Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Cyclamatic CX 4 – recenzia a test

29. 3. 2022 Aktualizované

Elektrobicykel Cyclamatic CX4

Skladací elektrobicykel Cyclamatic CX 4 je lahôdka pre náročných jazdcov. Pohodlne zvládne jazdu v meste, no vďaka výkonnému motoru a odpruženej vidlici si poradí aj s mierne náročnejším terénom. Ďalšie zaujímavé modely nájdete v článku o najlepších skladacích elektrobicykloch.

Hodnotenie skladacieho elektrobicykla Cyclamatic CX 4

9

TOP (Skvelý)

Pre dámy aj pre pánov, moderný dizajn tohto modelu vás neomrzí ani po rokoch. Neomrzí vás ani jazda na ňom. Má skvelé jazdné vlastnosti, vyrobený je zo špičkovým materiálov, aj hodnotenia užívateľov mu pridávajú body.

Jazdné vlastnosti
10
Dojazd a batéria
8
Dizajn a konštrukcia
9
Klady
  • Prevedenie unisex
  • Kvalitné špičkové materiály
  • Dostatočný dojazd
  • LCD displej
  • Nosnosť
Zápory
  • Vyššia hmotnosť
  • Vyššia cena

Jazdné vlastnosti

Odpružený elektrobicykel Cyclamatic CX 4 ponúka pohodlnú jazdu pre každého, kto sa potrebuje prepraviť z miesta na miesto alebo si vyraziť na dlhšiu jazdu bicyklom. Vtedy určite ocení 250 W motor, ktorý bicykel aj s jazdcom vytiahne aj do miernejšieho kopca. Má vysokovýkonnú batériu so základnou ochranou proti vode a prachu, preto jazdiť môžete aj v daždi.

Motor je bezkomutatórový, známy tiež ako bezkartáčový. Výhodou je lepší pomer otáčok a krútiaceho momentu, tiež lepšia dynamická odozva. Je veľmi výkonný a odolný, pretože vyžaduje menšiu údržbu. Nedochádza k treniu, tým sa znižuje jeho opotrebenie.

Nadštandardnom je odpružená uzamykateľná vidlica, ktorá zvyčajne pri tomto type bicyklov chýba. Jej funkciu pocítite najmä pri jazde z kopca, v náročnejšom teréne, ale napríklad aj pri vjazde do jamy či výtlku. Bicykel si svoje brzdné schopnosti zachováva za každých podmienok, a to vďaka špičkovým kotúčovým brzdám. Tieto brzdy zvyšujú hmotnosť bicykla, aj jeho cenu, na druhej strane jazdec vynakladá nižšiu silu na páčky. Prehadzovačka značky Shimano ponúka až 6 rýchlosti.

Dojazd a batéria

Parametre uvádzajú dojazd 80-100 km, čo závisí od toho, ako bicykel používate. Za sedlovou rúrkou je umiestnená 24V li-ionová batéria s dlhou výdržou, je odnímateľná. Na úplné nabitie potrebuje 4-6 hodín. Keď sa batéria vybije počas jazdy, elektrobicykel Cyclamatic CX 4 funguje ako klasický bicykel, stačí teda zabrať do pedálov. Stav batérie a ďalšie dôležité informácie odčítate z LCD displeja, ktorý sa nachádza na riadidlách.

Dizajn a konštrukcia

Elektrobicykel má moderný dizajn, v ponuke je v bielom alebo čiernom prevedení. Označuje sa ako unisex, je teda vhodný pre ženy aj mužov. Je skladací, po zložení predstavuje „balík“ s rozmermi 90 x 45 x 64 cm. Vojde sa do kufru auta, aj u vás doma mu jednoducho nájdete miesto.

20“ kolesá s dvojitým ráfikom a plášťom Kenda vynikajú dlhou životnosťou.Rám je z hliníka, ktorý má približne o polovicu nižšiu hmotnosť ako oceľ, pre dosiahnutie väčšej tuhosti je však nutné použiť trubky s väčším priemerom. Podľa nás tomuto modelu ten robustnejší vzhľad naozaj svedčí.

Batéria, motor, typ kolies aj bŕzd má vplyv na to, že hmotnosť bicykla sa vyšplhala na 27,6 kg, zato poteší nosnosť až 120 kg.

Vlastnosti Hodnoty
Rozmery v zloženom stave 90 × 45 × 64 cm
Hmotnosť 27,6 kg
Priemer kolies 20″
Rám Hliník
Odpruženie Áno
Dojazd Max 75 km
Brzdy Mechanické kotúčové
Výrobca CyclAmatic
Nosnosť 120 kg

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.5 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár