Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia mestského elektrobicykla Crussis e-Country 7.7-S (2022)

6. 5. 2022 Aktualizované

Mestský elektrobycikel Crussis e-Country 7.7-S

Mestský elektrobicykel Crussis e-Country 7.7-S patrí k tomu najlepšiemu, čo na trhu nájdete. Vyniká silnou batériou a dojazdom až 150 km, pričom sa nezľakne ani ľahšieho terénu. Viac o výbave, výkone a jazdných vlastnostiach v recenzii.

Hodnotenie mestského elektrobicykla Crussis e-Country 7.7-S (2022)

9.1

TOP

Mestský elektrobicykel Crussis e-Country 7.7-S (2022) je vynikajúco vybavený model, ktorý presvedčí aj náročných záujemcov dlhým dojazdom až 150 km, kotúčovými brzdami aj vidlicovou so zdvihom 100 mm. Bonusom je moderný dizajn, ktorý nenarúša batéria ukrytá v ráme bicykla.

Elektromotor
9
Dojazd a batéria
9
Jazdné vlastnosti
9.5
Dizajn a konštrukcia
9
Klady
  • Dlhý dojazd
  • Vidlica zo zdvihom 100 mm
  • Kotúčové hydraulické brzdy
  • Stredový motor s krútiacim momentom 80 Nm
  • Farebný displej
  • Hliníkovým rám s pohodlnou geometriou
Zápory
  • Vyššia cena

Elektromotor

Pohon elektrobicykla má na starosti stredový elektromotor BAFANG MAX drive (M400) so štandardným výkonom 250W. Jeho výhodou je práve umiestnenie uprostred konštrukcie, čo zlepšuje vyváženie bicykla. Krútiaci moment, ktorý dosahuje 80 Nm, sľubuje dynamickú jazdu.

Elektromotor disponuje torzným snímačom sily šliapania, teda čím intenzívnejšie šliapete do pedálov, tým aktívnejšie vám motor pomáha. Zvoliť si pritom možno z 5 stupňov asistencie. Ovládanie je jednoduché, pomocou tlačidiel umiestených na riadidlách. Všetky potrebné informácie, ako stav batérie, úroveň asistencie, rýchlosť a prejdenú vzdialenosť, zobrazuje farebný LCD displej na riadidlách. Užitočnou doplnkovou funkciou je USB konektor pre dobíjanie mobilných zariadení.

Dojazd a batéria

Batéria s Li-Ion článkami Panasonic sa môže pochváliť veľkou kapacitou (17,5 Ah). Na jedno nabitie je schopná zvládnuť až 150 km. Pochopiteľne, ide o hodnotu pri optimálnych podmienkach, v realite sa táto vzdialenosť skracuje v závislosti od profilu trate či spôsobu využívania asistencie elektromotora. Dočerpanie energie na 100 % si pýta približne 9 hodín, batéria je vyberateľná, teda je možné ju nabíjať mimo bicykla.

Jazdné vlastnosti

Priaznivé jazdné vlastnosti sú výsledkom kombinácie vyváženia elektrobicykla Crussis e-Country 7.7-S a kvalitnej výbavy. V prednej časti nachádzame odpruženú vidlicu s pružinovým tlmením SUNTOUR so zdvihom až 100 mm, ktorá je jednoducho prispôsobivá hmotnosti cyklistu (uzamykateľná z vidlice).

Bezpečnosť jazdy zvyšujú kotúčové hydraulické brzdy, čo príde vhod najmä v kritických situáciách alebo na mokrej vozovke. Radenie disponuje 8 rýchlosťami. To všetko dohromady znamená, že s elektrobicyklom možno jazdiť nielen po mestských komunikáciách, ale aj v nenáročnom teréne. Dodajme, že o komfort jazdca sa stará sedlo Selle ROYAL.

Dizajn a konštrukcia

Hliníkový rám má pohodlnú geometriu. Nízke posadenie hlavnej trubky umožňuje jednoduché nasadanie, vďaka čomu je elektrobicykel vhodný napr. aj pre seniorov. Nosnosť elektrobicykla je klasických 120 kg.

Keďže batéria je čiastočne integrovaná do rámu, výsledkom je čistý dizajn. A to v tmavých tónoch, ktorú oživujú kontrastné prvky. Súčasťou elektrobicykla je základná výbava. Samozrejmosťou sú blatníky, nechýba ani zadný nosič.

Technické parametre Crussis e-Country 7.7-S

Vlastnosti Hodnoty
Batéria PANASONIC Li-Ion 36V / 630 Wh (17,5 Ah)
Ovládanie farebný LCD displej, 5 stupňov asistencie
Zdvih vidlice 100 mm
Rám hliník
Dojazd 150 km
Sedlo Selle ROYAL
Prevody 1 × 8
Brzdy kotúčové hydraulické
Nosnosť 120 kg
Výrobca Crussis
Modelový rok 2022

Najlepšie mestské elektrobicykle

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.8 (10 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár