Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Crussis e-Largo 8.6-S – Recenzia a test

1. 4. 2021 Aktualizované

recenzia Crussis e-Largo 8.6-

Crussis e-Largo 8.6-S je horský elektrobicykel, ktorý poteší aj náročných cyklistov. Najväčšou prednosťou je dojazd. Okrem toho ponúka aj výborné jazdné vlastnosti a kvalitné komponenty.

Hodnotenie horského elektrobicykla Crussis e-Largo 8.6-S

8.6

Perfektný

Crussis e-Largo 8.6-S má odnímateľnú batériu s kapacitou 17,5 Ah. Vďaka nej je maximálny dojazd 150 km. Zdolávanie ťažkého terénu nie je pre tento elektrobicykel problém, to vďaka kvalitným komponentom.

Výkon
7.5
Dojazd a batéria
9.5
Jazdné vlastnosti
8.5
Dizajn a konštrukcia
9
Klady
  • Dojazd 150 km
  • Kvalitné prevedenie
  • Odnímateľná batéria
  • Štýlový a elegantný dizajn
Zápory
  • Vyššia cena

Výkon

Horský elektrobicykel Crussis e-Largo 8.6-S patrí k obľúbeným modelom tohto typu bicykla. Výkonnostne je na tom veľmi dobre. Pri šľapaní do pedálov vám bude nápomocný stredový elektromotor Bafang MAX drive s výkonom 250 W a krútiacim momentom 80 Nm. To je štandard no pri jazde do strmého kopca motor poskytne výkon až 500 W.

Navyše súčasťou je aj torzný snímač. Ten zvyšuje výkon na základe intenzity šľapania. Čím silnejšie budete šľapať tým bude motor viac zaberať. Vďaka tomu bude aj zdolávanie kopcovitého terénu hračkou.

Dojazd a batéria

Prednosťou tohto bicykla je určite kapacita batérie. Tá dosahuje hodnotu 17,5 Ah a poskytne energiu pre maximálny dojazd 150 km, čo je oproti mnohým iným modelom výhodou. Batéria je integrovaná v ráme bicykla, čím vám nebude pri jazde nijak prekážať. Pozitívom je taktiež to, že ju môžete vybrať a dať nabíjať mimo bicykla.

Jazdné vlastnosti

Jazdné vlastnosti tohto elektrobicykla sú na výbornej úrovni. Pre príjemnejší prejazd hrboľatým terénom a nerovnosťami je súčasťou konštrukcie vzduchom tlmená vidlica RockShox FS Judy Silver so zdvihom 100 mm. Tú je možné nastaviť podľa hmotnosti cyklistu, aby pri jazde tlmila nárazy tak ako má. Navyše ju môžete uzamknúť, čím nebude prekážať pri jazde po rovine.

Počas bicyklovania máte k dispozícii 5 stupňov asistencie. Aktuálne zvolený stupeň spolu s kapacitou batérie vám zobrazí LCD displej. Pri konštruovaní boli použité komponenty značky SRAM. O brzdenie sa starajú hydraulické kotúčové brzdy, ktoré sú známe spoľahlivosťou a vysokou účinnosťou.

Na 29 palcových kolesách sú osadené plášte Maxxis Ardent, ktoré majú výbornú priľnavosť k terénu. Taktiež poskytujú lepšiu stabilitu pri jazde v zákrutách.

Dizajn a konštrukcia

Ďalšou prednosťou elektrobicykla Crussis e-Largo 8.6-S je jeho krásny moderný dizajn. Rám je vyrobený štandardne z hliníku, ktorý je odolný a zároveň ľahký. Výrobca Crussis neudáva pri svojich elektrobickloch ich hmotnosť. Jeho nosnosť je 120 kg, čím je vhodný pre väčšinu ľudí, no rátajte s tým, že čím viac sa priblížite k tejto hmotnosti, tým bude dojazd kratší.

Vlastnosti Hodnoty
Batéria 17,5 Ah
Ovládanie LCD panel
Hmotnosť
Rám Hliníkový
Dojazd Max 150 km
Sedlo Selle ROYAL
Brzdy Hydraulické kotúčové
Výrobca Crussis
Nosnosť 120 kg
Náš tip

Ďalšie zaujímavé modely nájdete v našom textě o porovnaní elektrobicyklov.

Najpredávanejšie elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár