Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia mestského elektrobicykla Crussis e-Country 1.11

6. 5. 2022 Aktualizované

Crussis e-Country 1.11 recenzia mestskeho elektrobicykla

Crussis e-Country 1.11 (2022) je mestský elektrobicykel, ktorý boduje výhodným pomerom medzi cenou a celkovou kvalitou, vrátane dojazdu na jedno nabitie. Navyše, pozornosť si získava pekným dizajnom.

Hodnotenie mestského elektrobicykla Crussis e-Country 1.11 (2022)

8.3

Výborný

Mestský elektrobicykel Crussis e-Country 1.11 (2022) spĺňa prakticky všetko to, čo vyžaduje bežné jazdenie mestom. Maximálny dojazd dosahuje 100 km, potešením je vydarený vzhľad s plne integrovanou batériou i výbava príslušenstva. Slabšou stránkou sú len čeľusťové brzdy, čo však kompenzuje dobrou cenou.

Elektromotor
8
Dojazd a batéria
8
Jazdné vlastnosti
8
Dizajn a konštrukcia
9
Klady
  • Dobré jazdné vlastnosti
  • Kvalitné komponenty
  • Geometria rámu pre ľahké nastupovanie
  • Elegantný dizajn
  • Plne integrovaná batéria do rámu
Zápory
  • Absentujúce kotúčové brzdy

Elektromotor

Elektromotor značky Bafang nachádzame v náboji zadného kolesa. Výkon, ako je u elektrických bicyklov štandardom, činí 250 W. Rýchlosť s využitím asistencie elektromotora je obmedzená na 25 km/h, aby elektrobicykel spĺňal legislatívnu normu. Elektrický pohon poskytuje klasicky 5 stupňov výpomoci. Ovládanie sa realizuje pomocou LED panelu umiesteného na riadidlách. Ten zobrazuje základné informácie – stav batérie a zvolenú úroveň asistencie elektromotora.

Dojazd a batéria

Druhý kľúčový prvok elektrobicykla je u tohto modelu taktiež v podstate neviditeľný. Batéria je totiž plne integrovaná do rámu tohto mestského elektrobicykla. Li-Ion články pritom nesklamú ani kapacitou 13 Ah.

Podstatnejší údaj je však maximálny dojazd až 100 km. Ide o priemernú hodnotu, ktorú v mestskom prostredí môžeme vnímať ako úplne dostačujúcu. Komu by to ale nestačilo, výrobca ponúka variant so silnejšou batériou. Crussis e-Country 1.11-S s vysokokapacitnými článkami (17,5 Ah) dôjde na jedno nabitie až 140 km. Pre istotu pripomíname, že reálny dojazd závisí od radu faktorov, na čele so zvoleným stupňom podpory elektromotora a profilu terénu.

Pokiaľ energiu miniete až na nulu, následne plnú kapacitu batérie dobijete za cca 6,5 hodiny. Samozrejmosťou je BMS doska, ktorá batériu chráni pred prehriatím, skratom alebo prebitím.

Jazdné vlastnosti

Jazda na recenzovanom modeli Crussis e-Country 1.11 sa vyznačuje dobrou ovládateľnosťou. Výrobca mestský elektrobicykel stvoril na cestu do práce, nákupy či nenáročný výlet. Tomu zodpovedajú komponenty, ktorými elektrobicykel vybavil. Radenie so 7 rýchlosťami pochádza z dielne výrobcu Shimano. Komfortnejšie zdolávanie prekážok, akými sú napr. výtlky, umožňuje odpružená vidlica Suntour CR7-V 700C.

Mínusom sú iba klasické čeľusťové brzdy TEKTRO V-Brake. V prípade mestských elektrobicyklov to síce nie je zásadný nedostatok, ale kotúčové brzdy by boli každopádne spoľahlivejším riešenie, obzvlášť na ceste pokrytej vodou.

Dizajn a konštrukcia

Mestský elektrobicykel Crussis e-Country 1.11 zaujme už na prvý pohľad vydareným dizajnom. Nemalú zásluhu na tom má, ako sme už vyššie spomenuli, „neviditeľná“ batéria, schovaná v ráme elektrobicykla.

Určený je pre mužov aj ženy, vrátane seniorov. Znížený hliníkový rám totiž znamená pohodlné a bezpečné nasadenia i zosadanie. Nosnosť sa vyšplhala, ako je zvykom, na 120 kg. Na záver recenzie nemôžeme nespomenúť v podstate kompletnú doplnkovú výbavu, ktorej súčasťou sú blatníky, stojan, nosič, predné aj zadné svetlo.

Technické parametre Crussis e-Country 1.11

Vlastnosti Hodnoty
Batéria Li-Ion 36V / 468 Wh (13 Ah)
Ovládanie LED panel, 5 stupňov asistencie
Rám hliník
Dojazd 100 km
Sedlo Crussis
Prevody 1 × 7
Brzdy Tektro V-Brake
Nosnosť 120 kg
Výrobca Crussis
Modelový rok 2022

Najpredávanejšie elektrobicykle do mesta

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár