Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Úzka práčka Candy CS4 127TXME/1-S – recenzia

10. 11. 2022 Aktualizované

Candy CS4 127TXME-1-S slim práčka recenzia

Slim práčka Candy CS4 127TXME/1-S je cenovo dostupný model, ktorý vyniká veľmi nízkou spotrebou energie. Aj vďaka tomu sa podľa rebríčka predajnosti teší značnej obľube. Ako obstála v hodnotení najlepších úzkych práčok, píšeme v recenzii.

Hodnotenie slim práčky Candy CS4 127TXME/1-S

8.3

Perfektná

Úzka práčka Candy CS4 127TXME/1-S za priaznivú cenu poteší hneď viacnásobne. V kompaktnom tele ukrýva bubon s kapacitou 7 kg, tichý invertorový motor s 11-ročnou zárukou i technológiu pre ovládanie mobilom. Čerešničkou na torte je energetická trieda A.

Kapacita bubna a rozmery
8.5
Programová výbava, technológie a funkcie
7
Energetická náročnosť a hlučnosť
9
Ovládanie a manipulácia
8.5
Klady
  • Energeticky veľmi úsporná
  • Kapacita 7 kg
  • Tichý chod
  • 9 rýchlych programov
  • Dotykový displej + mobilná appka
  • Priaznivá cena
Zápory
  • Nemá parný program
  • Bez WiFi, len NFC

Kapacita bubna a rozmery

Úzka práčka plnená spredu spája kompaktné rozmery so slušnou kapacitou. Bubon práčky si poradí až so 7 kg bielizne, čo je dostatok pre troj- až štvorčlennú domácnosť.

Hĺbka práčky pritom dosahuje len 45 cm, nebude tak prekážať ani v malej kúpeľni. Šírka je štandardných 60 cm. Priemeru sa nevymyká ani výška. S 85 cm sa úspešne popasuje aj s priestorom pod kuchynskou linkou. Náročnou výzvou nebude ani prenášanie, čistá hmotnosť slim práčky neprekročila 60 kg.

Candy CS4 127TXME-1-S úzka práčka

Programová výbava, technológie a funkcie

Zoznam programov je pomerne dlhý a ich skladba pestrá. Na výber je konkrétne 16 programov. Keď tlačí čas, vhod príde 9 rýchlych, ktoré vyperú bielizeň do jednej hodiny.

Popri klasických programoch ako bavlna, syntetika či vlna, nechýbajú verzie pre džínsy, športové oblečenie či malé náplne. Komu by základný balík nestačil, má možnosť rozšíriť zoznam o ďalších 40 programov cez aplikáciu (viac v časti ovládanie).

Samozrejmosťou sú základné funkcie ako odložený štart, detská poistka, fuzzy logic (automatická úprava spotreby vody a elektriny podľa náplne bubna). Pokročilejšie vymoženosti, ako napr. parné pranie, sa do cenovky, pochopiteľne, nevošli.

Energetická náročnosť a hlučnosť

V disciplíne, ako míňať čo najmenej peňazí, patrí slim práčka medzi elitu. Podľa nových energetických štítkov spĺňa nároky najúspornejšej energetickej triedy A. Premeňme si to na čísla. Podľa údajov na energetickom štítku na 100 cyklov minie 45 kWh. Starosti si netreba robiť ani s faktúrou za vodné a stočné. Počas základného cyklu zhltne približne 41 litrov.

Emisie hluku prenášaného vzduchom pri odstreďovaní vykazujú 74 dB. Úzka práčka teda zapadá do kategórie hlučnosti B (na stupnici A až D). Papierovo síce nehrá najvyššiu ligu, pochvalu si ale rozhodne zaslúži. Práve tichý chod uvádzajú používatelia tejto práčky ako jednu z najčastejších výhod. Zásluhu na tom má hlavne invertorový motor, na ktorý výrobca poskytuje predlženú záruku 11 rokov.

Ovládanie a manipulácia

Ovládanie úzkej práčky Candy CS4 127TXME/1-S je jednoduché a prehľadné. Otočný volič programov dopĺňa dotykový displej.

Priaznivcov smart spotrebičov zaujme možnosť bezdrôtového spojenie so smartfónom. Mobilná aplikácia prináša širšie možnosti, vrátane sťahovanie nových programov či chytrú kontrolu prístroja. Škoda, že konektivita zahŕňa iba NFC, WiFi absentuje.

Do pozornosti pri obsluhe slim práčky dávame ešte jeden benefit. Dvierka umiestnené vyššie pre menej námahy pri vkladaní a vyberaní bielizne.

Kľúčové parametre a vlastnosti Hodnoty
Kapacita 7 kg
Počet programov 16 základných (+ 40 na stiahnutie)
Max. rýchlosť odstreďovania 1200 ot./min
Energetická trieda A
Spotreba energie 45 kWh/100 cyklov
Spotreba vody 41 l/cyklus
Hlučnosť odstreďovania 74 dB
Displej dotykový
Farba biela
Rozmery (v × š × h) 85 × 60 × 45 cm
Hmotnosť 60 kg

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár