Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Skladací elektrobicykel Aerium Himo Z250 20″ – Recenzia

6. 8. 2022 Aktualizované

Skladací elektrobicykel Aerium Himo Z250

Skladací elektrobicykel Aerium Himo Z250 presvedčí priaznivým pomerom medzi výbavou, dojazdom a cenou. Záujemcov si získava ako prostriedok na nenáročné jazdenie v meste, ktorý po zložení zaberá minimum miesta.

Ďalšie recenzie na TOP modely za nízke ceny aj pre náročných nájdete v článku Najlepšie skladacie elektrobicykle.

Hodnotenie skladacieho elektrobicykla Aerium Himo Z250 20″

8.2

Perfektný

Skladací elektrobicykel Aerium Himo Z250 ľahko uložíte kamkoľvek, nabijete za zopár hodín a na cestách zvládne vzdialenosť až 80 km. Batéria esteticky splýva s konštrukciou, ktorá ukrýva aj pumpičku na kolesá.

Jazdné vlastnosti
8.5
Dojazd a batéria
8
Dizajn a konštrukcia
8
Klady
  • Slušný dojazd
  • Nabíjanie za 5 hodín
  • Zloženie za 10 sekúnd
  • Integrovaná pumpička
  • Batéria skrytá v ráme
Zápory
  • Nemá blatníky
  • Bez nosiča na nákup

Jazdné vlastnosti

Recenzovaný elektrobicykel Aerium Himo Z250 je stvorený na presuny do práce či školy bez väčšej fyzickej námahy. „Pod kapotou“ má 250 W motor, s ktorým dosahuje maximálnu rýchlosť 25 km/h. Vďaka tomuto limitu jazda na ňom nevyžaduje vodičské oprávnenie.

Skladací elektrobicykel Aerium Himo Z250 Výkon elektrobicykla možno regulovať. K dispozícii sú tri jazdné režimy: elektrický pohon, ľudský pohon a elektrický asistent. Medzi režimami sa dá jednoducho prepínať, podľa toho, aká úroveň pomoci elektro motora práve príde vhod. Bicykel je vybavený 20-palcovými kolesami, ku ktorým patria kotúčové brzdy.

Dojazd a batéria

Energiu motoru dodáva „neviditeľná“ batéria, ukrytá v konštrukcii bicykla. Váži pritom len 2,5 kg. Ide o lítiový typ akumulátora s kapacitou 10 Ah. Pri optimálnych podmienkach to stačí na dojazd 80 km. Skutočnú vzdialenosť na jedno nabitie ovplyvňuje najmä miera využívania asistencia elektro pohonu, hmotnosť jazdca či charakter terénu.

Keď batérii dôjde šťava, na ďalšiu jazdu sa cyklista môže vybrať po niekoľkých hodinách. Konkrétne nabíjanie zaberie približne 5 hodín. Proces uľahčuje výsuvná batéria, čo znamená, že ju môžete od konštrukcie odobrať a pripojiť k sieti mimo bicykla.

Dizajn a konštrukcia

Skladací elektrobicykel Aerium Himo Z250 je postavený na ráme z liatiny hliníka. Ako je pre tento materiál zvykom, spája pomerne nízku hmotnosť s odolnosťou. V tomto prípade sa bavíme o váhe 21,6 kg a nosnosti 100 kg. Do kompaktného „balíka“ je elektrobicykel zložíte s 3 spojmi za desať sekúnd. Potom sa ľahko zmestí do kufra auta či výťahu. Dizajnéri stavili na jednoduchosť a šedú farbu. Vzhľad pritom nenarúša už spomínaná batéria splývajúca s rámom bicykla.

Skladací elektrický bicykel Aerium Himo Z250

Výbava zahŕňa LED osvetlenie i reflexné pásy. LCD displej na riadidlách poskytuje všetky potrebné informácie, vrátane rýchlosti či počtu najazdených kilometrov. Keďže je odolný voči vode, netreba sa obávať, žeby ho poškodil dážď. Mínusom sú chýbajúce blatníky a zadný nosič napr. na nákup, čo uberá na praktickosti. Naopak, užitočným doplnkom je pumpička pneumatík, ktorú máte vždy po ruke. Integrovaná je totiž do trubky sedadla.

Vlastnosti Hodnoty
Rozmery 109 × 147 × 55 cm
Hmotnosť 21,6 kg
Priemer kolies 20″
Rám hliníkový
Odpruženie áno
Dojazd 80 km
Brzdy kotúčové
Nosnosť 100 kg

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár