Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Horský elektrobicykel Crussis e-Largo 7.7 (2022) – Recenzia a test

24. 4. 2022 Aktualizované

Crussis e-Largo 7.7 recenzia

Crussis e-Largo 7.7 (2022) zvíťazil v našom porovnaní horských bicyklov ako najlepší z hľadiska pomeru ceny a výkonu. Ako bližšie píšeme v recenzii, elektrobicykel od českého výrobcu nás presvedčil jazdnými vlastnosťami aj kvalitou použitých komponentov.

Hodnotenie horského elektrobicykla Crusis e-Largo 7.7 (2022)

8.6

Perfektný

Horský bicykel Crussis e-Largo 7.7 (2022) je spoľahlivý e-bike na jazdu v teréne. Jeho hlavnou prednosťou je výhodný pomer medzi cenou a celkovou kvalitou spracovania. Dojazd až 130 km, 5 stupňov asistencie, robustná konštrukcia, prehľadný farebný displej, a k tomu navyše atraktívny dizajn. To všetko vytvára favorita v strednej cenovej kategórii.

Výkon
8.5
Dojazd a batéria
8.5
Jazdné vlastnosti
8.5
Dizajn a konštrukcia
9
Klady
  • Pevná a odolná konštrukcia
  • Pohodlné a nastaviteľné odpruženie
  • Dlhý dojazd
  • Prehľadný farebný displej
  • Dizajn
  • Priaznivý pomer ceny a výkonu
Zápory
  • Iba 9 prevodov

Výkon

Výkon elektrobicykla má na starosti elektromotor BAFANG MAX drive (M400) s nominálnym výkonom 250W (max 500W). Dynamickú jazdu pritom zabezpečuje krútiaci moment 80 Nm. Čo sa týka umiestnenia, ide o stredový elektromotor, čo prispieva k optimálnemu vyváženiu bicykla. S pomocou elektromotora možno dosiahnuť maximálnu rýchlosť 25 km/h. Toto obmedzenie je nastavené z výroby, aby elektrobicykel bol podľa legislatívy posudzovaný ako bicykel, teda jazda na ňom nevyžadovala vodičský preukaz.

Dojazd a batéria

Kapacita batérie a najmä dojazd patria, pri tomto type bicyklov, nepochybne medzi kľúčové parametre. Recenzovaný e-bike disponuje batériou s Li-Ion článkami Samsung 36V / 522 Wh (14,5 Ah).

Na jedno nabitie je schopná zvládnuť až 130 km, čo je priemerná hodnota, vyhovujúca pre väčšinu cyklistov. Ak by sa vám však táto vzdialenosť zdala nedostatočná, odporúčame zvoliť o čosi drahšiu verziu Crussis e-Largo 7.7-M s dojazdom až 170 km. Samozrejme, tieto čísla berte s rezervou. Reálny dojazd závisí od mnohých faktorov, na čele s profilom trate a intenzitou využívania asistencie elektropohonu.

Batéria bicykla je vyberateľná. Vďaka tomu je akumulátor možné nabíjať nielen priamo na bicykli. Ale taktiež batériu odpojiť a doplniť energiu pohodlne z domu, pomocou priloženej nabíjačky zo zásuvky. Súčasťou výbavy je BMS doska, ktorá batériu chráni pred prehriatím, skratom a prebitím. Praktickým bonusom je USB port na dobíjanie mobilných zariadení – smartfónu či navigácie.

Jazdné vlastnosti

Elektrobicykel Crussis e-Largo 7.7 je vhodný prakticky do každého terénu, stvorený je síce primárne na jazdu v prírode, ale nesklame ani na spevnenom povrchu. Nárazy chvályhodne zjemňuje odpružená vidlica s pružinovým tlmením. Zdvih vidlice dosahuje 100 mm, pričom je ľahko prispôsobiteľná váhe cyklistu. Vyladená geometria rámu prináša stabilitu a ovládateľnosť. Komfort zvyšuje sedadlo Selle ROYAL.

K dispozícii je 9 rýchlostí prehadzovačky. Na 29″ kolesách sú obuté kvalitné plášte MAXXIS ARDENT, ich partnerom sú kotúčové hydraulické brzdy, ktoré spoločne podržia jazdca aj v náročných situáciách. Bicykel je, v závislosti od konkrétneho produktu, vybavený komponentmi Shimano alebo SRAM.

Podľa charakteru trasy si možno zvoliť jeden z 5 stupňov asistencie elektromotora. Nastavenia realizujete cez farebný displej na riadidlách, ktorý v prehľadnej forme zobrazuje všetky potrebné údaje, ako stav batérie, stupeň asistencie, rýchlosť či najazdenú vzdialenosť.

Dizajn a konštrukcia

Horský elektrobicykel Crussis e-Largo 7.7 zaujme už na prvý pohľad atraktívnym dizajnom. Kombinácia modrej a žltej farby je neprehliadnuteľná a podčiarkuje jeho dynamický výraz.

Hlavnou charakteristikou robustnej konštrukcie je odolný a pevný rám, vyrobený z hliníka. Ako sme už vyššiu spomenuli, motor sa nachádza v strede. To znamená ideálne umiestnenie ťažiska, čo priaznivo ovplyvňuje ovládateľnosť. Do rámu je taktiež integrovaná batéria, čo poteší po funkčnej i estetickej stránke. Dodajme, že nosnosť elektrobicykla dosahuje 120 kg, čo opäť patrí do pásma priemeru.

Technické parametre

Vlastnosti Hodnoty
Batéria Samsung Li-ion 36 V/14,5 Ah (522 Wh)
Ovládanie LCD farebný displej, 5 stupňov asistencie
Zdvih vidlice 100 mm
Rám hliník
Dojazd 130 km
Sedlo Selle ROYAL
Prevody 1 × 9
Brzdy hydraulické kotúčové SRAM Level / SHIMANO BR-MT200
Nosnosť 120 kg
Výrobca Crussis
Modelový rok 2022
Náš tip

Pripravili sme aj porovnanie elektrobicyklov všetkých typov, o horských sa bližšie dočítate v článku Najlepšie horské elektrobicykle.

Najpredávanejšie horské elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (2 hlasy)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár