, že ešte neviete, čo oslávenkyni darujete, tak práve toto môže byť vhodnou voľbou.

6) Bavlnené pyžamo – pohodlný darček na 50. narodeniny pre ženu

damske pyžamo

Astratex.sk

Bavlnené pyžamo dodá vašej blízke pocit pohodlia a voľnosti. Nie je nič krajšie ako si dať po ťažkom a namáhavom dni sprchu, následne si obliecť niečo pohodlné a ľahnúť si do pohodlnej postele. Tento pocit môžete dopriať vašej blízkej v podobe bavlneného pyžama.

V ponuke nájdete rôzne vzory, farby a prevedenia dámskych pyžám. Preto by výber nemal byť problém, avšak najlepšie je vedieť, aký typ pyžama oslávenkyňa preferuje (tielko, tričko, šortky…).

7) Kožená kabelka – štýlový darček pre ženu na 50. narodeniny

Kožená kabelka

Delmas.sk

Ešte stále ste nenašli darček k 50. narodeninám? Náš ďalší tip z kategórie móda je kožená kabelka. Tieto kabelky sú o niečo drahšie, avšak dodávajú žene eleganciu a štýl, navyše sú aj praktické. V ponuke nájdete veľa farebných prevedení, značiek a veľkostí. Je vysoký predpoklad, že darčekom v tejto podobe oslávenkyni vyčarujete úsmev na tvári.

8) Darčekový kôš – chutný darček na 50-tku pre ženu

Darčekový kôš

Kvetyprevás.sk

Tradičnými darčekmi pre ženy sú víno alebo čokoláda. Darčekový kôš je spojenie týchto dvoch populárnych darčekov. V ponuke nájdete koše s rôznymi dobrotami. Doplnené sú kvetmi alebo kvalitným alkoholom. Tento darček poteší oči aj chuťové poháriky.

9) Víkendový pobyt – cestovateľský darček na 50-tku pre ženu

eurovikend - pariz

Domalenka.sk

Je snom vašej oslávenkyne navštíviť jedno z európskych miest, ako napríklad Rím, Paríž alebo blízku Viedeň či Budapešť? Tento sen jej môžete splniť darčekom vo forme víkendového pobytu. Ako to z názvu vyplýva, tento zájazd trvá zväčša pár dní a môže byť situovaný v jednom z európskych metropolitných miest. Splňte mame, babke, manželke či sestre jej cestovateľský sen.

10) Robotický vysávač – praktický darček pre ženu na 50. narodeniny do domácnosti

Robotický vysávač

4home.sk

Robotický vysávač je domáci spotrebič, ktorý vám dokáže ušetriť čas aj vašu energiu. Myslíte si, že by sa v domácnosti vašej oslávenkyne takéto zariadenie hodilo? V prípade, že áno, môžete ho zvoliť ako darček na 50-tku.

Ak si nie ste istí, skúste sa pozrieť na jeho výnimočné vlastnosti. Robotický vysávač je vhodný do domácnosti s veľkou podlahovou plochu, aj do rodiny s domácim miláčikom, ktorý púšťa srsť. Uľahčite oslávenkyni upratovanie a potešte ju takýmto šikovným pomocníkom.

11) Dámska šatka – módny darček na 50-tku pre ženu

damska satka

Delmas.sk

Naším ďalším tipom je dámska šatka. V ponuke obchodu nájdete rôzne typy, značky, veľkosti a farebné prevedenia. Stačí poznať štýl oslávenkyne a s výberom by nemal byť problém. Cena začína už na štyroch eurách a keďže okrúhle narodeniny sú významnou udalosťou, tak môžete k tomuto darčeku pridať ešte fľašu vína, čokoládu alebo kvety.

12) Pobyt v kúpeľoch – oddychový darček na 50-tku pre ženu

pobyt v kupeloch

Domalenka.sk

Každý si potrebuje raz za čas oddýchnuť. Ak viete, že aj vaša blízka by oddych potrebovala a ešte nemáte vybraný darček na 50-tku, tak pobyt v kúpeľoch by ju potešil. V ponuke nájdete pobyty po celom Slovensku. V prípade, že si nebudete istí výberom, môžete zvoliť darčekový poukaz, za ktorý si môže zaobstarať pobyt, ktorý jej bude vyhovovať najviac.

13) Kytica kvetov – darček na 50. narodeniny pre mamu

kytica kvetov

Kvetyprevás.sk

Rozmýšľate, ako potešíte svoju mamu na jej 50. narodeniny? Môžete jej darovať klasický darček, ktorý urobí radosť každej žene, a to kyticu kvetov. V ponuke nájdete mnoho druhov za cenu od 20 eur až po 360 eur.

Medzi najobľúbenejšie patria samozrejme kytice z červených ruží. Tento darček môžete taktiež doplniť o niečo ďalšie, ako napríklad darčekový poukaz alebo bonboniéru.

14) Závesné kreslo – darček na 50-tku pre ženu pre pohodlné chvíle

zavesne kreslo

Mall.sk

Závesné kreslo predstavuje vysokú mieru komfortu a relaxu. Okrem toho slúži v domácnosti aj ako dizajnový prvok. Preto sme ho zvolili ako náš tip na darček na 50. narodeniny.

Ponuka obsahuje závesné kreslá už od 20 eur, avšak tie sú bez stojanu. Niektoré modely môžete mať zavesené aj v exteriéri, takže chvíle oddychu a pohody si oslávenkyňa môže vychutnať aj na záhrade či terase.

15) Darčekový poukaz – na nákup zážitkových darčekov

Robotický vysávač

Adrop.sk

Darčekový poukaz je vhodné darovať vtedy, ak neviete, čo by oslávenkyni urobilo radosť. Poukaz od Adrop.sk poslúži na nákup relaxačných pobytov a zážitkových darčekov. Teda oslávenkyňa si môže vybrať to, čo sa jej bude najviac páčiť. Ceny darčekových poukazov začínajú na 20 € a končia na 200 €.

Čože je to päťdesiatka? Iba ďalší deň v kalendári, ktorý si však zaslúži poriadnu oslavu. A na nej nesmie chýbať perfektný darček. Inšpirujte sa v našom výbere darčekov pre ženu a darčekov pre svokru. Ak miluje adrenalín, vyberte nejaký z originálnych zážitkových darčekov.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 1.7 (7 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
ewa (2. 11. 2023 22:11)

Nášmu ockovi urobila najväčšiu radosť fotka našej malej na plátne :) Pekne jednoducho a viac menej intuitívne sme to objednali cez https://fotoobrazyzplatna.sk/ lebo sme si ju tam mohli pekne zobraziť ako to bude v reále a naozaj sa podarila

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár