Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Cyclamatic CX 2 – recenzia a test

29. 3. 2022 Aktualizované

Skladací elektrobicykel cyclamatic CX2

Do nášho hodnotenia sa dostal aj skladací elektrobicykel Cyclamatic CX 2. Vďaka výkonnému motoru a silnej batérii vám pomôže dostať sa ďalej. Je skladací, šupnite ho do kufra auta a zoberte ho so sebou na výlet spojený s cykloturistikou.

Hodnotili sme aj ďalšie zaujímavé modely skladacích elektrobicyiklov a ich porovnanie nájdete v článku najlepší skladacie elektrobicykle.

Hodnotenie skladacieho elektrobicykla Cyclamatic CX 2

8

Perfektný

Model roka 2021 si právom zaslúži byť v našom hodnotení. Používajte ho ako elektrobicykel alebo bežný bicykel, vyhovie vám po všetkých stránkach. Zložený nezaberie veľa miesta, zato ponúka slušný výkon.

Jazdné vlastnosti
9
Dojazd a batéria
8
Dizajn a konštrukcia
7
Klady
  • Mestský typ bicykla
  • Jednoduchý systém zloženia
  • Unisex
  • Postačujúca rýchlosť aj dojazd
Zápory
  • Vyššia hmotnosť
  • Brzdy V-brake

Jazdné vlastnosti

Bicykel Cyclamatic CX 2 patrí do kategórie elektrobicyklov, ktoré sú navrhnuté a vyvinuté tak, aby vám uľahčili jazdu. Tento typ bicykla by nefungoval bez výkonného motora. Motor so stredovým pohonom ponúka dostatočný výkon aj dojazd. Maximálna rýchlosť 25 km/h je bežná pri mestských elektrobicykloch, preto môžeme povedať, že aj v tomto prípade je dostačujúca.

Na 20“ kolesách je osadený kvalitný plášť Kenda20“ *1.75“, vyvinutý pre celoročné používanie na suchom aj mokrom povrchu. Bicykel je ďalej vybavený brzdami V-brake, nie je veľmi vhodný do blatistého terénu. Ráfikové brzdy vplývajú aj na opotrebenie ráfikov, zato vynikajú jednoduchou údržbou a ľahkou výmenou.

Dojazd a batéria

36 V lithiová batéria s kapacitou 288 Wh je umiestnená za sedlovou rúrkou v mieste, kde sa na bežných bicykloch nachádza držiak na nápoje. Tento spôsob umiestnenia batérie sa využíva pri bikoch s malými kolesami, čo je aj prípad elektrobicykla Cyclamatic CX 2. Jej plné nabitie si vyžaduje 4-6 hodín. Oproti iným typom akumulátorovli-ionbatéria nepodliehatzv. pamäťovému efektu a možno ju nabíjať, aj keď nie je celkom vybitá.

Maximálny dojazd tohto modelu je 80 km. To, kam dokážete dôjsť na jedno nabitie, samozrejme ovplyvňujú aj poveternostné podmienky, náročnosť terénu a spôsob jazdy. Môžete však na ňom pokojne jazdiť ako na bežnom bicykle v režime „HumanMode“.

Dizajn a konštrukcia

Dizajn je celkom vydarený, niekomu však môže prekážať batéria za sedlovou rúrkou, ktorá ihneď udrie do očí. Všeobecne je známe, že najväčšou výhodou skladacích elektrobicyklov je práve ich schopnosť zmenšiť svoje rozmery. Žiaľ, pri tomto type sa nám nepodarilo zistiť rozmery v zloženom stave, no určite vás nesklame ani v tomto ohľade. Čo mu však musíme vytknúť, je jeho vyššia hmotnosť, teda jeho prenášanie nie je veľmi pohodlné.

Vlastnosti Hodnoty
Rozmery v zloženom stave neuvedené
Hmotnosť 29,8 kg
Priemer kolies 20″
Rám Hliník
Odpruženie Nie
Dojazd Max 80 km
Brzdy V-brake
Výrobca CyclAmatic
Nosnosť 120 kg

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár