Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Concept Perfect Air CA1000 – Recenzia a test

22. 1. 2021 Aktualizované

Concept Perfect Air CA1000 recenzia

Lacnejší model čističky vzduchu. Concept Perfect Air CA1000 poteší svojimi vlastnosťami nenáročného používateľa, ktorý potrebuje čistý vzduch v malých priestoroch.

Hodnotenie čističky vzduchu Concept Perfect Air CA1000

6.7

Dobrá

Čistička vzduchu Concept Perfect Air CA1000 disponuje výkonom 238 m3/h, základnými funkciami a jednoduchým ovládaním.

Funkcie a ovládanie
6.5
Výkon
6.5
Dizajn, rozmery, hlučnosť
7
Klady
  • Nízka cena
  • Jednoduché ovládanie
  • UV lampa a ionizácia vzduchu
  • Menšie rozmery
Zápory
  • Vzhľadom na cenu nič zásadné

Funkcie a ovládanie

Concept Perfect Air CA1000 môžeme zaradiť do nižšej cenovej kategórii. Vzhľadom na to má štandardné funkcie ako napríklad časovač, ktorý môžete nastaviť na 2,4 alebo 8 hodín. Ďalej máte možnosť zvoliť si z troch rýchlostných režimov. Filtračný systém je zložený zo štyroch druhov filtrov. To ale nie je všetko. Súčasťou je aj UV lampa, ktorá ničí mikroorganizmy a k tomu ešte funkcia ionizácie.

Ionizácia vzduchu má niekoľko benefitov pre ľudské zdravie ba dokonca aj pre psychiku. Čističku môžete ovládať jedine pomocou tlačidiel. Nie je možné ju ovládať na diaľku, avšak pri tejto cene to nie je štandardom. Nad tlačidlami sa nachádzajú svetelné kontrolky, ktoré zobrazujú aktuálne nastavenie zariadenia. Na znečistený filter vás čistička upozorní prostredníctvom kontrolky. Ovládanie je jednoduché, intuitívne a zvládne ho každý.

Absencia senzoru kvality vzduchu a automatickej prevádzky je vzhľadom na nízku cenu zanedbateľná. Preto ak bude práve to vaše kritérium, tak si pripravte o niekoľko desiatok eur viac. Čistička Xiaomi Mi Air Purifier Pro EU predstavuje v tomto prípade vhodné riešenie. Je o trochu drahšia no ponúka diaľkové ovládanie, vysoký výkon a automatický chod.

Výkon

Výkon čističky je 238 m3 za hodinu, čo sa dá považovať za bežnú hodnotu. Je určená pre menšie miestnosti s rozlohou 25 až 35 m2. Teda je skôr vhodná pre jednotlivé izby v domácnosti.

Dizajn, rozmery, hlučnosť

Dizajnu nemáme štandardne čo vytknúť. Pochváliť môžeme menšie rozmery, vďaka čomu ju môžete umiestniť aj na menej prístupné miesta. Maximálna hlučnosť, ktorú dosiahne pri najvyššom výkone je 55 dB. Túto hodnotu môžeme označiť za trochu nadpriemernú, keďže výkon nie je vysoký.

Vlastnosti Hodnoty
Odporúčaná rozloha priestoru 25 – 35 m2
Hlučnosť 30 – 55 dB
Počet rýchlostí 3
Výkon 238 m3/h
Displej nie
Diaľkové ovládanie nie
Rozmery (š × v × h) 32,5 × 40,5 × 18,2 cm
Hmotnosť 4,2 kg
Náš tip

Ďalšie modely, ktoré sme taktiež zrecenzovali nájdete v našom porovnaní čističiek vzduchu.

Najpredávanejšie čističky vzduchu

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár