Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Horský elektrobicykel Crussis e-Atland 11.7 (2022) – Recenzia a test

24. 4. 2022 Aktualizované

Crussis e-Atland 11.7 recenzia

Hľadáte najlepší elektrobicykel do terénu? Naše odporúčanie znie Crussis e-Atland 11.7 (2022). Dojazdom 150 km, nadštandardnou výbavou, 12 rýchlosťami a silným motorom si získa aj náročných cyklistov. V našom porovnaní horských elektrobicyklov obsadil prvé miesto.

Hodnotenie horského elektrobicykla Crussis e-Atland 11.7 (2022)

9.1

TOP

Recenzovaný Crussis e-Atland 11.7 (2022) je vynikajúci horský elektrobicykel po každej stránke, vhodný aj do náročného terénu. Oceňujeme predovšetkým kvalitné komponenty Bosch, vrátane silného elektromotora, vyladený rám, spoľahlivé brzdy a v neposlednom rade dojazd až 150 km. Stručne povedané – výbava bez kompromisov pre náročných, ktorí sú ochotní si priplatiť.

Výkon
9
Dojazd a batéria
9
Jazdné vlastnosti
9.5
Dizajn a konštrukcia
9
Klady
  • Vysoká odolnosť a kvalita spracovania
  • Vhodný aj do náročného terénu
  • Dojazd 150 km
  • Komponenty značky Bosch
  • Výkonný motor
  • Špičkové brzdy
  • 12 rýchlostí
Zápory
  • Vyššia cena

Výkon

Výbava recenzovaného elektrobicykla od českej značky Crussis patrí k tomu najlepšiemu, čo dnes v rámci cenovej hladiny môžete nájsť. Výnimkou nie je ani silný elektromotor z dielne výrobcu Bosch. Konkrétne ide o stredový pohon Performance CX 4. gen., ktorý poteší vysokým krútiacim momentom až 85 Nm. Ako je všeobecne známe, Bosch sa vyznačuje kvalitou, na ktorú sa v tomto prípade možno spoľahnúť aj v náročnom teréne.

Motor je vybavený snímačom šliapania i torzným snímačom sily šliapania, vďaka čomu, čím intenzívnejšie cyklista šliape do pedálov, tým viac mu elektromotor pomáha. Výkon motora je klasicky obmedzený na 250W a maximálna rýchlosť na 25 km/h.

Dojazd a batéria

Rovnako od výrobcu Bosch pochádza aj Li-Ion batéria. Jej kapacita dosahuje až 16,7 Ah, čo na jedno nabitie vystačí až na 150 km jazdy. Je to síce vzdialenosť uvádzaná pri optimálnych podmienkach, nič to však nemení na tom, že ide o nadpriemerný dojazd.

Ďalšou výhodou batérie je, že je plne integrovaná do rámu, čo znamená nielen čistejší dizajn, ale najmä perfektnú vyváženosť elektrobicykla. Doplnenie energie na 100 % kapacity vyžaduje približne 4 hodiny. Batéria je vyberateľná, nabíjanie je teda možné priamo na nosiči bicykla alebo mimo neho. Nechýba Battery Management System chrániaci pred prehriatím, skratom alebo prebitím.

Jazdné vlastnosti

Skvelé jazdné vlastnosti prináša výbava vysokej úrovne od popredných značiek. O komfort na nerovnostiach sa stará vzduchom tlmená vidlica ROCKSHOX so zdvihom 120 mm, ktorá je uzamykateľná a výborne reaguje na hmotnosť cyklistu.

Bicykel sa vyznačuje perfektnou ovládateľnosťou. Disponuje 27,5″ kolesami, ktorých spoľahlivý kontakt s terénom zabezpečujú plášte Maxxis Ardent. Oceňujeme taktiež kotúčové hydraulické brzdy SRAM Guide T a precízne radenie s 12-rýchlosťami.

Ovládanie asistencie elektromotora je pohodlné, a to prostredníctvom displeja BOSCH Intuvia, ktorý zobrazuje všetky potrebné informácie.

Dizajn a konštrukcia

Elektrobicykel Crussis e-Atland 11.7 je stvorený pre jazdu naprieč prírodou, čomu zodpovedá dizajnové prevedenie so zelenou farbou, ktoré oživujú žlté prvky. Bicykel stojí na vyladenom hliníkovom ráme tak, aby počas jazdy poskytoval čo najlepšiu stabilitu. V jeho strede sa nachádza elektromotor a batéria integrovaná do rámu. Nosnosť bicykla je klasických 120 kg.

Technické parametre

Vlastnosti Hodnoty
Batéria BOSCH PowerTube 625 (625 Wh / 16,7 Ah)
Ovládanie farebný displej
Zdvih vidlice 120 mm
Rám hliník
Dojazd 150 km
Sedlo Selle ROYAL
Prevody 1 × 12
Brzdy hydraulické kotúčové SRAM Guide T
Výrobca Crussis
Modelový rok 2022
Náš tip

Ďalšie kvalitné modely nájdete v článku o horských elektrobicykloch, alebo si pozrite porovnanie najlepších elektrobicyklov všetkých typov.

Najpredávanejšie horské elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár