Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Cycleman FEB05 – Recenzia a test

21. 3. 2021 Aktualizované

Cycleman FEB05 recenzie

Cycleman FEB05 je skladací elektrobicykel za výhodnú cenu. Aj napriek nej má skvelé vlastnosti, ktoré potešia nenáročných cyklistov. Cycleman FEB05 nie je to čo hľadáte? Nahliadnite na článok najlepšie skladacie bicykle, kde sme pre vás vybrali ďalšie zaujímavé modely.

Hodnotenie skladacieho elektrobicykla Cycleman FEB05

7.7

Výborný

Tento skladací elektrobicykel disponuje najmä skvelým pomerom ceny a výkonu. Kapacita batérie poskytne maximálny dojazd 70 km. Pri jazde môžete voliť zo 7 rýchlostí a samozrejmosťou je LCD displej so všetkými potrebnými informáciami. Prednosťou sú určite aj mechanické kotúčové brzdy.

Jazdné vlastnosti
7
Dojazd a batéria
9
Dizajn a konštrukcia
7
Klady
  • Skvelý pomer cena výkon
  • Maximálny dojazd 70 km
  • Robustná konštrukcia
  • Mechanické kotúčové brzdy
  • Pekný dizajn
Zápory
  • Vzhľadom na cenu žiadne

Jazdné vlastnosti

Skladací elektrobicykel Cycleman FEB05 patrí do nižšej cenovej kategórie. Jeho jazdné vlastnosti potešia najmä nenáročných cyklistov. Ako prvé spomenieme jeho výkon 250 W. Ten poskytuje elektromotor Shengyi a nachádza sa na zadnom kolese konkrétne v náboji. Tak ako pri všetkých typoch elektrobicyklov aj tento má výkon obmedzený a pri prekročení rýchlosti 25 km/h motor automaticky prestane zaberať.

Priemer kolies je štandardne 20 palcov a nemá odpruženú vidlicu. Obdive kolesá disponujú kotúčovými mechanickými brzdami (Tektro M280). Vzhľadom na cenu je táto vlastnosť určite výhodou. Prehadzovačka je od známeho výrobcu Shimano a má 7 rýchlostí.

Na riadidlách nájdete LCD displej, ktorý zobrazuje informácie o jazde. Pomocou neho môžete ovládať stupne asistencie. Bicykel je vhodný viac-menej pre mestské rovné cesty.

Dojazd a batéria

Prednosťou tohto bicykla vzhľadom na jeho cenu je určite maximálny dojazd 70 km. Mnoho iných a drahších modelov dokážu prejsť s plne nabitou batériou tú istú alebo aj kratšiu vzdialenosť. Kapacita batérie je 10,4 Ah, je integrovaná v ráme a priemerný dojazd je 40 km. Takže ak hľadáte lacnejší model skladacieho elektrobicykla so slušným dojazdom, tak tento môže byť správnou voľbou.

Dizajn a konštrukcia

Celá konštrukcia bicykla je prevažne z hliníku okrem vidlice, ktorá je z ocele. Hmotnosť bicykla je 23 kg, čo je bežná hodnota. Takže treba počítať s tým, že prenášanie bude fyzicky náročnejšie. Bohužiaľ nepodarilo sa nám zistiť aké rozmery má bicykel v zloženom stave. Nosnosť je taktiež štandardných 120 kg.

Je v peknom oranžovom prevedení a dizajnovo je vhodný pre ženu aj muža (výška 165 – 180 cm). Disponuje blatníkmi, predným/zadným osvetlením, nosičom a stojanom.

Vlastnosti Hodnoty
Rozmery v zloženom stave
Hmotnosť 23 kg
Priemer kolies 20″
Rám Hliníkový
Dojazd Max 75 km
Sedlo Comfortable
Brzdy Mechanické kotúčové
Výrobca Cycleman
Nosnosť 120 kg

Najpredávanejšie skladacie elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár