Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Horský elektrobicykel 4EVER Ennyx 3 29“ – Recenzia a test

14. 3. 2021 Aktualizované

4EVER Ennyx 3 29“ recenzia

Pozreli sme sa bližšie aj na horský elektrobicykel strednej triedy 4EVER Ennyx 3 29“. Cyklistovi ponúkne výborné jazdné vlastnosti, kvalitné odpruženie a slušný krútiaci moment.

Hodnotenie horského elektrobicykla 4EVER Ennyx 3 29“

7.9

Výborný

Hľadáte elektrobicykel strednej triedy pre jazdu v náročnom teréne? Práve 4EVER Ennyx 3 29“ vám poskytne hodiny zábavy pri zdolávaní rôznych prírodných prekážok. Má vzduchovú vidlicu so zdvihom 130 mm a prehľadný LCD displej. Elektromotor dokáže vyvinúť krútiaci moment 90 Nm a 410 percentnú asistenciu.

Výkon
8
Dojazd a batéria
8
Jazdné vlastnosti
8
Dizajn a konštrukcia
7.5
Klady
  • Krútiaci moment 90 Nm
  • Vidlica so zdvihom 130 mm (uzamykateľná)
  • Kvalitné plášte
  • Prehľadný LCD displej
  • Robustná konštrukcia
Zápory
  • Dojazd by mohol byť o trochu lepší

Výkon

Výkon horského elektrobicykla 4EVER Ennyx 3 29“ zaobstaráva stredový elektromotor BROSE S Drive Unit. Ten má výbornú citlivosť, ktorá zabezpečí jednoduchšie zdolávanie terénnych prekážok. Jeho krútiaci moment je 90 Nm a maximálna rýchlosť štandardných 25 km/h.

Je pre vás táto rýchlosť nedostačujúca? Motor je nastavený na taký výkon, aby dosiahol maximálne túto rýchlosť. To z dôvodu, že pri vyššej rýchlosti už musíte mať pri jazde po cestných komunikáciách pri sebe vodičský preukaz. Avšak môžete si ho dať nastaviť na jeho maximálny výkon. Hodnota výkonu je 250 W a ponúka maximálnu asistenciu 410 %. Tento motor bicykel nejak nezaťaží pretože má hmotnosť 2,9 kg.

Dojazd a batéria

Dojazd tohto elektrobicykla na jedno nabitie batérie je 120 km. Táto hodnota je však udávaná výrobcom ako maximálna vzdialenosť. Môžeme ju považovať za štandard. Napríklad o niekoľko stoviek lacnejší model Crussis e-Largo 5.6 2021 má dojazd len o 5 km kratší. Samozrejme tento dojazd je určený pri ideálnych podmienkach a klesá vplyvom mnohých faktorov, ako napríklad hmotnosť jazdca či členitosť terénu. Batéria je integrovaná v ráme bicykla a jej kapacita je 500 Wh.

Jazdné vlastnosti

Bicykel je vhodný pre poľné cesty aj náročný terén. Takže ak vás nebaví jazda po rovnej asfaltovej ceste, tak horský elektrobicykel 4EVER Ennyx 3 29“ vám ponúkne kopu zábavy. Pri jazde po nerovnom a hrboľatom teréne vám poskytne väčšiu mieru pohodlia vzduchová vidlica so zdvihom 130 mm. Je možné ju uzamknúť, čo sa hodí pri jazde po rovnej ceste. Dokonca pre uzamknutie nemusíte ani zísť dole z bicykla. Okrem toho budete sedieť na sedle značky Selle Royal.

Na 29“ kolesách sa nachádzajú plášte Schwalbe Smart Sam, ktoré majú výborné vlastnosti. Jednou z nich je 3 mm vrstva s názvom GreenGuard. Vďaka nej sa len tak ľahko neprepichne. Okrem toho patrí k jedným z najpredávanejších plášťov.

K dispozícii máte 9 prevodov a páčkové radenie od známeho a overeného výrobcu SHIMANO. O spoľahlivé brzdenie sa postarajú hydraulické kotúčové brzdy. Podporu motora pri jazde môžete nastavovať vo viacerých úrovniach. Na výber máte z pohodlnej jazdy kedy nemusíte vynakladať veľa energie. Alebo si môžete zvoliť režim, pri ktorom sa naopak viac zapotíte. Všetky dôležité informácie vám prehľadne zobrazí LCD displej, ktorý máte pri jazde stále na očiach.

Dizajn a konštrukcia

Samozrejmosťou je elegantný a moderný dizajn. Vybrať si môžete z dvoch farebných prevedení. Rám je klasicky vyrobený z odolného hliníku. Nachádza sa v ňom integrovaná batéria. Elektrický bicykel 4EVER Ennyx 3 má celkovo robustnú konštrukciu, ktorá vás podrží pri jazde v náročnom teréne. Celková hmotnosť je 22,1 kg, čo je pri tomto type bicykla bežná hodnota.

Vlastnosti Hodnoty
Batéria BMZ V7 500 Wh
Ovládanie LCD displej
Zdvih vidlice 130 mm
Rám Hliníkový
Dojazd Max 120 km
Sedlo Selle ROYAL
Brzdy Hydraulické kotúčové
Výrobca 4EVER
Nosnosť 120 kg
Náš tip

V našom porovnaní elektrobicyklov nájdete ďalšie zaujímavé modely nielen horských elektrobicyklov, ktorých porovnanie je možné si prečítať tu.

Najpredávanejšie horské elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár