Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Horský elektrobicykel Conway EMR 629 29“ 2.0 – Recenzia a test

14. 3. 2021 Aktualizované

Conway EMR 629 29“ 2.0 recenzia

Conway EMR 629 29“ 2.0 je špičkový elektrobicykel, ktorého vlastnosti potešia aj náročných cyklistov. Ponúka kvalitné komponenty, 11-stupňovú prevodovku a vysoký komfort pri jazde.

Hodnotenie horského elektrobicykla Conway EMR 629 29“ 2.0

8.9

Perfektný

Elektrobicykel Conway EMR 629 29“ 2.0 patrí k špičkovým modelom. Cyklistom ponúkne skvelé brzdy, kvalitné komponenty značky Bosch, anatomické sedlo a odolný rám so špeciálnou úpravou.

Výkon
8
Dojazd a batéria
8
Jazdné vlastnosti
10
Dizajn a konštrukcia
9.5
Klady
  • Komponenty značky Bosch
  • Kvalitné brzdy
  • Anatomické sedlo
  • Rám so špeciálnou úpravou
  • Kvalitné spracovanie
  • 11 rýchlostí
Zápory
  • Slabší krútiaci moment
  • Vzhľadom na cenu by mohol mať dlhší dojazd

Výkon

Výkon zrecenzovaného elektrobicykla Conway EMR 629 29“ 2.0 zaobstaráva stredový elektromotor Bosch Performance Cruise. Výrobca Bosch je známy výbornou kvalitou ich výrobkov. Veríme, že to platí aj v tomto prípade. Jeho výkon je obmedzený tak ako to štandardne býva na 250 W. Teda maximálna rýchlosť, ktorú môže dosiahnuť je 25 km/h.

Nevýhodou je krútiaci moment 65 Nm a maximálna asistencia 300 %. Pri zohľadnení jeho ceny to nie je nič extra. Niektoré lacnejšie modely ako napríklad 4EVER Ennyx 3 29“ majú práve krútiaci moment o niečo vyšší. Avšak má iné prednosti, ktoré jeho cenu zohľadňujú.

Dojazd a batéria

Tak ako elektromotor aj batéria tohto elektrobicykla je od výrobcu Bosch. Jej kapacita je 500 Wh alebo 13,8 Ah. To postačí na maximálny dojazd 120 km. Touto vlastnosťou sa od iných modelov neodlišuje. Jediným rozdielom je jej umiestnenie. Väčšina iných modelov má batériu integrovanú priamo v spodnej časti rámu. Pri tomto bicykli je batéria umiestnená v strede rámu. Jej nabitie na 100 % kapacity trvá približne tri hodiny.

Jazdné vlastnosti

Horský elektrický bicykel Conway EMR 629 29“ 2.0 poteší jazdnými vlastnosťami aj náročnejších cyklistov. V prednej časti sa nachádza vzduchová vidlica Recon Gold RL so zdvihom 100 mm. Ponúka možnosť nastavenia tlaku vzduchu a taktiež jej uzamknutia. Takže poskytne príjemnejšiu jazdu po rovnej ceste aj nerovnom teréne.

Hydraulické kotúčové brzdy sú od výrobcu Shimano. Konkrétne ide o model Deore BR-M615, ktoré sú u cyklistov vo veľkej obľube. Okrem kvalitných bŕzd nájdete na tomto elektrobicykli aj plášte so skvelými vlastnosťami. Pri jazde v akomkoľvek počasí poskytnú výbornú trakciu a majú univerzálne použitie. Navyše je možné ich zmeniť na bezdušové, čo je podľa výrobcu pomerne jednoduchá záležitosť.

Počas jazdy budete sedieť na sedle Contec Anatomic. To sa vyznačuje kvalitným spracovaním a vysokou mierou pohodlnosti. Sedlovka je tiež od tohto výrobcu. Všetky potrebné informácie vám zobrazí LCD displej, ktorý je taktiež od výrobcu Bosch. Prednosťou tohto elektrobicykla je aj 11 rýchlostí, pričom k dispozícii máte páčkové radenie.

Dizajn a konštrukcia

Dizajn elektrického bicykla Conway EMR 629 29“ 2.0 sa trochu odlišuje od iných modelov. Odlišnosť je hlavne v umiestnení a tvare batérie. Bežne je integrovaná v ráme, no v tomto prípade je to v strede rámu. Materiál rámu je klasicky hliník. Ten má špeciálne upravený technológiou Hydroforming. Vďaka nej má vysokú odolnosť a nízku hmotnosť.

Avšak celková hmotnosť bicykla je 22,4 kg, čo je štandard. Je dostupný v kombinácii žltej a čiernej farby. Kvalitatívne spracovanie bicykla je na vysokej úrovni, čo sa samozrejme podpísalo na jeho cene.

Vlastnosti Hodnoty
Batéria Bosch 500 Wh/13,8 Ah
Ovládanie LCD displej
Zdvih vidlice 100 mm
Rám Hliníkový
Dojazd Max 120 km
Sedlo Contec Anatomic
Brzdy Hydraulické kotúčové
Výrobca Conway
Hmotnosť 22,4 kg
Náš tip

V článku o najlepších horských elektrobicykloch nájdete ďalšie zaujímavé modely.

Najpredávanejšie horské elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 2.5 (2 hlasy)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár