Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

BlueTouch BT800 – Recenzia a test

17. 12. 2020 Aktualizované

BlueTouch BT800 recenzia a test

V našom rebríčku je BlueTouch BT800 najvýkonnejšia elektrokolobežka. Okrem vysokého výkonu a dlhého dojazdu disponuje aj štýlovým vzhľadom.

Ak hľadáte menej výkonné alebo lacnejšie modeli elektrokolobežiek, doporučujeme prečítať článok najlepšie elektrické kolobežky, kde nájdete zujímavé varianty.

Hodnotenie elektrickej kolobežky BlueTouch BT800

8.8

Perfektná

Elektrokolobežka BlueTouch BT800 dokáže s plne nabitou batériou prejsť 60 km. Vďaka výkonu 800 W, je jej maximálna rýchlosť až 50 km/h. Preto je vhodnou voľbou pre náročných používateľov, ktorí majú radi rýchlu jazdu.

Rýchlosť a dojazd
9.5
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
8
Batéria
9
Klady
  • Vysoký výkon (max. rýchlosť 50 km/h)
  • Dojazd 60 km
  • Štýlový dizajn
  • Odolná konštrukcia
  • Rýchle nabíjanie – vzhľadom na vysokú kapacitu
Zápory
  • Vysoká hmotnosť (26 kg)
  • Potrebná pravidelná kontrola
  • Vysoká cena

Rýchlosť a dojazd

Rýchlosť a dojazd elektrickej kolobežky BlueTouch BT800 sú hodnoty, ktorá môžeme označiť ako nadštandard. Maximálna rýchlosť, ktorú môžete s touto kolobežkou dosiahnuť je až 50 km/h, čím sa vyrovná aj osobnému autu v bežnej mestskej doprave. Vysokú rýchlosť zabezpečuje 800 W výkonný elektromotor. Ak teda máte radi rýchlu jazdu, tak s touto kolobežkou si užijete kopu zábavy.

Okrem vysokej rýchlosti má aj slušná dojazd. S plne nabitou batériou dokážete prejsť vzdialenosť 60 km. Avšak to je maximum, ktoré dosiahnete pri najlepších podmienkach.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Keďže hodnotená kolobežka má výkonný motor a vysokú maximálnu rýchlosť, tak je tomu prispôsobená aj konštrukcia. Disponuje odpruženými 10″ kolesami a odpruženou vidlicou, vďaka čomu má vyššiu mieru pohodlia pri jazde po hrboľatej ceste.

Materiál konštrukcie je letecký hliník. Ten sa vyznačuje vysokou odolnosťou a nízkou hmotnosťou. Avšak jej hmotnosť 26 kg je vysoko nad priemer, no je pravdepodobne spôsobená výkonným elektromotorom, veľkou batériou a robustnejšou konštrukciou. Takže pri cestovaní verejnou dopravou sa pri jej prenášaní možno trochu zapotíte.

Kolobežka má moderný vzhľad a skladaciu konštrukciu. Zloženie by malo trvať niekoľko sekúnd. Nosnosť je štandardne 120 kg.

Batéria

Prednosťou recenzovanej elektrickej kolobežky je určite jej batéria. Kapacita je 24 Ah, čo je oproti bežným modelom dva až tri krát viac. Za skvelú výhodu musíme označiť dobu nabíjania 9 hodín, čo je vzhľadom na jej kapacitu slušný čas. Dojazd ako sme už vyššie spomenuli je 60 km, čím je vhodná aj na dlhšie výlety.

Ostatné vlastnosti

Jeden z praktických doplnkov výbavy je USB konektor pre nabíjanie mobilu. To je však v tejto cenovej kategórii štandardom. Nesmieme nespomenúť veľa pozitívnych hodnotení od majiteľov tejto elektrokolobežky. Samozrejmosťou je prehľadný podsvietený displej a osvetlenie. Zaujal nás zadný 3D reflektor, ktorý dodáva kolobežke moderný a štýlový vzhľad. Neodmysliteľnou súčasťou sú aj kvalitné kotúčové brzdy.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 800 W
Maximálna rýchlosť 50 km/h
Materiál rámu Hliník
Dojazd 60 km
Hmotnosť 26 kg
Nosnosť 120 kg
Doba nabíjania 9 hod
Priemer kolies 10″
Kapacita batérie 24 Ah
Náš tip

Hľadáte menej výkonné alebo lacnejšie modeli elektrokolobežiek? V článku najlepšie elektrické kolobežky nájdete zoznam ďalších, ktoré sme podrobili testu.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Vladimír (13. 6. 2021 10:06)

Potrebná pravidelná kontrola. Čo na nej treba kontrolovať?

Odpovědět
Uživatel
Tomáš Kolesár (15. 6. 2021 07:06)

Dobrý deň, keďže ide o prostriedok, s ktorým sa pohybujete v premávke a dosahuje rýchlosť až 50 km/h, tak je potrebné dbať aj na bezpečnosť. Odporúčané sú pravidelné kontroly u odborníkov, ktorý kontrolujú brzdy, rám, spoje a celkový stav elektrokolobežky.

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár