Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Apache Matto Bosch Active 2018 – Recenzia a test

31. 3. 2021 Aktualizované

Recenzia Apache Matto Bosch Active Plus 2018

Do nášho zoznamu sme zaradili aj obľúbený treking/crossový elektrobicykel Apache Matto Bosch Active 2018. Vďaka jeho vlastnostiam si užijete jazdu na rovnej ceste aj v teréne a je vhodný pre rekreačných cyklistov. Na ďalšie zaujímavé modely elektrobicyklov sme sa bližšie pozreli v našom článku. Ak vás to zaujalo, neváhajte si ho prečítať.

Hodnotenie treking/crossového elektrobicykla Apache Matto Bosch Active 2018

7.5

Výborný

Apache Matto Bosch Active 2018 má kvalitné komponenty od nemeckého výrobcu Bosch. Pri jazde najviac oceníte nízku hmotnosť, hydraulické kotúčové brzdy a dojazd 100 km.

Výkon
7
Dojazd a batéria
7.5
Jazdné vlastnosti
8
Dizajn a konštrukcia
7.5
Klady
  • Komponenty Bosch
  • Hmotnosť 18,1 kg
  • Dobré jazdné vlastnosti na ceste aj mimo nej
Zápory
  • Vyššia cena

Výkon

Vlastnosť, ktorú bude pravdepodobne zaujímať mnoho ľudí pred kúpou je výkon tohto dopravného prostriedku. Elektrobicykel Apache Matto Bosch Active 2018 patrí do skupiny treking/cross a jeho pohon zabezpečuje elektromotor s výkonom obmedzeným na 250 W. Konkrétne ide o model Bosch Active Line Plus od známeho nemeckého výrobcu.

Ten poskytuje krútiaci moment 50 Nm a maximálnu podporu 270 %. V roku 2017 vyhral ocenenie za dizajn Red Dot Award. Má stredové umiestnenie a pre čo najlepšiu a najefektívnejšiu podporu pri jazdení meria pomocou senzorov až 1000 hodnôt za sekundu.

Dojazd a batéria

Batéria je umiestnená na ráme bicykla. Tá je taktiež od výrobcu Bosch. Batérie od tohto výrobcu pre elektrobicykle sa vyznačujú životnosťou v rozmedzí 15 000 až 25 000 prejdených kilometrov. Ich nabitie na plnú kapacitu trvá do 3,5 hodiny a sú chránené pomocou tzv. Battery Management System. Vďaka nemu sa batéria neprehrieva a nehrozí jej skrat.

Jej kapacita je štandardných 11 Ah, čo postačí na dojazd približne 100 km. Ten sa znižuje vyššou hmotnosťou cyklistu, protivetrom, kopcovitým terénom a ďalšími faktormi.

Jazdné vlastnosti

Tento elektrický bicykel je konštruovaný pre mestské rovné cesty aj horší terén. Pri prechádzaní nerovností vám spohodlní jazdu vzduchová vidlica SR Suntour NRX. Ak pri jazde bude pred vami niekoľko kilometrov rovnej cesty, tak si ju môžete uzamknúť, čo vám spríjemní jazdu. K pohodliu taktiež prispejú ergonomické gripy Velo Lock-On a sedlo Apache sport na sedlovke Legend.

Brzdenie zaobstarávajú hydraulické kotúčové brzdy Shimano M365. Tie disponujú skvelým brzdným výkonom a spoľahlivosťou. Na kolesách sa nachádzajú plášte Schwalbe Tyrago, ktoré majú výborné vlastnosti na rovnej asfaltovej ceste aj mimo nej.

Jazdné vlastnosti tohto elektrobicykla sú teda na dobrej úrovni pri jazde v meste aj po horšom teréne pri nižších aj vyšších rýchlostiach. Avšak neočakávajte vlastnosti ako pri horských či cestných bicykloch. Teda je vhodný pre menej náročných nadšencov cyklistiky.

Dizajn a konštrukcia

Zrecenzovaný Apache Matto Bosch Active 2018 má dizajn klasického bicykla. Jediným rozdielom je stredový motor a batéria umiestnená na ráme. Rám je vyrobený štandardne z hliníka. Samozrejmosťou je vysoká miera odolnosti.

Čo je určite výhodou hmotnosť 18,1 kg. U mnohých iných elektrobicykloch je hmotnosť aj o 5 kg vyššia. Teda manipulácia s ním by nemal byť až taký problém. Nosnosť je 120 kg, čo postačí pre väčšinu ľudí. Pri jazde vám bude zobrazovať všetky potrebné údaje LCD displej.

Vlastnosti Hodnoty
Batéria 11 Ah
Ovládanie LCD displej
Hmotnosť 18,1 kg
Rám Hliníkový
Dojazd 85 – 160 km
Sedlo Apache sport
Brzdy Hydraulické kotúčové
Výrobca Apache
Nosnosť 120 kg

Najpredávanejšie elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár