Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Horský elektrobicykel Crussis e-Largo 5.6 2022 – Recenzia a test

14. 3. 2021 Aktualizované

Crussis e-Largo 5.6 2021 recenzia

Do nášho testu sme zaradili horský elektrobicykel od českého výrobcu Crussis e-Largo 5.6 2021. Vyznačuje sa nižšou cenou, slušným maximálnym dojazdom a kvalitnými komponentami. Pozreli sme sa bližšie aj na ďalšie modely horských elektrických bicyklov. Ich porovnanie nájdete v článku najlepšie horské elektrobicykle.

Hodnotenie horského elektrobicykla Crussis e-Largo 5.6 2021

7.4

Výborný

Crussis e-Largo 5.6 2021 disponuje elektromotorom o výkone 250 W. Má 5 asistenčných stupňov a jeho maximálny dojazd je 115 km. Vzhľadom na cenu ponúka veľmi dobré vlastnosti.

Výkon
7
Dojazd a batéria
7.5
Jazdné vlastnosti
8
Dizajn a konštrukcia
7
Klady
  • Prijateľná cena
  • Maximálny dojazd
  • Kvalitné komponenty
  • Vyberateľná batéria
Zápory
  • Vzhľadom na cenu nič zásadné

Výkon

O výkon tohto elektrobicykla sa stará motor BAFANG MAX drive (M400), ktorý je osadený do rámu bicykla. Jazdcovi dodá krútiaci moment 80 Nm a výkon 250 W. Dokáže vyvinúť rýchlosť 25 km/h. V prípade, že to bude pre vás málo, tak motor je možné upraviť na dvojnásobný výkon.

Elektromotor dopĺňa aj torzný snímač. Jeho úlohou je dopomôcť vám výkonom pri šľapaní. Čím viac sa do pedálov opriete, tým vám viac dopomôže. Hmotnosť motora je 3,6 kg, čo je viac-menej štandard. Nerobia mu problém teploty od – 20 do + 45 , takže jazda v chladnejších dňoch by nemala byť problémová. Pri plnom výkone je hlučnosť 55 dB.

Dojazd a batéria

Dojazd tohto elektrického horského bicykla je 115 km. To je však maximálna hodnota, ktorú uvádza výrobca. Samozrejme znižuje sa štýlom jazdy a ďalšími faktormi. Kapacita batérie je 13 Ah alebo 468 Wh. Je integrovaná do rámu bicykla a je možné ju vybrať, čo vám zjednoduší jej nabíjanie.

Jazdné vlastnosti

Horský elektrický bicykel Crussis e-Largo 5.6 2021 je vhodný pre horší lesný terén a cestné komunikácie. Pri jazde po nerovnom a hrboľatom teréne vás podrží vidlica Suntour XCT30. Tá má pružinové tlmenie a jej zdvih je 100 mm. Navyše je nastaviteľná a je možné ju uzamknúť.

O pohodlie pri sedení sa stará sedlo značky Selle Royal. To je osadené na sedlovke od výrobcu tohto bicykla. Pri jazde vám bude zobrazovať informácie ako stav batérie či stupeň asistencie LCD displej. Konkrétne tento model má 5 stupňov asistencie a k tomu aj asistent chôdze.

Predné aj zadné koleso disponuje hydraulickými kotúčovými brzdami. Na kolesách sú osadené plášte MAXXIS ARDENT. Tie zabezpečujú dobrú priľnavosť.

Dizajn a konštrukcia

Dizajn tohto bicykla je štandardne moderný a štýlový. Farebné prevedenie je v kombinácii tmavo modrej a oranžovej. Štýl je prispôsobený pre pánov. Nosnosť je 120 kg, čo je taktiež bežná hodnota a zároveň je dostačujúca pre väčšinu cyklistických nadšencov. Hmotnosť tohto bicykla sme nezistili, pretože podľa výrobcu neprebieha meranie hmotnosti podľa zavedeného štandardu.

Rám bicykla je robustný a pri výrobe bol štandardne použitý hliník, ktorý sa vyznačuje vysokou pevnosťou a nízkou hmotnosťou.

Vlastnosti Hodnoty
Batéria Li-Ion 468 Wh
Ovládanie LCD displej
Zdvih vidlice 100 mm
Rám Hliníkový
Dojazd Max 115 km
Sedlo Selle ROYAL
Brzdy Hydraulické kotúčové
Výrobca Crussis
Nosnosť 120 kg

Najpredávanejšie horské elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár